NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Srpnový antošovicko-kozlovický víkend

Vložil Anonymní, 28. Srpen 2013 - 14:22

Pěkná tradice vznikla v minulých létech v severní polovině Moravy, kde se v srpnu slučují 2 velmi oblíbené naturistické akce v jeden víkend. První z nich byla už podruhé spojena se soutěží ve vaření polské národní polévky „žurek“, sportováním, plaváním a večerní taneční zábavou. Mnoho z vás už jistě ví, že jde o Antošky, oficiálně Sdružení Naturistů Ostrava. Také Naturistické Kozlovice (Přerov) není dnes už třeba moc představovat. Tady jsme se sešli už počtvrté a počtvrté za té nejpohodovější naturistické atmosféry.


Sobota 17. 8. 2013 patřila jako každoročně Srazu naturistů na naturistické lokalitě POHODA SNO u Antošovic poblíž Bohumína. Z Brna to nemáme až tak moc blízko a ranní balení spojené s dolaďováním všech příprav na celodenní n-akci nám vždy dá, že úplně nestíháme začátek n-srazu. V případě srpnových antošovických setkání to je ale fatální chyba :-(. Zlatým začátkem (i hřebem) tohoto dne je totiž soutěž ve vaření žurku, polské polévky z nejoblíbenějších. A tu jsme letos kvůli našemo dlouhosáhlému vypravování (málem) nestihli.
Tato soutěž se od loňského prvního ročníku značně rozkřikla a letos bylo všech 8 soutěžících od začátku okupováno nedočkavými „porotci“ ;-), kteří se už už nedočkavě hrnuli hodnotit nejlepší výsledky polské kuchyně.

Houf to byl značný a další (podstatně menšího vzrůstu) se vyhrnul, když spatřil naše auto, které jako vždy přiváželo plný kufr zábavy. Díky starostlivé Kristýnce jsme ani s naším opožděným příjezdem nepřišli o maxiporci žurku. Byl výtečný, vydatný a výborný.
Sláva a čest budiž výboru SNO, který i letos odhlasoval uhrazení veškerých surovin pro všechny soutěžící. Kdo tedy neváhal, tak přišel jak k soutěži, tak k obědu na účet SNO :-).

To byl ale jen začátek Naturistického dne, který byl od rána do večera slunečný a teplý, jak se ostatně na typický srpen patří. Všudy a vždypřítomní antošovičtí dobrovolníci si to hned po obědě přihasili s elektrocentrálou, která je nutná pro nafouknutí už od června očekávaného aquazorbu, válce i houpačky.
Slunné odpoledne přilákalo velké množství naháčů, kteří oblehli všechny antošovické břehy. Ač už ve druhé polovině srpna, tak i voda byla na místní poměry skvělá a ani náznakem zelená, natož sinicovatá.

V podvečer jsem vybalil slíbené barvy na tělo zn. KOH-I-NOOR a začalo patlání… Kvantita barvy očividně převládla nad kvalitou výtvarných témat a tak chudáci modelové si nánosy Kohinooru smývají snad dodnes (moje vlastní zkušenost). Nicméně srandy byl kopec a tak jak nanesení Kohinoorem, tak jsme se odebrali na pivo. Tam nás samozřejmě skoro nepoznali, takže jsme tentokrát museli i platit :-)

Kdo se vyhnul těmto „radovánkám“, tak si mohl vyzkoušet svoje vrhačské umění nožem nebo sekerou na od loňska zbudované háznici (srovnej se „střelnici“).
Večer se nachýlil a sluníčko, jak přes den svítilo, tak se pěkně naakumulovalo do nového solárního zařízení, které se se soumrakem samo rozsvěcí. To už začala i muzika a naháči, kteří se přece jen s večerem převtělili do textiláků, si přišli zatancovat a bavit se až do noci.

Nám pohodlným, kteří se těší na svoje postýlky, už ale zvonila zavíračka. Optimisticky vzato jsme skončili v nejlepším a už za tmy vyrazili na Přerov. Rozloučili jsme se s Vaškem Cyrem, který je hybnou silou všech antošovických aktivit. A má pro vás jedno veleprospěšné doporučení :-) Až nedej Bože někdy budete na kapačkách, chemoterapiích a podobných věcech, které mnoho lidí srazí k zemí, pusťte se do práce na naturistické lokalitě!
Vaškovi to očividně jde k duhu a nejenže není na zemi nebo v posteli, ale vlívá energii většině Antošováků.

