NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

ČT 1 - REPORTÉŘI ČT o naturismu

Vložil Anonymní, 19. Červen 2011 - 13:35
20.06.2011 21:30

20. 6. 21:30 ČT 1 – REPORTÉŘI ČT o naturismu.

3.5
 
-

Média a my

Vložil volynak, 19. Červen 2011 - 14:23

Tak vida, v krátké době další pořad o nás. Jen tak dál…

 
-

Mě především zaujalo,

Vložil Pavlík II (bez ověření), 21. Červen 2011 - 9:46

kromě toho, jak Žurek válí na lesní roh [Úsměv] , názory dvou právníků na tuto problematiku. [Zmatený] Jeden říká, že jde o tr.č. výtržnictví v organizované skupině, druhý tvrdil, že jde maximálně o přečin v občanském soužití. Připadá mi velice zvláštní, že na jednu věc jsou dva diametrálně odlišné právní posudky. Není to chyba zákonodárců a neměli by tyto nesmyslné paragrafy odstranit úplně? Malé srovnání. Pokud jedou fotbaloví „fanoušci“ vlakem a celou cestu pokřikují z oken, na nádraží hulákají, sem tam něco drobného rozbijí, přesto je policie v klidu doprovází městem na stadion. Tohle není skutečné výtržnictví? Ovšem chci projí bez oblečení méně frekventovanou turistickou trasu, tak se musím skrývat jako zločinec, nebo se smím koupat jen v určené „rezervaci“… [Zmatený] Závěrem chci poděkovat České televizi za cenzuru necenzuru „nemravných“ částí těla [Vyplazený jazyk]

 
-

Dvojí výklad práva

Vložil Baom1972 (bez ověření), 21. Červen 2011 - 15:58

Dobrý den, děkuji za hezký příspěvek v TV i když nejsem příznivcem pochodů, pořad byl pěkný. Vážený pane Pavlík II pravděpodobně blíže k pravdě byl právník Vlk, protože měl pravdu s tím, že důležitý je úmysl. Když budete chodit nahý kolem školy a budete tam před mladými slečnami ukazovat své mužství dopustíte se výtržnosti a zároveň v souběhu mravního deliktu. Většinou si takto koledují tzv. „ocáskáři“ (exibicionisté) a je tam jasný úmysl. Podle mého názoru pochod naturistů není výtržnictví, protože není úmyslem dopouštět se veřejně nebo na místě veřejnosti přístupném hrubé neslušnosti. Pravděpodobně se jedná o přestupek i když naturista to tak chápat nebude, protože mu to přijde normální, běžné, přirozené. Nejsem právník i když v rámci svého zaměstnání často TZ používám. Přesto se mohu mýlit.

Výtržnictví

(1) Kdo se dopustí veřejně nebo na místě veřejnosti přístupném hrubé
neslušnosti nebo výtržnosti zejména tím, že napadne jiného, hanobí
hrob, historickou nebo kulturní památku, anebo hrubým způsobem ruší
přípravu nebo průběh organizovaného sportovního utkání, shromáždění
nebo obřadu lidí, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

(2) Odnětím svobody až na tři léta bude pachatel potrestán, spáchá-li
čin uvedený v odstavci 1

a) opětovně, nebo

b) jako člen organizované skupiny.

S pozdravem Baom1972 : [Úsměv]

 
-

Jen nevím, co si z toho vezme obyčejný divák

Vložil Vogel, 21. Červen 2011 - 17:37

Jak jsem teď koukl na to z Internetu, tak kdyby tam byly jen názory z pochodu, tak by si lidi mohli myslet, že to je sice parta bláznů (pro ty, co tomu nerozumí), ale nechtějí dělat problémy, tak ať si dál blbnou. Ale ty další názory, co tam zazněly to posunuly více do kategorie: Je to osamocená parta bláznů, Chocholouška na ně.

