NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Tmavomodrý lednový Babylon

Vložil Anonymní, 31. Leden 2011 - 9:39

Příjemně tmavomodře podbarvený sobotní Aquapark Babylon v Liberci přivítal návštěvníky lednové Naturistické party. Tomuto poklidnému večeru předcházel nádherný slunný den, který jistě většina využila k návštěvě Jizerských hor, kam je to z Liberce jen pár metrů. Večer jsme se pak sešli, abysme předchozí běžkování, sjezdování nebo jen tak procházkování jizerskými pláněmi náležitě uvolnili. Čekaly nás tedy oblíbené 3 saunové ceremoniály v Sauně Afrikaně, pro stále ještě pohybuchtivé naturisty aquaaerobik, pro uměnímilovné tradiční malování na tělo a pro všechny ostatní všechny ostatní babylonské atrakce aquazorbingen počínaje a smrtonosným trychtýřem konče.


Jizerky na běžkáchJizerky na běžkách Jizerskou běžkovou anabázi jsme začali záměrem dojet do osady Jizerka a zdolat okruh na Smědavu a okolí. Zarazil nás ale přechodný zákaz vjezdu už v obci Polubný. Důvod byl v tento den zřejmý – přeplněné parkoviště na Jizerce. Tak jsme si okruh natáhli ještě o pěkných pár kilometrů z parkoviště v Polubném a vyrazili na Mořinu (Jizerka). Zážitky z tohoto dne byly opravdu nezapomenutelné – nebe bez mráčku, povětří bez větru, všude samí vysmátí běžkaři [Smích] . Zážitek k nezaplacení.
Druhý den jsme vyjeli na Bedřichov, kde nás čekaly opět všechny přeplněná parkoviště. Popojeli jsme tedy kousek dál na Hrabětice – Kapličku a odsud vyjeli na Královku, Novou louku, Kristiánov, přehradu Josefův důl a zpět. Mnozí si určitě vzpomenou na naše dřívější babylonské pobyty na chatě Ahojce v Hraběticích.Večer jsme se sešli napřed k oblíbenému aquazirbingu, který využilo asi 10 naturistů. Dále přišel na řadu očekávaný aquaerobik, který opět zdatně vedla Jana Mašková. Mnohdy velmi oblíbené dětské soutěže přišly bohužel dnes zkrátka, protože se nepodařilo sehnat odpovídajícího organizátora. Po minulé akci v Aquapalace, kdy se dětské soutěže naopak těšily nebývalému zájmu, se na lednovémm Babylonu děti nedočkaly ničeho. Doufejme, že se nám podaří na příští akce tento nedostatek napravit a naše n-akce přilákat vedle podřimujících-pozorujících pánů i více aktivní n-omladiny.
Saunové ceremoniály by jako obvykle 3 a všechny se setkaly s obrovským zájmem naturistů. Tento večer jsme tedy v Sauně Afrikaně rozvířili vůně pomeranče, eucalyptu, borovice, máty, karafiátu, anýzu a … a tak dále.
Závěrečného malování na tělo se zúčastnilo 12 naturistů, z nichž 10 se přihlásilo do soutěže a 2 zůstali v soukromí bez jakékoli publicity. Malování na tělo se může zúčastnit kdokoli, následné soutěže také. Nikdo ze soutěžících není nucen k fotografování. Fotografované osoby jsou zevrubně informovány o publikaci pořízených fotografií na Naturista.cz a nově musí tuto záležitost potvrdit svým podpisem. Malíři a modely, které nechtějí být foceny jsou zařazeni mimo fotografovanou skupinu a mají tak plné soukromí.

Soutěž vyhrála tentokrát dvojice Rybka-Pohodička s krásným obrazem „Okno do jara“. Ceny vítězům věnovala i tentokrát firma BOHEMIA HOTEL CLUB a GOLF, kterou na akci jako obvykle zastupovala ing. Libuše Klobušická.
Při vyhlašování výsledků dostal slovo náš kamarád Cordobka, který nabídl angažovanost v zavedení n-provozu v aquaparku Teplice v Čechách a Jirka Böhm přednesl novinky z Pražského naturistického plavání.

Na našich babylonských akcích se poprvé po dlouhé době neobjevili dosud velmi zdatní a obětaví pomocníci naturistka a Radka. Kvalita akce bez nich očividně utrpěla a já velmi lituji jejich absence. Pokud je tento stav už nevratný, tak bych chtěl všem uvedeným upřímně poděkovat za pracovitost a obětavost, jaká v historii našich aktivit nemá obdoby. Svými nápady a prací jste naše akce posunuli do rozměrů, které nemají široko daleko obdoby. Máte moji hlubokou poklonu a budu moc rád, když se s vámi na našich akcích setkáme.
Osobně jsem ze sobotního Babylonu měl značně smíšené, řekl bych přímo babylonské pocity. Nedá se ale nic dělat, „Vlci vyjí, ale karavana jde dál…“.


Vážení naturisté,
naše aktivity po celé ČR se dostaly do stavu, že je z existenčních důvodů značně omezovat propagaci, organizaci a doufejme, že nebude muset dojít na omezení frekvence konání těchto oblíbených setkání naturistů. Momentálně nejsou prostředky ani na tisk Občasníku. Zvažte prosím vaši pomoc dalšímu pokračování našich aktivit členstvím v našem KLUBU NATURISTA.CZ. Firmám nabízíme velmi moderní formu inzerce, jejích výnosy jdou také na provoz Naturista.cz a jeho aktivit.
Všem vám děkujume a těšíme se na vás na následujících naturistických akcích.

-----------------------------------------------------------------
5
 
-

Okno do jara

Vložil Dlouhan3, 31. Leden 2011 - 22:39

Malíři i modelovi se povedl opravdu moc pěkný obraz – gratuluji, dali si oba záležet, malíř věděl, o čem maluje.

My bez tohoto talentu bychom se rádi nechali zasvětit „alespoň“ do tajů fotografování v prosluněné zimní krajině – barvy jsou stejně jasné a věrné jako zima a jaro na Pohodičkových zádech.

 
-

Babylon Leden

Vložil Roland Jitka, 8. Únor 2011 - 9:07

Musím souhlasit že Babylon se povedl a zajisté se ve stejném přijemném naturistickém duchu povedou všechny další akce . Přátelé složte zbraně a emoce a všimejte si spokojenosti lidí pro které tyhle nudaakce organizujete . Usměvy a spokojená nálada většiny je opravdu více než nějaký spor několika lidiček do té doby spolu vzorně spolupracujících . Naturisté jsou v menšině a ještě tuhle menšinu drobit nějakou žabomyší válkou notabene na dlouhodobu , nepřispívá dobré věci a společnému cíli. Asi nikdy neuděláme Naturistické Čechy a vždy budeme v menšině , ale udržet si tuhle důstojnou menšinu jistě stojí za to a je třeba (po vychladnutí emocí ) začít zase znovu . Jakékoliv společenství lidí nefunguje bez šrámu , ale právě tohle dělá zkušenosti a zkušenosti vnitřní sílu společenství . Není vše jen černobílé a některé věci se odstupem času dají i přehodnotit .

Babylon byla ukázka , že přes problémy karavana jde dál , i když odměnou za to , je jen úsměv dětí , potlesk přitomných , a spokojená nálada všech bezejmených účastníků. To v této době zase není tak málo .