NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Svatováclavské letní Koupání bez plavek v Aquapalace Praha

Vložil Anonymní, 29. Září 2014 - 9:21

Svatováclavské časy dohánějí, co upršený srpen pokazil a tak jsme se na konec teplé soboty 27. září 2014 sešli na poprázdninovém Koupání bez plavek v Aquapalace Praha. Popravdě řečeno bychom přivítali raději podzimní plískanice, které by naháče večer zahnaly do příjemných čestlických saun a adrenalinovější povahy na tobogány a vlnobití.

Jasná obloha a dvacetistupňové teploty přes den ale nevěštily pražádnou rekordní návštěvu na naturistickém večeru.Aquapalace Odkud jste?Aquapalace Odkud jste? 840hlavý nahatý dav
Už ale příchod před 18. hodinou nám dal značný optimismus, protože jsme už od vchodu uviděli značnou frontu u pokladen. Před samotným začátkem večerního Koupání bez plavek v 19:45 byla fronta téměř až ke vchodovým schodům. Velmi solidních 840 naháčů na počítadle kolem 21. hodiny udělalo radost nejen nám, ale i generálnímu řediteli ing. Steinhaizlovi a určitě i všem přítomným naháčům, kteří měli před sebou celý vodní večer.
Sjíždělo se to ze všech možných končin, nejvzdálenější jsme naměřili z Hannoveru, Dingolfingu, ale dorazili i naši dobří známí z letošní Naturistické Venuše až ze Žiliny. Ze severu dorazili naturisté z Wroclavi, nebo Varšavy.

Prodloužená Divoká řeka – největší lákadlo
Letošní léto přibyly ke stávajícím 9 tobogánům další dva. Prodloužená Divoká řeka byla natažena na úctyhodných 250 metrů a dnešního večera byla opravdu po celou dobu naturistického večera středobodem zájmu.

Také nový CRAZY TUBE přilákal celé skupiny naháčů na „pneumatikách“ nebo bez nich.

Staronová a úplně nová laser show
Hned půlhodinu po začátku mohli naturisté po prvním vlnobití shlédnout staronovou laserovou show. Její autor (zřejmě po večerech zhusta poslouchající Vangelise) stvořil nejroztodivnější svítivé tvary od létajících (plujících) delfínů až po ladně tančící (létající) ženy. Tyto výjevy se střídají s kaleidoskopickými scenériemi a navozují divákovi euforickou až nadpozemskou atmosféru.
Ve 22:35 hod. se představila druhá laserová show, která měla dnes premiéru. Byla prakticky ve stejném stylu, jen doplněná o pirátské lodě a poněkud zdlouhavé momenty, při kterých se dlouze promítala šedivá opona bez akce. Koneckonců ale opět i tady šlo o euforii a nadpozemskost.Aquapalace v hledáčku návštěvníků
S naturisty jsme procestovali už pěknou řádku aquaparků a můžeme je navzájem srovnávat. Aquapalace Praha známe už 5 let, kdy se nám podařilo bezplavkové večery zavést. Nezbývá než konstatovat, že Aquapalace Praha je prakticky nejméně o třídu výš než srovnatelné areály u nás. Naprosto profesionálně vyškolený personál je vždy nablízku a velmi ochotně řeší jakékoli náznaky nesrovnalostí. Všichni jakoby byli odrazem svého šéfa, ing. Radka Steinhaizla, který celý úspěšný areál vede už od dob stavby, kdy se společnost SP Group a.s. rozhodla rozpadající se a rezivějící stavbu převzít a vybudovat z ní aquapark evropského významu.


Za to mu patří velký dík a samozřejmě také za vstřícnost naturistům, se kterými se zde už 5. rokem scházíme. Nemenší dík patří celému kolektivu čestlického personálu v čele s paní Janou Jarošovou, která s námi má hromadu organizačních starostí a pokaždé nám i v tom sebemenším požadavku vychází vstříc.