 
-

Souhlasím s Numírem

Vložil Michal76, 21. Červen 2011 - 17:48

Reportáž na mne udělala stejný dojem jako na Numíra. Především názory skalních naturistů mi trošku vadí. Každý má sice právo na názor, v tomto případě mi trošku připadá, že si s prominutím kadí do vlastního hnízda. Já osobně bych se takové akce nezůčastnil, protože strach z reakce náhodných kolemjdoucích by mi pokazil příjemný pocit z volného pohybu. Velice aktérům pochodu fandím a závidím tu odvahu.

 
-

Navíc na mě působila ta reportáž poněkud zaujatě

Vložil Vogel, 21. Červen 2011 - 18:32

Tam kde byly slyšet otázky nebo ty uvozující komentáře na mě působily dojmem, jaký názor tito reportéři na tyto aktivity mají. Rozhodně při porovnání s rozhlasovým rozhovorem nedávno to byl od médií krok stranou. Ano, snažili se dát prostor více stranám, ale reportéři se přikláněli sami k jedné straně a nezůstali nestranným pozorovatelem.

Je fakt, že to mohlo být ještě horší, ale mě osobně se tato reportáž moc nelíbila. Jako třeba i to prohlašování, že naturismus patří jedině k vodě.

 
-

Utkvělá neměnná představa režiséra

Vložil zurek (bez ověření), 21. Červen 2011 - 18:39

Bohužel David Vondráček přišel od prvopočátku s tím, že „Fenomén dnešní doby v ČR jsou nuda pochody“ (nejsou fenoménem ani u 99% naturistů) a nedal si to vymluvit až do konce natáčení. Pro média dneska bohužel téma nudistické pláže je absolutně nezajímavé a hledají stále nové a nové „Fenomény doby“… Mně se n-pochody extra nezamlouvají a tuhle akci jsem navštívil více méně z propagačních důvodů.
Kdyby bylo na mě, tak udělám film na Lipnici, v Antošovicích, … Věřím, že tohle je na běžného diváka příliš, ale bohužel pan režisér měl utkvělou představu…
Navíc otázky na mě působily velmi strojeně, školometsky. Natáčení s Martinou Kociánovou probíhalo za zcela jiné atmosféry, mezi vstupy jsme se bavili o tom, že ona má n-pláže opravdu za ráj a pokud si osobně zjistí, že na onom místě nejsou žádní Češi, tak si taky velmi ráda odloží. Více mezi námi fungovala komunikace a osobní snaha něco sdělit. Reportéři ČT prostě musí za každou cenu přinášet fenomény.

  • další utkvělé nepříjemnosti, jako že lesní roh musí hrát v lese, kostele, velkém prostoru. Pokud hraje v místnosti 3×3 m s nízkým stropem, tak je to jako když slon troubí do hrnce. Taky si to nenechal vymluvit. Prostě jeden z nepříliš světlých okamžiků Naturisty, ale život jde dál.
 
-

Popravdě - nevím....

Vložil nahatej.kluk (bez ověření), 21. Červen 2011 - 20:18

Samozřejmě musím být vděčný za každou propagaci naturismu. Tedy že se média o něčem zmiňují. Ale ten pořad.. nevím, co si o tom mám myslet. Dal bych mu tak 40 %, víc ani náhodou. Naturismus není o pochodech… takže v tom je ten průšvih: když pořad o naturismu, tak by měl být o tom, o čem je skutečně. Ten pořad byl děs a hrůza, stručně řečeno. Mrzí mě, že to tak dopadlo. Ale to samozřejmě není vina organizátorů pochodu. Budu upřímný, byl jsem jednoznačně připraven se tohoto dýchánku (nekouřím) zúčastnit. Když jsem ale zjistil, že tam bude nějaký zájem médií, tak jsem do toho nešel. Možná je to škoda, vedle toho prcka bych byl asi nejmladší (asi určitě) a drasticky bych snížil věkový průměr účastníků mise :-)))))))))))) Podle mě žádný z těch, kteří vystupovali v televizi (a některé znám) nepotřebují doktora Chocholouška.....

