NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Valašská premiéra pod Cyrilem a Metodějem

Vložil Anonymní, 26. Duben 2010 - 11:54

Když jsem pár dní před naší naturistickou premiérou využil služební cesty do Val. Meziříčí, tak mě kromě pečlivě rozmístěných poutačů na sobotní n-večer přivítala i slova personálu: „Tady vám sem nikdo nepřijde, oni na to Valaši nejsou…“. Vtom mně došlo, že se dnes ocitáme v končinách, kde na veškeré dění v kraji dohlíží z hory Radhošť slovanští věrozvěstové Cyril a Metoděj a to je možná jedním z důvodů, že tady n-lokalitu široko daleko nenajdeme. Jakous naději na toleranci názorů mi dodával pohanský bůh Radegast, který cení svoje tesáky hned v sousedství obou nositelů křesťanství. 

Cyril a MetodějCyril a Metoděj RadegastRadegast Cyril aj s Metodějem by se možná divili, že i stovky let po jejich působení na Moravě budou známí a že je osoba ve své době po celém světě velmi populární – Jan Pavel II. prohlásí za spoluzakladatele Evropy. Pro nás bude určitě zajímavé si přečíst, jak viděl tento papež nahotu ve své knize TEOLOGIE TĚLA. Od sousoší Cyrila a Metoděje je překrásný výhled do kraje, na jih až na Zlínsko a na sever Ostravsko.
Kousek opodál stojí socha pohanského boha úrody a plodnost (a snad války) Radegasta. Cenící tesáky svědčí a značné zvířeckosti této smyšlené postavy. Jestli bych se měl rozhodovat, koho pozvat na večerní Valašskou noc naturistů, tak by to byli určitě Cyril s Metodějem, protože Radegast by bezpochyby neměl nic jiného na práci, než vyčmuchávat vnadné naturistky a rozpoutávat typické pohanské orgie „každý s každým“. Takže pohanství máme taky zdárně za sebou a protože se čas nachyluje, tak se kolem Pusteven vracíme do údolí. Jaro je na pokraji rozpuku, ale jsou i místa, kde se dá ještě postavit mini-sněhulák.Virtuální prohlídka Aquaparku Valašské Meziříčí (klikněte na fotku):

Aquapark Valašské Meziříčí - Virtuální prohlídka všech prostorAquapark Valašské Meziříčí – Virtuální prohlídka všech prostor


Jelikož to máme domů 200 km, tak se pídíme po nějakém blízkém ubytování. V přilehlém Tenisovém klubu je nám 300 Kč/noc příliš, tak se pídíme dál. A nemusíme až tak daleko, protože hned za plotem Aquaparku je průmyslová oblast, kde z jedné budovy vyrostl pension ANASAM. Tady máme za 170 Kč/noc vše, co potřebujeme vč. internetu. Ke vchodu do Aquaparku je to 5 minut chůze.
Celý areál je umístěn v místech, kde v těsném sousedství najdeme také nový zimní stadion a zmíněný Tenisový klub. Tedy sportoviště, kam dohlédnete. Aquapark má také venkovní část, která je v současnosti ještě zavřená. V areálu AP nepohrdneme před večerním výkonem brzkou večeří v místní restauraci KLOKAN, kde si každý za lidové ceny kolem 75 Kč přijde na své.