Antošovickou Pohodu opouštíme už opravdu za tmy. Lenost a pohodlnost nám odpírá prožít přátelský večer mezi naturisty, kterým je slovo pohostinnost víc než vlastní a o to více se budeme na „Antošky“ zase těšit.
Kvůli těmto našim občasným vpádům se na Antošovicích cítím spíše jako občasný vetřelec, tak jsem tentokrát nedělal žádné fotky. Tedy až na tu titulní. Takový houf volejbalistů opravdu není možno nezdokumentovat a nepřipojit pozvánku na příští Naturistickou Venuši 2014. O to více mě také potěšily (konečně) první přihlášky na tento naturistický víkend z nejoblíbenějších, nicméně českomoravskými naturisty stále ještě značně opomíjený.

Naturistické Kozlovice počtvrté
Ať bylo den před nebo po, nebo ráno či večer (zmatek, že?) deštivo až bouřlivo, tak ten dotyčný den D Naturistických Kozlovic se nám už po 4 za sebou jdoucí roky, bez vady vydařil.
Zvláštností až záhadou zůstává, čím to je, že toto na první pohled „obyčejné“ vesnické koupališťátko každoročně přiláká takové množství naháčů. Osobně si myslím, že to je osobou pana majitele areálu Jiřího Fialy. Ten v roce 1997 ještě jako obyčejný instalatér se pustil do rekonstrukce tehdy zanedbaného kozlovického sportoviště. Z občerstvení udělal restauraci, letní tenisové kurty na zimu zahalil pro hráče do nafukovacích hal, až do dnešní podoby, kdy je AREÁL SPORTU KOZLOVICE opravdu jedním z nejudržovanějších míst pro sportování na Přerovsku.
Cesta k dnešním Naturistickým Kozlovicícm nebyla (jak ukazuje jejich obliba) až tak úplně jednoduchá. Nic nepřineslo emailování, dokonce ani telefonování (vůbec získat číslo na majitele…). Až setkání přímo s panem Fialou odstartovalo zatím nepřerušenou sérii našich letních setkání.
Že stíhat všechny českomoravské naturistické akce je věc značně náročná vám dosvědčí všem dobře známý Knihovník. Ten neúnavně brázdí vlakem všechny n- i t-kraje ČR a nevynechá jedinou akci nebo pláž. Není divu, že na Naturistické Kozlovice dorazil (z Antošovic) značně unaven a ihned po začátku usnul na stojáka.
Probudil ho až kolega pěkně vychlazeným Gambrinusem, který Knihovníkovi opět vlil krev do žil. A tak začaly N-Kozlovice 2013 :-)

Pěkně chlazené nebyl jen Gambrinus, ale zpočátku i voda v bazénu. Pohyblivější povahy to měly tedy zpočátku snazší. Co ale tepla dá dobře vychlazený Gambrinus, to se potom na vodě i v ní moc dobře hodí. Touto vzájemnou souhrou tepla a chladícího zařízení, za pomoci po celý den svítícího sluníčka, si všichni užívali srpnového dne dosytosti.
Kolem poledne se pan domácí pustil do grilování steaků a makrel, což přilákalo i ty největší spáče, kteří se dosud odvážili jen tak pro to pivo.Nafukovačkama se to koulelo jako ještě před pár hodinami na Antoškách, v malém bazénku se zase batolil naturistický potěr. Někdo už cítil proleženiny od opalování, tak nadešel čas soutěžení. Monika se ujala pétanqového turnaje, který přilákal dvacítku naháčů. Ze všech Moraváků nakonec vyhrál Jihoafričan ze Zlína :-)
Komu bylo koulí zatěžko, tak si dal alespoň s parťákem pinec.Do čtvrtice všeho dobrého se tedy podařily i letošní Naturistické Kozlovice. Nevím jestli do pětice si to příští rok nebesa vynahradí a sešlou nám sníh a kroupy, nicméně celý rok budeme žít v naději, že slunná éra Antošek i Kozlovic nekončí a napřesrok se opět sejdeme.

-----------------------------------------------------------
5