Vedle této veškeré péče nezapomínají ani na ty roztržité naturisty, kteří si ani po vstupu do zpátečního aquabusu neuvědomí, že naturistický večer může v jejich případě pokračovat až u nich doma. (viz fotka upozorňujícího „áčka“ u východu Aquapalace)

Tři hodiny koupání místo stovek hodin diskuzí
Je až humorné, jak ještě i dnes přicházejí noví lidé na místo „n-činu“ a během několika minut z nich vypadne: „My jsme se už hrozně dlouho rozhodovali, zkoumali mnohá PRO a PROTI, strávili hodiny internetovými diskuzemi… A nakonec vidíme, že tady přímo na místě nikdo nic neřeší, každý si jde po svém a věnuje se jen koupání. Dnes tady přímo na místě litujeme času, který jsme věnovali rozhodování, měli jsme si naturistické koupání vyzkoušet hned a ušetřili bychom spoustu času.
Inu, naturismu lidstvo přichází na chuť postupně, v Německu tomu je už 100 let, v Českých zemích vyrostly už generace naturistických rodin. A přece stále "objevujeme Ameriku“, čelíme nesmyslným „argumentům“ textilní veřejnosti a dnes bohužel sílícím vlnám ze zahraničí, zvláště USA. Nezbude než se snažit o konání čím dál většího počtu naturistického koupání, aby se tyto tlaky alespoň zčásti eliminovaly.

Sofistikovaný „quasi-naturismus“
Tento krkolomný terminus je bohužel v současnosti aktuální a opět bohužel není úplně jasné, co tím je myšleno. Opírá se o §186, kde pod pojmem „přimění k obnažování“ může jít prakticky o cokoli, co je spojené s naturismem. Nejedná se jen o provozování naturistických pláží, wellnessů, ale i o např. rozvodová řízení manželů, kde jeden jeden z rozvádějících může u druhého úspěšně poukazovat na to, že jeho výchovné schopnosti jsou velmi problematické tím, že bere dítě na naturistické akce.
15. 10. se koná u Vrchního soudu v Olomouci odvolací řízení ve věci Sofistikovaného quasi-naturismu. Tento proces může odstartovat celou řadu dalších stíhání, ať na podkladě konkurenčních, rodinných nebo podobných skutečností. Bohužel není jasné, co všechno může „Sofistikovaný quasi-naturismus“ obsahovat. Promyšlené vybudování naturistické pláže, vybírání vstupného, promyšlené programy na plážích apod. Zatím to vypadá, že jak si textiláci zpívají „Zpátky do trenek“, tak naturisti zvolí obdobu „Zpátky do rákosí“, a to naturisté starší 18 let. Pokud odvolací soud rozsudek potvrdí, bude to znamenat, že vpustit na naturistickou akci osobu mladší, než těch 18 let, značí pro organizátory riziko trestního postihu, proto už možná další Čestlice budou bez naturistického dorostu.

Kultura generací českých naturistů
Nicméně dnes už několikátá generace českých naturistů je očividně tady a 840 z nich si úplně naplno užila sobotního večera bez plavek v Aquapalace Praha. Tito i jistě mnoho dalších se těší na další „Čestlice“, které bez plavek budou opět v sobotu 22. 11. 2014. Kromě toho máme pevné termíny v aquaparcích Uherské Hradiště a Valašské Meziříčí. Všude tam budou moci naturisté začít stejnou zábavu jako my v sobotu v Čestlicích.
Jestli ovšem převládne strach nad radostí, tak se v nedaleké budoucnosti sejdeme nanejvýš doma ve vaně.

Nestrachujte se sdělit svému okolí vaše zážitky
Těch strachů je v dnešním světě opravdu nadbytek… A bohužel ani jeden z nich lidem nic nevyřeší. Nebojte se svému okolí říct, že jste byli bez plavek v Čestlicích, v Chorvatsku, na Lhotě… Jen tak se dají naše řady aspoň trochu rozšířit. Současná doba nejrůznějších hrozeb naturismu bohužel moc nenahrává, ale podvolovat se jim by bylo asi to nejhorší, co by naturisti mohli udělat.
Na příští koupání bez plavek pozvěte kohokoli z vašeho okolí, nadchněte je vaším nadšením, vyvěste náš leták Pojďte mezi nás a to by bylo, abychom všechny ty strachy nepřevrátili v radosti :-)
5
 