 
-

"Reportéři"

Vložil Pepper, 21. Červen 2011 - 20:39

Taky jsem na to koukal jako puk. Udivil mě už na začátku ten „uvaděč“, když začal hned zkraje plácat nesmysly. Pak mě velmi potěšil JirkaRybka byla taky skvělá, ale nakonec tomu nasadili korunu ti zkostnatělí emeritní „naturisti“, kteří si myslí, že naturismus = plácání u vody. Tomu říkám medvědí služba. [Smích] Ale mohlo to dopadnout i daleko hůř, viz JXD se svými THC úvahami v Reflexu. Podle mého skromného názoru to byla čistá honba za senzací a zoufalá výplň vysílacího času na způsob Blesku.

 
-

Reportéři ČT

Vložil press777 (bez ověření), 21. Červen 2011 - 22:09

Jak se většinou kolegů zastávám, tady musím dát diskutujícím snad ve všem za pravdu. David Vondráček se bohužel vyznačuje jistou umanutostí. Jelikož dělá publicistiku, tak si na začátku musí říct, jak chce, aby to téma vyznělo, a (jak řekl pan Žurek) nenechá si to vymluvit. Není to zpravodajství (minutová reportáž do TN, která má striktnější pravidla). Buďte rádi, že to netočili lidi z Ostravy, tam je frekvence magorů vyšší.

Každý naturista, který se rozhodne něco říct novináři, tahá za kratší konec. Jenže každý má také trochu jiný důvod, proč se této aktivitě věnuje, a v té reportáži nemohou být všichni. Většinou se tam musí nakombinovat muži/ženy, lidi, co nešišlají na kameru, s lidmi, kteří stojí správně v záběru atd…

Jestli to podle někoho byla čistá honba za senzací, tak není daleko od pravdy. Co ale čekáte? Úkolem tohoto pořadu není vzdělávat a říkat, co je správné. Ukáže na ten „fenomén doby“ a lidi si NEJEN podle toho vytvoří názor. Uznejte sami, že lidi, kteří se pro naturismus rozhodnou na základě jediného mediálního produktu, mezi sebou asi nechcete (-me)…

K výtce kolegy, že reportéři nebyli „nestranným pozorovatelem“ si dovolím malou poznámku: publicistika je více či méně subjektivní žánr. Chtít nestrannost nelze. Kdyby ta reportáž naturismus vychválila do nebes, tzn. kdyby byla v souladu s vašim světonázorem, ani by vám nepřišlo, že je to špatně.

 
-

pozitivní

Vložil nahatej.kluk (bez ověření), 21. Červen 2011 - 22:07

Na druhou stranu pozitivní je, že se o naturismu aspoň začne víc mluvit, už se za to lidi nebudou tak stydět… lidi z okolí si ze mě trochu tropí srandy, když zjistí, jak to se mnou je, protože já to nijak netajím, ale já je hnedka usadím. Někteří odmítají, zatvrzele, ale už jim to není tak pro smích. Jestli ten pořad přispěje aspoň k diskuzi, pak to bude fajn. Jenže lidi bohužel přistupují k televizním reportážím stylem „musí to být pravda, jinak by to nevysílali“ :-(((((((((

 
-

RE: Reportéři ČT

Vložil Pepper, 21. Červen 2011 - 22:23

Mě by přišlo, že je to špatně, je to totiž opravdu velmi nepravděpodobné, že by reportéři naturismus vychválili. [Spiklenec]

 
-

Pohled ne-naturistů na

Vložil n-fanda (bez ověření), 21. Červen 2011 - 23:22

Pohled ne-naturistů na naturismus je podobný, jako třeba pohled svobodných na manželství. Kdo to nezažije, nepochopí. Jak velice trefně odpověděla ona paní v reportáži, ve smyslu: Zkuste to a uvidíte. To byl nejhezčí moment z celé reportáže, doprovázený zářivým úsměvem. (I když zaujatý reportér v tom možná mohl vidět zase jen něco chlípného.)

