NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Čestlické novinky, vzpomínky a vítězné stupínky

Vložil Anonymní, 14. Květen 2013 - 13:56

Máj – lásky čas vylákal 830 naháčů od Hannoveru až po slovenský Martin na naši poslední předprázdninovou Noc naturistů v Aquapalace Praha. Amorovské koupání tentokrát obohatila divoká řeka, ale i 6 nových dětských skluzavek. Tyto a další novinky se dozvíte přímo z úst generálního ředitele ing. Steinhaizla, našeho podporovatele. Májově rozkvetlá mašinka, vítězný prvomájový průvod (ne únor), postřelení a střílející Amorové, milující maminky se svými naháčky, které přišly oslavit svůj svátek, nebo zamilovaně pouze svíčkami osvětlený Saunový svět. Za takové atmosféry jsme se sešli na Májové noci naturistů v Aquapalace Praha.


První vlnobití ve 20:30 bylo tak nahusto, že v Paláci pokladů bylo sotva k hnutí. Pro ty, kteří trpí davo-fobií, mám uklidňující zjištění – čím blíže ke konci n-večera, tím byl n-dav ve vlnobití řidší a poslední vlnobití už komíhalo jen pár jedinci.


Aquazorbing jsme tentokrát pojali jako závod celým večerem :-), který jsme rozdělili do kategorií a každá z nich startovala vždy po půlhodinách vlnobití. Zvláště malí závodníci se do závodění pustili s plnou vervou a trať „Tam a zpět“ zdolali v obdivuhodných časech. (Někteří) dospělí malinko tápali, nicméně všichni se nakonec do cíle dostali.


Po březnové Miss Adam a Eva jsme se rozhodovali, čím ozvláštnit Májovou noc naturistů. Nejenže přivedl svoji (doufejme ne jen májovou) lásku, ale roli střílejícího i postřeleného Amora pojal zcela originálně :-). Buclatost klasického bůžka lásky chytře skryl do bílého hábitku, luk a šíp vyměnil za stylový vodní samopal, kterým láskyplně kropil všechny dosud nezamilované. Barokní amorovské kudrlinky nahradil jasně červenou pankáčskou parukou, aby opravdu bylo zřejmé, kdo tady dnes zamilované střely vysílá a nakonec i přijímá.
Chcete vědět, jak toho dosáhnout? Zamilujte se!


Divoká řeka v Aquapalace patří sice do venkovní zóny, nicméně je natolik oblíbená, že nám ji nechali v provozu až do 22. hodiny. To se vyplatilo, protože její doslova krkolomné koryto bylo neustále plné naháčů. A dlužno ihned dodat, že mladých naháčů. Adrenalin našich n-akcí bohudík láká čím dál víc mladých (naturistů), kterých je na venkovních n-plážích velmi poskrovnu a doufejme, že i my napomůžeme tento nelichotivý věkový poměr 50+ snížit.


Na malování na tělo jsme v Aquapalace tentokrát poprvé použili tužkové barvy na tělo KOH-I-NOR a určitě jsme neprohloupili. Zmizelo nezřízené špinění všeho kolem malujících se. Ti dříve, v zápalu malování temperami, malovali nejen na modely ale postupně na vše, co pomalovat šlo. S tužkovými barvami se lépe maluje a šetří se barva, která se spotřebuje pouze na malování.
Malíři se tentokrát představili tygrem, hruškami, variací kytičky-puntíčky-motýlci, žlutomodrý dres… Všechny ale převálcoval stylový prvomájový průvod naháčů „NAHÉ MÁJOVÉ DNY“ Jirky Rybky, který také Amorem postřelený, se láskyplně výtvarně blýsknul.