To se ale čas už opravdu nachyluje a já vyrážím s celým pojízdným cirkusem na místo určení. Požadavek vedení č. 1 bylo zastření prosklení do vestibulu. Takže s chutí do toho, půl je hotovo! Je toho asi 10m a potom, co přiložil ruku k dílu také jeden naturista z Uherského Hradiště, tak jsme brzo hotovi. U pokladny se začíná tvořit fronta, do 20. hodiny zbývá pár minut. Pořád si ještě nejsem jist, jestli jsem radhošťské božstvo vezval dostatečně, aby nás tady nebylo jen tak na mariáš. Momentálně jen vím, že pro osvětu n-večera jsme udělali maximum a víc to nešlo. Velký dík patří paní Wrzecké, která pomohla zorganizovat distribuci oznámení do novin a rádií. Že se to podařilo dosvědčilo 123 naturistů, kteří tento večer přišli. Celý večer s námi také prožil redaktor VALAŠSKÉHO DENÍKU Pavel Kašpar, který o akci napsal autentický článek (pravdivý, až na údaj o počtu návštěvníků). Údaj o 123 přítomných potvrdil ředitel areálu, který se netajil tím, že návštěva mírně předčila očekávání a spolu s bezproblémovým průběhem večera nyní nic nebrání dalšímu pokračování Valašských nocí naturistů.
Večer se nám už ale rozjel naplno a více než stovka naháčů (povětšinou poprvé v AP VM) se zvídavě prochází areálem. Ten je svým pojetím velmi příjemný a celkové ladění do oranžové barvy ve spojení s dřevěným stropem hlavního prostoru dává velmi silný pocit útulnosti. Rozsáhlé prosklení do veřejných prostor ven je poměrně rychle zastřeno žaluziemi. To má na starosti osádka Plavčíkárny, kterou tvoří trochu zasmušilý mladý muž a naopak velmi aktivní Věra Musilová, která nás ani na chvilku nenechává na pochybách, že něco nejde zařídit. Hned na začátku se svěřuje, že sama agitovala po svých známých k návštěvě dnešního n-večera. Po zkušenostech z jiných míst jsem s místními moc nepočítal, ale kupodivu jsem se tentokrát mýlil. Paní Musilová má ale už plné ruce práce, počátečním problémem č. 1 je „KDE JE WELLNESS?“ [Úsměv] . Místní wellness je totiž standartně oddělený od bazénů, vč. zvláštního vchodu. Dnes platí vstupné do všech prostor, takže vedení operativně umožňuje průchod jakýmsi koridorem přímo ze šaten do wellnessu.


AquazorbingAquazorbing Hned po 20. hodině nastartovali svoje koule naši dobří známí aquazorbisti z nedalekého Příbora. Kromě této zábavy v plaveckém bazénu plavčili všichni, pro které bylo v hlavním prostoru AP příliš nudno. Jiní šli vyzkoušet tobogán a nakonec se všichni sešli v občerstvení, které je přímo u vodní plochy. Vzhledem ke dnešní premiéře jsme to se soutěžemi až tak moc nepřeháněli. Nicméně i tentokrát došlo na nejrůznější vodní i suchozemské hry, hlavně pro děti. Asi 10 naturistů si potom nenechalo ujít soutěž v malování na tělo, v níž mohli tentokrát vyhrát originální předměty z valašska – 3 pravé valašky, sošku Radegasta a další upomínkové předměty.


Valašskou n-premiéru máme tedy za sebou, další bílé místo na n-mapě jsme úspěšně vybarvili a podle spontáního vyjádření vedení AP nic nebrání v konání dalších podobných akcí. Jistým zklamáním je absence slovenských naturistů, které jsme přece jen vzhledem k blízkosti Žiliny a Trenčína očekávali.
Jinak jsme celým večerem prošli bez větších problémů, které po zkušenostech příště už nenastanou.
Děkuji celému vedení AQUAPARKU VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ za pomoc s propagací i zdárným průběhem večera a budeme se těšit na další příjemná n-setkání v tomto velmi příjemném areále.
Děkuji panu redaktorovi Pavlu Kašparovi za výstižný článek Meziříčský bazén hostil vyznavače naturismu a všem pomocníkům i ostatním naturitům, kteří se zasloužili o pěkný valašský naturistický večer.
PŮVODNÍ ČLÁNEK O VALAŠSKÉ NOCI NATURISTŮ (fotky, popis, tipy)

4
 
-

Valmez

Vložil Danxm (bez ověření), 27. Duben 2010 - 10:33

Asi se budu opakovat,ale opět musím složit velké ( a když říkám velké,tak myslím VELKÉ) poděkování Ivošovi za zorganizování bezva akce a jeho osobní účast. Děkujó křopani z Hané. [Spiklenec]

 
-

Byl to pro nás další příjemně

Vložil pipi (bez ověření), 27. Duben 2010 - 10:35

Byl to pro nás další příjemně strávený večer s našimi přáteli. Těšíme se na další setkání v tomto krásném aquaparku a doufáme, že účast byla dostačující pro další možné pokračování. Samozřejmě patří poděkování Ivošovi za jeho obětavost při organizování nových akcí, a taktéž vedení aquaparku za projevenou vztřícnost.

 
-

ValMez

Vložil SP, 27. Duben 2010 - 10:38

Takovéhle akce jsme se zúčastnili poprvé a byli jsme příjemně překvapeni. Ve ValMezu je to moc fajn, zvlášť wellnes je útulně zařízen. Takže super, díky panu Žurkovi za organizaci. Už se těšíme kam vyrazíme příště! [Úsměv] Naturisti z Kroměříže