NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Andělsky čertovské Uherské Hradiště

Vložil Anonymní, 7. Prosinec 2014 - 18:15

Na 250 naháčů zahnalo mživě mlhavé počasí do oblíbeného Aquaparku Uherské Hradiště. Že se tentokrát jednalo o čertovský večer, bylo znát hned na několika místech aquaparku. Pekelný oheň u výplavového bazénu, ďábelsky přiostřené ceremoniály ve finské sauně, čertovsky naladěný obraz Romana Bureše nebo pro mnohé až příliš tmavý a rychlý tobogán – příznačně nazvaný BLACK HOLE. Ať ďábel nebo anděl, sobota večer patřila opět k nejvyhledávanějším naturistickým večerům v České republice. Bylo slyšet od východňárské slovenčiny, přes polštinu až po brněnské hantec. Tradiční slováckou vstřícnost potvrdil i nyní ředitel AP Jiří Durďák, který nás ani úderem 23. hodiny nevyháněl z areálu.

Ať je naháč sauňák, adrenalista, plavec nebo vířivkář – každý z nich si přijde hned od začátku v Hradišti naplno na své. Jeho saunový svět má na Moravě jen těžko srovnání, zvláště co do architektonického řešení, vlídným personálem, příjemnou ochlazovací venkovní terasou i přidruženými párami, balnáriem, tureckou i bylinnou lázní nebo slané vířivky.
Saunovým ceremoniálům jsme tentokrát nezůstali opravdu nic dlužni. Po úvodním „rozdýchávacím“ s vůní červeného pomeranče jsme sáhli do všech našich pokušitelských zásob a 52% meruňkovice i stejné síly valašská slivovice se z rozžhavených kamenů finské sauny linuly ke ctěným nosánkům sauňáků.
Příkladný byl v sobotu dohled paní saunařky, která bedlivě kontrolovala, jestli se všichni před vstupem do ochlazovacího bazénku sprchují 8-). Ojedinělý počin, ale svědčící o tom, že v AP UH to myslí s vysokou kulturou saunování opravdu vážně.

Typický adrenalista to vezme ze sprch přímo do zábavní části AP a po lehčí rozcvičce na maxihoupačce se vrhne plnou parou na BLACK HOLE:Nepřehlédnutelným místem uherskohradišťského aquaparku je výplavový bazén, který dokonale navozuje atmosféru termálů. I v sychravém počasí (nebo právě pro něj) je hojně navštěvovaný a pobyt v příjemně teplé vodě, která se hustě odpařuje, je opravdu jedinečný. Čertovský večer umocňoval plápolající oheň hned na okraji bazénu.

Začínající plískanicové chřipkové období se nevyhnulo ani nám, takže jsme s velkou lítostí tentokrát museli oželet dort Helči Lukášíkové :-(, které onemocněla rodina.
Čertovskou výtvarnou atmosféru tak zachránil klasicky Roman Bureš, který vytvořil na Pepperovi originální portrét, který „plátno“ nazvalo „Chuckiriáš“.

U plátna „Pepper“ je zvláštní, že pokaždé Romana inspiruje k mimořádným dílům :-D. Napravo jeho strašidelný duch z loňského Aquapalace.

Velmi děkuji Jirkovi Durďákovi za vstřícnost i ochotu naturistům, stejně tak personálu, který vždy vzorně naslouchá i plní naše mnohdy „atypická“ přání.

Děkuji také Romanovi Burešovi za originální obraz, Pepperovi za poskytnutí plátna, všem pomocníkům, kteří se zasloužili o instalaci i úklid a všem naháčům, kteří sobě navzájem vytvořili příjemnou atmosféru, na kterou se nezapomíná.

Následující Slovácký večer naturistů: 7. 2. 2015, 20–23 hodin.

A co nahaté děti, mohou si také hrát?
Otázka dnes asi hodně aktuální, na kterou mohou odpovědět pouze a jen samotní naturisté. Těch v českých zemích vyrostlo dosud už několik generací a tento životní styl k nám dovezli převážně z Německa, které v současnosti slaví 100 let od vzniku FKK. Jak se dnešní n-generace chová a je její styl jiný než té před desetiletími? V sobotu tuto věc zkonstatoval jeden hlas za všechny: „Tak plný dětský bazének jsem tady ještě nikdy neviděl“.
Je to drobotina rodičů, kteří s námi chodí už 5, někteří 10 let a velmi dobře znají naturistickou společnost. Myslím, že to je ta nejlepší odpověď všem, kteří váhají – podporování zvěstmi senzacechtivými lidmi.