 
-

povrchnost

Vložil nahatej.kluk (bez ověření), 22. Červen 2011 - 0:39

Všimněte se, jak všechna média – všechna, beze zbytku – která jsou masově zaměřena, jsou strašně, strašně povrchní. Musí se něco dít, musí být akčnost, jinak to neprodáme, divák se bude k smrti nudit. Říká se tomu infotainment a je to jeden z příznaků debilizace společnosti. Televize má úžasnou schopnost ubavit diváka, ale bohužel povrchně a velmi povrchního. Sděloval skutečné, ryzí pocity, to už ti neumětelové nedokáží. Myslí si, že divákovi servírují, jak funguje život, ale to se kruciálně mýlí.

Takže nad výsledkem reportáže se ani nepozastavuju. Kdyby byl jiný, přeekvapilo by mě to.

Děkuju účastníkům pochodu a přeju jim jen vše dobré. I když ani já nejsem moc příznivce těchle akcí, podle mě se nahocení hodí k vodě a k aktivitám s vodou a přírodou spojenými, určitě bych venku lítal po lesích nahatej, kdybych hrál nějakou hru, ale vyloženě pochod… to ne.

 
-

Pořad Reportéři

Vložil JirkaRybka, 22. Červen 2011 - 1:38
Obrázek uživatele JirkaRybka

Konečně jsem ten televizní výsledek viděl i já (není vždy čas v tu správnou chvíli…)

Nojo, nedopadlo to přesně podle představ, a popravdě jsem to doma trochu schytal (i když bych to zrovna já nečekal), no ale CO vlastně by člověk čekal? Že nad takto extrémním tématem vypukne diskuse (mezi naturisty i jinde) bylo nad slunce jasné, a koneckonců dobře že tak. Když se lidi zamyslí, je to dobře. Mrzí mě samozřejmě vyznění typu „výtržnost“ (pramenící třeba i z té zmínky, že prý v cizině se chodí výhradně na uzavřených pozemcích – přitom byly už reportáže z Francie a hlavně z Německa, kde dokonce diskutovali na cestě s policií a prošli nazí přes nějakou vesnici, Švýcaři chodili „venku“ do té míry, až jim to úřady výslovně zakázaly, o jednotlivcích různě po světě ani nemluvě).

Je holt velkou pravdou, jak tady zaznělo, že vůči novinářům „taháme za kratší konec“. Je fakt, že účast na tomhle projektu si žádala posbírat trochu odvahy, jít se svým názorem na kameru, když člověk sám má třeba kousíček pochybnosti a ví, že ani mezi samotnými naturisty nemůže většinovou podporu čekat – ale na druhou stranu, člověk by si měl za svými názory stát a neskrývat je. Jak jsem tady už dávno psal, neztotožňuji se tak úplně s redukcí naturismu na pouhou podmnožinu koupání v (semi-)privátu. Chceme-li tomu říkat životní styl, nezdá se mi úplně správné bezvýhradně se stáhnout do privátní „rezervace“ (dokud takové máme, nebo máme na svou vlastní), a tam se se svými názory skrývat. A je jedno, že většina ten plážový plot zakrytý rákosem překročit nechce a nebo nedokáže (pominu-li, že většina „tolerovaných“ n-pláží má status úplně stejný, jako ten les u Čerčan). Svět za tím plotem je i naším světem, a míra svobody v něm závisí částečně na nás všech.

