NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Vyzkoušejte potápěčskou jámu v Čestlicích.

Vložil PetrK, 9. Září 2010 - 12:18

freedivingfreediving

Exkluzivně, jen na naturistické párty 18.září 2010 budete mít možnost od 20:30 vyzkoušet unikátní potápěčskou jámu. Pod dohledem zkušených instruktorů se budete moci potopit do hloubky 8 metrů. A nebudete k tomu potřebovat žádné dýchací přístroje, budou vám stačit jen vlastní plíce a potápěčské brýle.

Slyšeli jste už o freedivingu? Freediving znamená volné potápění nebo také potápění na nádech. Je to sportovní aktivita, při které jste pod vodou bez dýchacího přístroje, tedy máte zadržený dech. Freediving je například i to, když se u moře s maskou a šnorchlem potápíte pod vodu za rybkami. Ale co když se můžete potápět hlouběji než jen pár metrů a cítit se při tom daleko příjemněji a bezpečněji? Přitom za tím nemusí být týdny, měsíce a roky tréninku – každý člověk má v sobě netušený akvatický potenciál, stačí ho pouze objevit a využít.

S freedivingem se dá začít v každém věku. Není to pouze sport, je to i zábava, způsob jak příjemně strávit volný čas, užít si vodu a vše pod ní s pocitem volnosti, kterého nedosáhnete ani plaváním na hladině, ani potápěním se s přístrojem.

potápěčská jámapotápěčská jáma

A pokud jste příznivci přístrojového potápění, znalosti freedivingu Vám pomohou i při potápění s přístojem. Zásoba vzduchu Vám vydrží delší dobu (budete dýchat efektivněji) a získáte vyšší pocit jistoty při řešení případných kritických situací, kdy se nemůžete spolehnout na svou výstroj.

Akce je vhodná pro: každého bez zdravotních potíží, každého staršího 10ti let, každého kdo má chuť zkusit něco nového.
Akce není vhodná pro: těhotné ženy, kardiaky, neplavce, nemocné horních cest dýchacích, dutin, vnitřního ucha, cukrovkáře, děti mladší 10ti let.
Co je potřeba: nic, potápěčské brýle vám půjčí na jámě. Ale pokud si přinesete vlastní brýle, pak budeme radši.
Jak to bude probíhat: není třeba se nikde dopředu hlásit, stačí přijít mezi 20:30 až 22:30 k potápěčské jámě v Paláci relaxu (hala s plaveckým bazénem) a tam se vás již ujmou instruktoři, kteří vám vysvětlí vše potřebné. Před ponorem podepíšete prohlášení o svém zdravotním stavu a způsobilosti k potápění.
Cena: nic se nepřiplácí, vše již je součástí zvýhodněné ceny na naturistickou párty. 

Stránka pravidelných naturistických párty v Čestlicích: zde
Info o aktuální párty 18.září 2010: zde
Web aquapalace: zde
Partnerem akce je občanské sdružení Na nádech, info zde 

Pokud máte nějaké otázky, komentáře, pak neváhejte. Buď přímo zde v komentářích, soukromou poštou, emailem petr.konrad@email.cz nebo telefonem: 605 435 218

Těší se na vás Petr Konrád a instruktoři z občanského sdružení Na nádech

A jedno inspirativní video:


A jaké to bylo? To se můžete dočíst zde
4
 
-

Vemte vlastní masku

Vložil PetrK, 10. Září 2010 - 10:49

Pokud máte doma potápěčskou masku a chcete vyzkoušet potápěčskou jámu, pak si ji prosím vemte s sebou do Čestlic. Přeci jen zásoby masek na půjčení nejsou neomezené [Úsměv]

Díky PetrK

 
-

A bez masky nejde to?

Vložil foal, 13. Září 2010 - 9:18

A bez masky nejde to?

 
-

Jde, ale blbě.

Vložil Shpalek (bez ověření), 13. Září 2010 - 12:17

V osmi metrech se vám zdeformuje oční bulva tak, že nic pořádně neuvidíte a budete silně dezorientován. Proto se to nedoporučuje. Maska deformaci zabrání.

 
-

bez masky ne :)

Vložil PetrK, 13. Září 2010 - 20:30

Bohužel, pro začátečníka není vhodné zkoušet potápění bez masky. Potápěčská maska vám, mimo výše popsaného, usnadní například vyrovnávání tlaku (aby vás nebolely uši). A obyčejné plavecké brýle by vám mohly poškodit oční okolí (měli byste větší kruhy pod očima, než po třídenním flámu :-)

Na druhou stranu si myslím, že potápění na nádech je naturistům určitě bližší, než potápění s flaškou na zádech :)

Naviděnou v osmi metrech, Petr

 
-

Potápěčska jáma

Vložil Roman1 (bez ověření), 20. Září 2010 - 10:16

Chtěl bych poděkovat touto cestou že jsem mohl si zkusit potápěčskou jamu byl to super zážitek a dobrá atmosféra moc jsem se bavil bylo to super,jako vždy [Úsměv]

 
-

Potápěčská jáma 7.5.2011

Vložil PetrK, 12. Duben 2011 - 16:35

Mám dobrou zprávu pro všechny nahaté příznivce potápění na nádech.

V sobotu 7.5.2011 se opět sejdeme u jámy s našimi známými instruktory potápění a budeme si moct vyzkoušet potápěčskou jámu.

Petr [Úsměv]