NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Živogošće - Blato, kemp Dole *

Vložil Anonymní, 22. Květen 2013 - 20:15

Živogošće – Blato, kemp Dole Chorvatsko, Jižní Dalmácie.

Lokalita, která je známá u mnoha naturistů. Před léty bylo možno potkat na dvou sousedních plážích cca 100 naturistů naráz. Textiláci byli téměř výjimkou a neopouštěli svou hlavní pláž v kempu, kde se příznivci FKK téměř neukázali.
Ještě tomu bylo také před 8–10 lety. Od té doby se ale tento ráj naháčů ze všech nejkrásnějších dosti proměnil. [Pláč]

Zkušenost z 9.-16.7.2011 je úplně jiná. Kemp Dole jsme navštívili s CK. Byli jsme ubytování v chatce, kterých zde má CK 22. Dále zde disponuje větším množstvím vybavených stanů, oficiálně až pro 6 osob v jednom stanu. CK zajišťuje autobusovou dopravu, pobyt je možno objednat i s dopravou vlastní. Pobyt lze zajistit i na poslední chvíli. Autobusem do stanu jsem sem jezdil již před lety s dětmi. Je to dodnes celkem laciné a pohodlné.Letos jsme jeli autem, z Brna necelých 1000 km, převážně po dálnicích. V Rakousku jsme koupili známku za 7,90Euro na 10 dnů. Před slovinskými hranicemi jsme odbočili na Mureck, Lenárt a Ptuj – cca 60 km. Tato objížďka je hodně používaná turisty z ČR. Je zpestřením při jízdě po dálnicích a nepotřebujete slovinskou známku. V Chorvatsku jsme dálnice platili 42Kn do Zagrebu a 171Kn sjezd Šestanovac. Podobně i cestou zpět.


[Šipka] Kurz měny Chorvatska, chorvatské kuny najdete zde.


Zvětšit mapu cesty autem do Živogošće.

Kemp Dole má klasické vybavení, obchod se smíšeným zbožím, restauraci, stánky se zeleninou, pečivem, sportovními potřebami. Sociální zařízení je průběžně udržováno včetně doplňování tekutého mýdla, papíru a papírových ručníků. Do kempu je možné přijet též bez CK a to s obytnými auty, přívěsy i stany. V kempu jsou vzrostlé stromy a z toho vyplývá dostatek stínu. V sousedství je využívána restaurace na pláži „Bili kuk“.

Find more about Weather in Dubrovnik, RH

Za plotem kempu je další kemp „Boban“, sice menší, ale lze objednat v též v ČR. Na druhém konci kempu navazuje vesnice Blato. Jedná se o vesnici s množstvím apartmánů. Zde jsou restaurace, obchody, půjčovna lodí a vodních skutrů . Z Blata vyjíždí lodě na výlety (zajišťují též delegáti Victorie i Bobanu) na Hvar, Brač, Korčulu. Lze objednat i pikniky na lodi a návštěvu písečné pláže FKK Mlaska. Jsou pořádány zájezdy do Splitu a Omiše, Makarské ( s lodním výletem na Brač – Bol – Zlatý roh ), Dubrovníku, Mostaru, Počitaje, Medžohorje. Další možnost je objednat si rafting a výlety k vodopádům a do hor.

Lze využívat různých plážových radovánek, vodní lyže, závěsný padák, banán, kruhy …. Považuji to za zbytečný průvan v peněžence a asi nejsem sám. Čluny moc nejezdily a tak řev lodních motorů se téměř nekonal, nerušil pohodu na pláži.