Je pravdou, že režisér od začátku sledoval „své“ zvolené téma, které současný naturismus jako takový moc nereprezentuje. Měl jsem v zásobě nejednu větu k osvětlení podstaty a obvyklé podoby naturismu, ale ty otázky nějak nepadly, i když jsem je čekal. Ono v takovémto projektu člověk až během natáčení pozná, kam to vlastně směřuje. Ale i tak, téma naturismu v přírodě bylo nastoleno, tak to aspoň trochu za to stálo.

Ti skalní „emeritní“ naturisté v reportáži byli vlastně docela příznační, a myslím že není na škodu tuhle diskusi občas otevřít (což TV pořad bezpochyby udělal i za hranicemi našich vlastních řad). Za komunistů se chodili nudit na Ameriku a pár dalších míst v přímém rozporu s tehdejšími zákony, policajti je tam honili a výletníci shora okukovali, byli průkopníky a hrdiny doby… A dnes už o další pokrok nějak nestojí (leda směrem ke komerčnímu pohodlí, na stará kolena), dokonce i když to vlastně ani zakázané není, nikdo nekouká, ani nikoho nepronásleduje. Těžko říct, zda a v jaké formě se tenhle návrat k přírodě nakonec ujme, a nemusí se do toho každý hrnout, ale bylo by škoda tu možnost nezkusit.

 
-

Reportéři

Vložil Pepper, 22. Červen 2011 - 12:37

n-fanda & nahatej.kluk – přesně tak! Jirko zajímalo by mě, za co jsi to doma schytal. Selhává mi fantazie. [Úsměv] Ty bludy o uzavřených pozemcích v cizině jsem měl taky na mysli. Je vidět, jak si autoři reportáže udělali domácí úkoly. Ne, že bych ti chtěl pochlebovat, ale měl jsi na kameru ze všech nejlepší projev. [Spiklenec] S tím životním stylem a mírou svobody máš naprostou pravdu. Že režisér nekladl otázky, na které nechtěl slyšet odpověď, se vůbec nedivím. Co kdyby se mu nehodily do krámu. [Spiklenec] Emeritů je mi vlastně trochu líto, i když aspoň nechtěně posloužili k rozvíření diskuze. Připadají mi trochu jako lidi, kterým někdo sebral vítr z plachet…

 
-

Dodatek (Reportéři)

Vložil JirkaRybka, 22. Červen 2011 - 13:03
Obrázek uživatele JirkaRybka

Co jsem „schytal“ – no nic zas tak hrozného. Myslel jsem si ale (zvlášť po WNBR) že mé nejbližší už nerozhodí vůbec nic, přesto je moje matka v podstatě textilačka tolerující nás hlavně jen „za plotem“, a hlavně ji velmi děsí každá zmínka o paragrafech. Podívejte se na ten záběr, v němž kráčím nahý mezi stromy a do toho nějaký hlas mluví o trestní sazbě v řádu několika let, a představíte si možná, jak důrazně pak doma zaznělo že „tohle se mi vůbec nelíbí“. Ale to sem vlastně nepatří, soukromá záležitost…

Jinak se v zájmu objektivity musím ještě zastat těch, které jsme tu překřtili na „emeritní“ – ono je přirozené, že se člověk s postupujícím věkem usazuje, a musím přiznat, že i já mám kolikrát chuť se na celou propagaci a rozvoj naturismu vykašlat, prostě si jen lehnout na Džbánu na trávu a mít klid. Koneckonců o té rekreaci to celé vlastně je, a člověk si to angažovaností pro sebe samého spíš kazí. (Smekám před Ivošem!) Krom obavy z veřejného mínění v tom pořadu od nich vlastně nic moc negativního nezaznělo, jen oni sami tímhle směrem nejdou (a to je velká pravda, že jsou naturisté v tomhle nejednotní). Ti pánové nakonec zapadli do mozaiky a vyznění „proti“, ale vyčítat jim není co.

