NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Valašský vánoční kapr 2014

Vložil Anonymní, 14. Prosinec 2014 - 11:37

Pouhý týden po Mikulášském slováckém večeru naturistů jsme se sešli v nedalekém Aquaparku Valašské Meziříčí na nyní už vysloveně vánočním Valašském večeru. Nechyběl tedy kapr, dárky, vánoční přání naturistů, kteří se sem sjeli z velkých dálek, mezi kterými nebyly vyjímkou třeba i jižní Čechy.
S klasickým dárkem přišel i mezi Valachy známý naturista Radek, jehož mandlovice vytvořila pomyslné finále 4 ceremoniálů ve finské sauně. Pozadu nezůstal ani Roman Bureš, který přispěl darem pro sebe typickým – vánočním kaprem ve vodě i na ohni, tedy pardon – na těle sympatické naturistky.


„ValMez“ v hradišťské konkurenci obstál
Blízkost naturistických termínů i blízkost aquaparků Uherské Hradiště a Valašské Meziříčí téměř zcela upřednostňuje „Hradiště“, nicméně jsme nechtěli riskovat sobotu těsně před Vánocemi, kdy předvánoční přípravy vrcholí (už i tento víkend se řada hospodyněk nechala slyšet, že do Vánoc nemají už ani minutu času).
Přes všechny tyto nevýhody se ve „ValMezu“ sešlo ke 140 naturistům, kteří tady prožili příjemný i veselý večer. Snad největším kladem je mladá generace, která dává naturistickým večerům zcela jiný ráz, než na jaký jsme zvyklí v létě na plážích. Tobogány, divoké řeky, maxihoupačky, prolézačky… to jsou všechno lákadla, která naturistickou populaci hmatatelným způsobem omlazují.

Vodní houpací řádění nejen pod gejzírem
Právě místní maxihoupačka i naše dovezená člunohoupačka byly po celé 3 hodiny v okupování a v kombinaci s centrálním gejzírem hlavního bazénu jsme byli svědky opravdu nezapomenutelného řádění.

Poklidnější povahy si užívaly okolních vířivek, z nichž je jedna slaná a druhá v příjemné blízkosti občerstvení ;-)
Tam je ale třeba si dát značný pozor na plastové židle, jejichž nohy na kluzkém povrchu rády mění tvar, přesněji řečeno se prohýbají až ohýbají. Sednout si pak na záda není nic příjemného.

Saunové ceremoniály nestačily
Valašskomeziříčský wellness nás vždycky lákal svojí neopakovatelnou svíčkami osvětlenou atmosférou. I tentokrát byla tato oblíbená část aquaparku hojně navštívená. Až se zdálo, že svíčkové osvětlení je tak minimalizováno, že se mnozí sauňáci jen stěží v prostoru orientovali, marně hledali svoje osušky nebo své bližní. Na návštěvnosti wellnessu to ale neubralo, ba naopak – co se týče saunových ceremoniálů, tak ke klasickým třem jsem musel přidat ještě čtvrtý, protože fronty nebraly konce.
Jako obvykle jsme zakončili vůní „něčeho ostřejšího“, což byla tentokrát mandlovice od pilného místního naturisty Radka, který na nás vždy myslí a v létě se neméně pilně stará o údržbu blízké naturistické lokality Hustopeče nad Bečvou – 4. jezero.
Mockrát děkujeme za vánoční dárek Radku ;-)

K dalším pilným naturistům patří Roman Bureš, který i tentokrát přispěl k předvánoční atmosféře svým kaprem. Ten byl ještě zčásti ve vodních vlnách, ale tělem už na žhavém ohni a tím nám chtěl naznačit, že Vánoce jsou opravdu přede dveřmi. S malbami se přidalo i pár ostatních, ale hodiny byly neúprosné a najednou tu byla 23. hodina, která nás nekompromisně vyhnala z příjemné naturistické atmosféry do noční reality Valašska a k domovům. Počasí nám naštěstí přálo, takže jsme se po suchých silnicích (snad všichni) dostali domů.

Velmi děkuji vedení i personálu Aquaparku Valašské Meziříčí za poskytnutí areálu naturistům, kteří se sem po léta vracejí (tentokrát to bylo už po 21.).
Děkuji také všem pomocníkům za pomoc při zdárném průběhu večera, při propagaci večera letáky, emaily, osobními pozvánkami. Také pomoc s úklidem by se bez těchto nadšenců neobešla.

Následující Valašská noc naturistů: 21. 2. 2014

Naturisti!!! – Jak na Nový rok, tak po celý rok: Naturistické Kohoutovice 3. 1. 2015, 19–22 hodin.

Naturistické Kohoutovice 3. 1. 2015, 19-22 hodinNaturistické Kohoutovice 3. 1. 2015, 19–22 hodin
5