A tak k plážím. Delegáti CK sdělili, že oblast je velmi tolerantní k naturistům a nejsou konflikty mezi místními obyvateli ani personálem kempu. Městský plán uvádí oficiální FKK pláž Matijaševica za vesnicí Blato cca 20 min. pěšky z kempu. Druhou FKK pláž Suzina je možno najít za Malou Dubou. Dle plánku by se hodila pro klienty hotelu Nimfa. S ohledem na počasí a přirozenou lenost nemohu tyto oficiální pláže hodnotit, letos jsem tam prostě nebyl. Bez plavek je možné pobývat i na pláži v kempu, v okraji směrem na Blato po obou stranách pomníčku na pláži. Chodí sem i naturisti z apartmánů. Skutečnost je ale taková, že naturistů zde bylo 5 a textiláků převaha. Žádná pohodička.

[Šipka] Kemp Dole v Živogošće – Blato, GPS: 43.17040, 17.19584. 


Z minulých let jsem věděl, že cca 5 min chůze, ještě v areálu kempu Boban, jsou dvě hezké pláže s oblázky, kameny a vybranými pěšinkami do vody. Na první letos bylo vždy max. 5 naturistů a cca 30 textiláků. Na druhé, která je přístupná přes skalku nebo cca 5m vodou nás bylo okolo 10. Dítě jedno. Úplný klid. Teplá voda. Vhodné pro samotáře.

Problém navázat kontakt a s někým si popovídat. Další naturisty v počtu 5 dvojic jsme viděli za skálou na pláži přístupné od silnice a z kempu Čisté. Naturisté byli též na těžce přístupných pláccích pod srázem v kempu Boban, které v minulosti nebyly téměř využívány. Příznivců FKK bylo letos zhruba stejně jako v minulosti, byli však rozptýleni tak, že to působilo, že tento způsob rekreace již vyšel z módy, že se již přežil.[Šipka] Více fotografií Živogošće a okolí najdete zde.


Find more about Weather in Dubrovnik, RH

Informace o ChorvatskuInformace o Chorvatsku
Závěrem, nechci dělat reklamu, popisoval jsem pouze naši zkušenost, Dole je dobrá lokalita vzhledem k tomu, že je zde i po celé září teplo, teplá voda a klid jak v kempu, tak na pláži. Vhodné pro samotáře nebo uzavřené skupiny. Nelze počítat s tím, že sem přivedete nováčka a navrhnete mu, aby splynul s davem a neprovokoval plavkami.

Franta
Cestopis z roku 2011. Pro Naturista.cz upravil a doplnil: Ivo Žurek a RolandZobrazit místo Jižní Dalmácie na větší mapěLíbil se Vám článek? Máte zážitky z Vaší dovolené, návštěvy aquaparku, wellnessu?


Podělte se s ostatními čtenáři. Za Vaše zážitky nabízíme volnou vstupenku na akci Naturista.cz.

Svoje texty, fotografie, videa posílejte na EMAIL [Pošta] Potěšíte sebe i ostatní naháče.

[Hvězda] VYUŽÍVEJTE VÝHODY, které jsme pro Vás všechny připravili a vyjednali
[Klobouk] Podpořte Naturista cz. jakoukoliv částkou, bez poplatku systémem
PAY SEC na naše jméno: naturista, číslo: 3891789. Předem děkujeme.

Své příspěvky můžete vkládat i do kasiček, na každé akci Naturista.cz.


Zájemci o spolupráci: Chcete zde seznámit ostatní s Vaši činností? EMAIL [Pošta]

Využijte nabídku Vaší prezentace na stránkách a oblíbených akcích NATURISTA.CZ.

5
 
-

Kemp Dole.

Vložil rox (bez ověření), 3. Srpen 2011 - 15:55

Zdravím!, v kempu Dole jsem byl v roce 2004 autem v chatce kempu od brněnské cestovky. Vše bylo moc fajn. Na divokou pláž tzv. nuďku, jsme chodili také přímo z kempu, kolem menšího kempu směrem na Drvenik. Byl to kousek, jen pár minut chůze. Pár lidí z kempu tam taky chodilo, pohoda, krása. Místo nám doporučili v kempu lidi přímo od cestovky. Bylo tam fajn! Díky za bezva článek o místu, kde jsem také byl! [Úsměv] [Úsměv]