Co nového v Aquapalace Praha?
Ing. Radek Steinhaizl nám prozradil, že ještě do začátku letní sezony na děti čeká 6 zbrusu nových nerezových skluzavek. Venkovní zahrada bude rozšířena o dalších 3000m2 s 300 novými lehátky a novým občerstvením. V Paláci pokladů přibude Pirátský dům s lanovým můstkem, prolézačkami, kormidly a dalšími interaktivními hrami. V Saunovém světě jsou zmodernizovány odpočívárny a v Paláci relaxu je na terase nový nábytek.DEN MATEK
Před nedávnem jsme s jednou kamarádkou tipovali, kdo svlečený nás za žádné situace nepřivede do rozpaků ani nevyvede z míry. Po velmi krátké chvíli jsme dospěli ke společnému názoru, že to je maminka s dítětem. Asi nejen my dva se shodneme, že rodiny jsou tím nejdůležitějším pro celý naturismus. Právě ony mu přinášejí to, co potřebuje – hravou dětinskost, uvolněnost, lásku a šanci, že nás naháčů bude do budoucna jen přibývat.
Pokud jsem to nestihl v sobotu v Čestlicích, tak bych chtěl všem našim naturistickým maminkám popřát k jejich nedělnímu svátku všechno nejlepší a hodně radosti i trpělivosti s jejich malými naháčky.
Příběh jedné maminky, jak k naturismu přišla.Středoevropané na Nocích naturistů v Aquapalace Praha
Janko z Martina, Bernd z Hannoveru, Andreas z Postupimi, Peter Ad od Mnichova, Max z Vídně a spousta dalších svědčí o tom, že Noci naturistů jsou opravdu středoevropským fenoménem a my moc našim zahraničním přátelům děkujeme, že váží mnohdy strastiplnou cestu do Aquapalace, aby s námi prožili pár naturistických hodin. Pro nás je to velmi zavazující, abychom na příště přinesli zase něco nového a inspirovali vás opět k návštěvě.
Májová noc naturistů na FKK-Freun.deMájová noc naturistů na FKK-Freun.de


Pane Bože, dej mír všem úchylákům světa, páni úchyláci, dejte pokoj všem naturistkám světa
Bohužel stále častěji se ozývají hlasy pro zavedení povinně smíšené návštěvy našich naturistických akcí. Důvodem jsou nepříjemné pocity naturistek, které jsou dlouze sledovány našimi méně cennými spoluobčany. Ti si tak řeší svoje nedostatky, komplexy, neschopnost navázat komunikaci, lenost…
Povinně smíšené n-večery tady asi před 8 lety byly (HK) a byly opravdu dokonalé. V dnešní době ale ani jeden z areálů není ochoten přistoupit na tuto povinnost. Doporučuji tedy všem milým naturistkám, aby naše debilní spoluobčany braly s humorem, užívaly si naplno koupání bez plavek a spoléhaly také na své partnery, kteří jim jistě budou velkou oporou.


Vítězné stupínky
Novinky i vzpomínky máme dnes za sebou, zbývají vítězné stupínky. Prvomájový průvod naháčů Páji a Jirky má už svoje korunování za sebou i s naší gratulací :-). Myslím, že v sobotu zvítězili všichni májově zamilovaní, kteří si naplno užili dětinské dovádění bez plavek a to bylo i naším cílem.
Pokud se vám po tom všem, co jste v sobotu zažili, posteskne, tak si do kalendáře napište datum 14. 9. 2013, kdy se v Aquapalace Praha bez plavek opět sejdeme.
14. 9. 2013 Poprázdninová noc naturistů Osušky povoleny – plavky zakázány! Všechny články o Nocích naturistů
Velmi děkuju všem sobotním pomocníkům, kteří mj. mimořádně rychle uklidili veškeré naše „harampádí“ ještě před koncem akce, takže zřejmě poprvé v historii jsme se dostali z areálu ještě před půlnocí.

Milí naturisté :-)

pokud jsou vám naše naturistické aktivity sympatické, podporujete nudi pláže současné i budoucí, nudi plavání v bazénech, n-akce, saunování… Můžete s námi JAKÝMKOLI ZPŮSOBEM SPOLUPRACOVAT.

Svoje nápady a návrhy pošlete prosím na email: naturista@naturista.cz

Těšíme se na vás :-)
5
 
-

Herec Čenský v Čestlicích?