-

Čestlice jako vždy perfektní

Vložil PRAZAK, 29. Září 2014 - 12:20

Diky Ivošovi, i dalsim spoluorganizatorum, za jako vždy, perfektní Čestlice [Spiklenec] [Spiklenec] [Spiklenec] PRAZAK

 
-

Nové tobogány v Čestlicích jsou vynikající

Vložil PetrK, 29. Září 2014 - 17:59

Nové tobogány, tedy správně „Divoká řeka“ a „Crazy tube“ jsou dokonalé. Jsem rád, že Aquapalace neusíná na vavřínech a stále se pokouší přinášet nové věci, která našince znovu donutí vyrazit do, už tak dost oblíbeného, aquaparku. Kdo nezkusil divokou 250 metrovou jízdu nebo sešup na gumovém kole v bláznivé rychlosti, tak o dost přišel [Spiklenec] A nové tobogány jsou bez otravného semaforu, takže případná fronta rychle ubývá [Úsměv]

Tentokrát mi nepřišlo ani tak narváno (i když počet 840 tomu nenasvědčuje), tak jsme se dokonce dostali i na můj oblíbený medový saunový ceremoniál.

Díky moc všem organizátorům a vedení Aquapalace za skvělý večer.

Petr

 
-

Ani podzimní Čestlice nezklamaly

Vložil JirkaB, 29. Září 2014 - 19:17

díky organizátorům, pomocníkům a pochopení vedení aquaparku. Vítanou změnou bylo, že k tradičním atrakcím přibyly nové tobogány a na úplný závěr i teplá voda ve sprchách. To bylo něco! Měl jsem tentokrát po prázdninové přestávce pocit, že celý areál nabral druhý svěží dech. Setkání se známými tvářemi bylo také velice příjemné a ničím nerušený průběh večera určitě přispěl k dobré náladě všech. Jen tak dál – i bez plavek! Díky Ivoši.

 
-

Divoká řeka

Vložil kaldoh, 29. Září 2014 - 22:44
Obrázek uživatele kaldoh

byla velmi divoká také díky absenci semaforu, takže když někdo vypadl z proudu v nějakém koutu, těžko hledal chvíli, kdy skočit zase do proudu, většinou skočil do nějakých dalších lidí se kterými pak plul společně. Nikomu to zjevně nevadilo, mě se to taky několikrát stalo, a ukázalo se, že i přímý tělesný dotek cizího těla v takovém prudkém proudu spíš vyvolá solidárnou pomoc, tak jako ji známe my sjížděči šlajsen na našich řekách.

To video s laserovou šou je to sobotní první tradiční a z nějaké plavkové akce, jak je vidět na konci, ale poznal jsem to už dřív z neporovnatelně menšího počtu návštěvníků. Ta nová premiérová šou se jmenovala nějak jako pirát a siréna, nechci nikomu kazit iluze, ale mám dojem, že tam bylo několik nezamýšlených děr, kdy hudba sice hrála, ale světla nevěděla, co svítit. Nápad dějové šou je skvělý a záběry na loď ve vlnách velmi působivé. Přeju a držím všechny palce tvůrcům grafiky, aby se jim brzo podařilo díry odladit.

 
-

U toho nového toboganu Crazy Tube

Vložil Jarda2, 30. Září 2014 - 18:37

si nejsem jistý jestli je jeho konec optimálně konstrukčně řešený. Celá trasa super, je to rychlé, perfektní barevné efekty, ke konci přichází efektní zub s propadem dolů, vodní clona na zmatení – zatím všechno v pohodě, ale pak konečná ostrá zatáčka která má tendenci člověka i s kruhem překlopit a hodit do vody, což by bylo OK kdyby tam nebyla moc mělká voda. Jel jsem tam několikrát a skoro pokaždé jsem si tam dost brutálně něco narazil, jednou dokonce zuby, což se mi snad nikdy nikde na žádném toboganu nestalo.
Zdůrazňuji že tobogany úplně miluju a snažím se vždycky všechny projet a to třeba v takovém Erdingu není zrovna jednoduché [Tmavé brýle]
Jinak celý večer tradičně skvělý, vřelé díky organizátorům s Ivošem v čele [Vykřičník]