NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Ústí nad Orlicí a jeho první větší nahatá vlaštovka

Vložil Anonymní, 4. Duben 2014 - 9:33

14titisícové okresní město východu Východních Čech hostilo 29. 3. 2014 první větší naturistický večer v Plaveckém areálu městské firmy TEPVOS. S bezplavkovými hodinami už ústeckoorličtí koketovali dříve, kdy uskutečnili už dva tyto večery. Oba měly ale svoje nedostatky, které se v čase a místě projevily jako neperspektivní pro další pokračování. Na druhý z těchto n-večerů jsme udělali poměrně akční propagaci v rámci naturistického víkendu na přelomu ledna a února 2014. Zvláště nedělní večerní termín ale zapříčinil, že přes maximální propagaci tady i na Facebooku byla návštěva velmi nízká. Do třetice všeho dobrého se v UO rozhodli pro atraktivní čas sobotního večera a neprohloupili. Na poměrně striktní podmínky vstupu se v tomto bazénu sešlo přes 30 naturistů.


Plavecký areál v Ústí nad Orlicí je poměrně nový a těší se značné návštěvnosti. V jeho interiérech najdete kromě klasické „pětadvacítky“ i značně velkou maxivířivku, jednu menší vířivku, 2 páry, infrasaunu, fitness, rychlý tobogán a z atrakcí můžu jmenovat třeba známý aquazorbing.

Pro naše vášnivé sauňáky-wellnessáky je zde určitá nevýhoda, protože ač nově zrekonstruovaná a velmi příjemná sauna je na jiném místě města UO.


Ústeckoorličané se tedy postavili naturismu čelem a je jim k velké cti, že jak propagace a volba termínu byla opravdu profesionální.
Pro zkušené n-harcovníky byly podmínky uvedené na letáku jistou vzpomínkou na doby minulé, např. při n-večerech v nedalekém Hradci Králové, kde ještě dnes pamatujeme podobné restrikce. Vzhledem k opravdu prvním krůčkům tohoto areálu k naturismu lze určitou opatrnost chápat a ze zkušenosti minulých 10 let můžeme předpokládat, že od těchto restrikcí postupně sejde. Proklamovaná „intimní atmosféra“ v úvodu letáku je z hlediska naturisty poměrně nejasný termín, který posouvá akci někam ke swingerským sférám. Povinné smíšené dvojice lze v současnosti chápat a znovu opakuji ze zkušenosti desítek jiných areálů věříme, že bude do budoucna od tohoto upuštěno. Případný přiklad je ze sousedního Aquaparku Rychnov nad Kněžnou, kde mi paní vedoucí v aktuálním telefonátu řekla, že z této dřívější restrikce už v současnosti upustili.

Inu, každý si musí projít pokud možno přirozeným vývojem a nakonec všichni zjistí, že plavky jsou opravdu jedno velké lidské nedorozumění. Hlavní je začít. A že v Ústí nad Orlicí začali, je maximálně dokonalé a my se budeme do budoucna maximálně snažit o podporu jejich Nahatého plavání i jejich celého plaveckého areálu.

Jak to tedy bylo? :-)
Jak v úvodu uvedeno, přišlo přes 30 naháčů, což je oproti minulu více než 100% nárust. Pro naše dejme tomu obvyklé n-večery, kde je zklamáním, když nás je pod 100 lidí (v Aquapalace pod 1000), je nutné podotknout, že UO nemá pro přespolní výraznou atraktivitu a místní – co si budeme říkat, „potkám tam souseda, šéfa“ – tenhle „strašák“ zvláště na maloměstě straší doposud. Pevně doufáme, že opakováním těchto n-večerů strašák zmizí, stejně jako zmizel např. v Uherském Hradišti, Valašském Meziříčí i jinde.


Proklamovaná intimní atmosféra ve skutečnosti vypadala tak, že personál pojal strach, že neuvidí případné tonoucí se, tak raději rozsvítili LED osvětlení na balkonech. I tady věřím, že postupem času i v UO dospějí k pravé naturistické jásavé atmosféře, jako je např. v Aquapalace Praha.
Východočeskými naturisty byl n-večer ale hodnocen VELMI příznivě, o čemž svědčí řada pochvalných emailů, které jsem po akci dostal. Jeden dokonce vyzdvihoval UO před naturistickou hodinkou v pardubickém Aquacentru, která se konala týden od UO.

Na konec nezbývá, než velmi poděkovat vedení Bazénu Ústí nad Orlicí za ve svém regionu průkopnickou práci pro naturisty a do budoucna se na nás budou moci vždy spolehnout v propagaci dalších Nahatých plavání v jejich areálu. Zcela zdarma také propagujeme jejich saunu na našich stránkách SAUŇÁCI.CZ.

Tato nabídka platí samozřejmě pro kterýkoli jiný plavecký areál, který by se rozhodl uspořádat podobný bezplavkový večer. Svoje dotazy můžete napsat na email: naturista@naturista.cz
4.5
 
-

Byl jsem tam s dcerou a s výše popsaným souhlasím.

Vložil ivojan, 4. Duben 2014 - 18:10

Jen několik poznámek: Na plakátku bylo poznámka ve smyslu – pánové jen vstup s partnerkou. Mám pocit, že to nikdo nekontroloval a tak pánové mírně převažovali, ale nebylo to nic tragického. LEDky rozsvítili až po první hodině a je fakt, že to s těmi utopenci mě napadlo hned po příchodu do tmavého prostoru bazénu. Nicméně i po rozsvícení v bazénu panovalo příjemné šero. Dolní velká vířivka byla obsazení celou dobu, takže dostat se do ní bylo vysloveně dílem náhody. Do horní malé vířivky u bazénu se dalo dostat častěji. Páry byly OK, infasauna nějak zlobila, ale nebyl jsem v ní, tak to mám jen z doslechu. Škoda té sauny v jiném objektu, bylo by to dokonalé. Tobogán skoro nikdo nevyužíval. V bazénu plavalo najednou maximálně tak 10 lidí.

 
-

Ústí nad Orlicí

Vložil Jaroslav, 3. Červenec 2014 - 18:03
Obrázek uživatele Jaroslav

Zdravím , nahatá vlaštovka ta lítá v okrese UO a SY , jen je problém mnohem velký a to doprava , Ústí nad Orlicí je dobře že se tam dělala nebo bude dělat akce pro naturisti ale jet tam vlakem ale zpět po 22:00 hodině je nemyslitelné to samé platí i pro města ( Svitavy , Rychnov n. K. atd. ) , Česká Třebová má malinkou výhodu že na Prahu a Olomouc se dostanou na Brno ne , všude se musí jezdit autem a ne všude se dá zaparkovat , já sám bych rád jezdil na akce ale dřív než nad ránem nebo ráno se do České Třebové nedostanu a to ze všech směru ( Praha , Brno , Olomouc ) , proto většinou jezdím v létě na Opaták za PA , jinou možnost nemám . Jinak všem pěkné léto . Jara [Tmavé brýle]

 
-

Není potřeba jezdit sám vlakem

Vložil zurek (bez ověření), 3. Červenec 2014 - 19:16

Spolujízda přes naší Seznamku funguje většinou spolehlivě. Můžete se taky zařadit do mapy řidičů, kteří nabízejí spolujízdu.