Od Masaryka po dnešek
Uvědomoval si T. G. Masaryk, že svým vnukům může přivodit strastiplnou budoucnost, když je nechá v dětském věku filmovat nahé? VIDEO. Proč jim nedal trenýrky? Nejspíš žil v jiné době a my si snad ani nedovedeme představit, že by některý ze současných prezidentů natočil podobný film.
Nechme raději otázek, na které najdeme jen rozpačité odpovědi.

Všechny děti spontánní a radostné?
Určitě ne a jistě to na nich poznáte po několika vteřinách. Za těch 15 let s naturisty jsem poznal nespočet rodin, jejichž děti prošli dětstvím i dospíváním bez sebemenšího zaváhání a koupání bez plavek považují za normální stav. Jejich rodiče k nim byli ve všech případech velmi empatičtí a vždy citlivě reagovali na jejich chování. Brali svoji rodičovskou úlohu jako školu hrou a provázeli své děti dětstvím bez větších výkyvů a stresů.
Poznal jsem ale i rodiče direktivní, kteří svým „tady se svlečeš a půjdeš do bazénu!“ uvedli děti přinejmenším do rozpaků, které se mohly s nimi táhnout celý život. Možná jste už slyšeli zážitek z dětství: „Já jsem musel jako kluk sedm(!) let chodit do houslí a dneska se na housle nemůžu ani podívat“.

Já jsem moc rád, že na sobotním „Hradišti“ byl dětský bazének opravdu pořád plný opravdu radujících se dětí a to je asi ta nejlepší odpověď všem pochybovačům o naturismu.


Jestli si chcete v předvánočním shonu udělat ještě jeden naturistický večer, tak přijeďte na Valašskou noc naturistů do neméně oblíbeného Aquaparku Valašské Meziříčí.

Valašská noc naturistů 13. 12. 2014, 20 - 23 hod.Valašská noc naturistů 13. 12. 2014, 20 – 23 hod.
5
 
-

Malůvka v Hradišti

Vložil Pepper, 7. Prosinec 2014 - 19:51

To byl prosím Chuckuláš = Mikuláš, čert a anděl v jednom, který chodí po domácnostech a děti mu dávají uhlí a sladkosti. Soutěž v malování vyhrál proto, že když se ostatní soutěžící dozvěděli, že se přihlásil, svou účast si rychle rozmysleli. [Spiklenec]

 
-

Aquapark UH

Vložil M.Dr., 8. Prosinec 2014 - 13:03

je můj nejoblíbenější, i přes vysokou návštěvu sauna nebyla přeplněná, protože je dostatečně velká. Super jsme si to užili, díky vynikající sauně a vnějšímu bazénu s masážními tryskami jsme si ani nestihli zaplavat v plaveckém bazénu ;-)

Uvažuji, že příště přijdeme dříve, čas před naturistickým večerem prožijeme ve wellnessu a pak sejdeme dolů. Někteří přátelé to tak dělají a chválí si to.

Mimochodem, cca v 17 hod., tedy v době plavkového provozu, byla návštěva cca 150 lidí. Ostatně i pan ředitel v rozhovoru pro Slovácký deník říkal konkrétně o prvním naturistickém večeru, že měl i ekonomický efekt: http://slovacky.denik.cz/…0130622.html

 
-

Uherské Hradiště skoro dokonalé

Vložil PetrK, 8. Prosinec 2014 - 20:39

Krásně jsem si zaplaval. Hodné plavčice mi půjčili i plavecké brýle, které jsem si zapomněl doma.
Vyhnal jsem jednoho textiláka z bazénu. Sice argumentoval, že mu to nevadí. Já jsem mu opáčil, že kdybych se jako naháč vyskytl v běžném provozu tak mne vyhodí ve vteřině a ještě předají Policii. Odeslal jsem ho na plavčíkárnu, že mu to tam vysvětlí, ale zamířil rovnou do šaten a už se nevrátil :-)
Uherskohradišťské tobogány jsou prostě jedinečné, sice jen dva, ale pořád se jich nemůžu nabažit ;-)
Wellness je krásný, dobře vybavený s příjemnou atmosférou a v pohodě vstřebal i vyšší návštěvnost. Usměvavá obsluha, voda k pití a prostěradla zdarma jsou velmi příjemným bonusem. 

Vytkl bych jen dvě chybičky. Proutěná křesílka u wellnessového baru jsou už notně prosezená a moje štíhlé pozadí si na nich neodpočine… Prostě tlačí.
A ten záhadný oheň venku zapáchal, jako kdyby tam pálili pneumatiky.

Těším se na příště.
Petr