P.S.: A ty „domácí úkoly“ nebyly udělané zas tak špatně, při natáčení mě až překvapovalo, kolik toho režisér o skutečném stavu věcí ví. I rozdíly mezi různými zeměmi se tam probíraly (včetně rozhovorů na kameru s našimi pochodujícími naturisty z Chorvatska a USA), takže já bych to přičítal spíš ujetému redakčnímu zpracování než ignoranci. Ono se koneckonců natočilo neskutečné množství dalšího materiálu, který se do pořadu nakonec nedostal (což je ale normální).

 
-

Dodatek k dodatku. :-)

Vložil Pepper, 22. Červen 2011 - 13:49

Hm, tak si tedy domácí úkoly udělali, ale zapomněli je ukázat paní učitelce. [Smích]

 
-

Jak to vidím také já.

Vložil Měsíček (bez ověření), 22. Červen 2011 - 19:11

Já každému vysvětluji, že naturismus není o nahotě, nýbrž o splinutí člověka s přírodou. Že naturistům je vlastní ochrana přírody, žít ekologicky jak to jen jde atd. Že teprve potom až si chce naturista plně odpočinout zahazuje svůj šat aby byl s tou přírodou v krásně harmonii. Pochopitelně, že když je naturista v přírodě chce k ní být co nejblíže. Jenže pokud se za své chování stydí i když si je jist, že dělá správnou věc je to divné a veřejnost to tak bude pak také tak brát že jsme divní. Až se naučí naturisté chovat přirozeně a nebudou se za to stydět a ostatní budou umět také chápat bude fajn. Dříve nikoliv. Ani si snad neumíte představit jak mě mrzí, že jsem neměl tu čest tam být s vámi a také něco do kamery říci. Au?

 
-

Naturisté emeritní a ti druzí

Vložil zurek (bez ověření), 23. Červen 2011 - 9:57

NacktwandernNacktwandern Já jsem se chtěl těch haněných emeritních naturistů zásadně zastat, protože oba dva Honzové vykonali pro osvětu naturismu nadprůměrně. Pustil jsem si ten film ještě jednou a musím přiznat, že pro dnešního člověka jsou jejich názory fakt už dosti out. Jsou to názory opravdu „zakřiknuté“ doby počátku 90. let, kdy stárnoucí generace zásadně nezachytila nové možnosti a nechopila se jich. Jeden z tehdejších názorů, který mi ještě stále po letech zní v uších, že „… na email nelezu…“, mluví za vše. Jinak zůstávám ale u svého přesvědčení, že oba jsou dodnes velmi oblíbení a jejich pomoc našemu snažení je stále mimořádná.

V tom filmu bylo řečeno vše a myslím opravdu ze všech stran. Problém je v tom, že ČT záměrně manipuluje a v zájmu nějaké rádoby senzace (v tragikomickém podání ČT) pořad vyzní jinak než by bylo záhodno. Záhodno by tedy bylo, aby alespoň české naturisty neočerňovali vůči naturistům zahraničním. Což udělal hned na začátku moderátor.
K tomu se přidá „pozornost“ diváků, kteří jsou dnes zvyklí vnímat prakticky jen maxipalcové titulky Blesku a výsledek: NATURISMUS = POCHODY = VÝTRŽNICTVÍ je na světě. Takže se nedivím pí Bernáškové, která po zhlédnutí pořadu padla do mdlob a po probrání začala jinak poklidnému a spořádanému synkovi balit nejnutnější zavazadlo do žaláře 3. kategorie.

Jinak dnešní svět je opravdu o menšinách a zvláště evropských. Každý by si měl udělat svůj objektivní názor a za ním si stát.
Pár odkazů na nuda vandrování ve světě: ROZCESTNÍK nejen NUDA POCHODŮ, Nacktwandern.de.
 
-

Zasloužilí naturisté

Vložil Pepper, 23. Červen 2011 - 11:34

Byl jsem si docela jist, že to nejsou žádní „kazisvěti“, ba právě naopak. Pouze podle mého názoru svým veřejně vyjádřeným konzervativním postojem přiložili pod kotel se paprikovým gulášem vařeným falešně veřejnoprávními kuchtíky. Dovolím si ale nesouhlasit, že bylo v pořadu řečeno vše, to by totiž rozhodně nemohl vyznět tak senzacechtivě, jak vyzněl. Zajímalo by mě také, jestli by se našel nějaký právník, který by se odvážil tvrdit, že by své klienty dokázal zbavit i obvinění z „pouhého“ přestupku veřejného pohoršení…

 
-

Právník

Vložil Petar, 23. Červen 2011 - 16:16

K poslední větě – takový právník se dost možná najde ale pokud je seriozní, tak vám to dopředu neslíbí. Důležité je ale něco jiného, v ideálním případě žádný právník u nás nikdy takovou situaci řešit nebude a nemyslím, že by bylo dobré si pro takový případ jít. Při decentním přístupu je možné jít nahý krajem aniž by člověk potkával davy a vnucoval jim „já jsem nahý“. JUDr. Vlk ve svém vstupu řekl celkem výstižně, že by se o přestupek mohlo jednat NANEJVÝŠ. S tím, že pravděpodobně by o něj jít nemělo vůbec. Jak ale říkám, cestu vidím spíš v decentním přístupu, kdy s vnitřní jistotou, že nahota není sprostá ji užíváme ale zároveň nikomu nevnucujeme. Příklady táhnou a tak jako svede pár a nebo rodinka někde u řeky k nahaté koupeli většinu kolemjdoucích, objeví-li se podobný obázek sem tam někde v lese nebo v horách připustí si většina lidí, že když zapomenou na vymejvání mozků médii, vlastně úplně neví co to to pohoršení je a jestli existuje, pak asi vypadá nějak jinak.

PS: Názor toho druhého právníka byl, věřím, opravdu mimo a živě si přehrávám jak vznikal…„pane doktore řekl byste nám na kameru něco (do tří vět) o výtržnictví?“ Takový koření aď má pořad trochu grády.

 
-

Až 3 roky za lesní procházku!!!!!!

Vložil stylover (bez ověření), 26. Červen 2011 - 22:23

Dobrý den ,chtěl jsem také organizovat naturistický pochod v okolí Prachatic,ale po uveřejnění příspěvku na ČT-reporteři dne 20.6.2011 o naturismu a pochodu v okolí Čerčan-3.ročník,kdy právníci nemají jednotný názor,jak nahotu posuzovat v lesích na značených turistických cestách a že bych mohl dostat až 3 roky /doufám ,že alespoň podmíněně!!/tak to vzdávám.Po uveřejnění tohoto příspěvku už radši nikdo nahatý v lesích a na loukách chodit nebude a možná se začnou lidi bát i u vody! [Šokovaný] Přeji Vám hezké léto bez šortek a plavek!

 
-

Typicky blbej pořad

Vložil Shpalek (bez ověření), 27. Červen 2011 - 20:48

Když jsem zjistil, že je to pořad na Reportéři ČT, tak jsem opravdu neměl chuť se na to podívat. Nakonec jsem to zkusil a zjistil, že jsem měl naprosto přesný odhad. Blbější už bylo jenom Na vlastní oči. Tenhle pochod, který jsem založil před třemi roky, je v Česku naprosto ojedinělý, a oni z toho udělají fenomén a upozorní, že lidi můžou běžně potkávat naháče kdekoliv v krajině. A ještě k tomu ten blbec Wollner dodá, že v zahraničí se naturisté zdržují ve vyhrazených lokalitách, přitom tenhle pochod vznikl jako reakce na video z Francie, kde bylo nekolik desítek naturistů na výletě někde ve Vogézách, jestli se dobře pamatuju. Bohužel znovu musím konstatovat, že devět z deseti novinářů jsou pitomci, kteří ničemu nerozumějí a je jim to jedno. Ani sem to nedokoukal, napřed musím trochu vychladnout.