Vložil PetrK, 16. Květen 2013 - 19:09

Dnes v TV Barrandov v odpoledním pořadu Prominenti mluvil herec Čenský při oslavě 3. narozenin aquaparku Čestlice. A pan herec Čenský říkal, že do Čestlic chodí jen na noci naturistů. Protože vlastně vždy navštěvuje jen nuda-pláže :)

Je to pravda? Potkal ho tam někdo, nebo na nuda-pláži? :-)

Petr

 
-

Čenského jsem na noci

Vložil Jarda2, 17. Květen 2013 - 14:11

Čenského jsem na noci naturistů sice nikdy neviděl, ale každopádně díky mu za skvělou propagaci … [Tmavé brýle]

 
-

ked panovi zurkovi vadia

Vložil wiko (bez ověření), 3. Červen 2013 - 10:08

ked panovi zurkovi vadia cumilovia a uchylaci preco potom z kazdej akcie porizuje spoustu fotek a videi a predava ich na internete tymto podla neho uchylakom ? takto zarobil nemale peniaze

 
-

Nemalé peníze

Vložil zurek (bez ověření), 3. Červen 2013 - 10:24

Tak to by mě opravdu zajímalo, kde jste na nemalé peníze přišel. Kdyby tomu tak bylo, tak si v první řadě pořídil bezporuchové auto, aby mě kamarádi nemuseli na n-akcích často roztláčet. Až budete mít zkušenosti a hlavně znalosti o věci, tak pojďte diskutovat. Od roku 2003 jsem do Naturisty více dal, než dostal. Ostatně je tady více adminů, kteří Naturistu vidí dopodrobna.

Samozřejmě můžeme mít web a činnost jako u vás na Slovensku Asociácia slovesnkých naturistov. Nejste schopni dát dohromady jedinou akci, proto většina Slováků jezdí na naše n-akce na Moravu. Tak si vyberte. Naše naturistické akce byly několikrát posuzovány předními sexuology J. Zvěřinou, P. Weissem a Ž. Herrovou a NIKDY nebyly označeny za jakoukoli pornografii. A teoreticky – pokud by byly označeny za něco závadného, tak by musely být zakázány všechny nudi pláže, protože tam se děje přesně to samé, co na našich akcích – lidi se koupou, běhají, hrají si bez plavek.

Na Slovensku máte pole neorané, pusťte se do práce a zorganizujte jednu jedinou n-akci, jakých děláme v ČR za rok desítky. A pak poslouchejte kecy o tom, jak vyděláváte miliony. To vám opravdu ze srdce přeju.

A taky by nezaškodilo kdybyste se tady představil a neskrýval se za nic neříkající přezdívku.

 
-

wiko , jsem Cech ,ale proti Slovakum nic nemam

Vložil PRAZAK, 3. Červen 2013 - 23:46

wiko , jsem Cech ,ale proti Slovakum nic nemam ,pritelkyne je Slovenka ,ale tobe to musim rici po vasem a od podlahy : Chod do riti a netarej nesmysle !!! Vsichni naturiste jsme radi za to , co za akce, pro nas ,ale asi i pro tebe, kdyz jsi tak "dobre " informovany , Ivos ,Tomas a dalsi poradaji !!! Na internetu jsou miliony fotek i videi , zdarma , tak neosocuj nekoho , kdo venuje mnoho volneho casu , aby vse klapalo ,jak to ma byt . P.S. : tvoje obvineni ,z prodeje fotek a videi uchylakum , by lehce naplnilo,dle §206 odst.1 tr.zak., skutkovou podstatu trestneho cinu pomluvy , tak bud rad , pokud te pan Zurek nebude zalovat !!! Ja bych to v jeho pripade udelal . PRAZAK . [Rozzlobený] [Ďáblík] [Rozzlobený]

 
-

Anti - fan kluby bych tady nezaváděl.

Vložil Roland Jitka, 4. Červen 2013 - 0:26

Ivoš občas slovně přestřelí, to je pravda, ale to neznamená, že by se na něj muselo takto anonymně útočit. Napsání vyhrady k příspěvku někoho jiného, je dobrá věc, k tříbení názorů, ale stále si zde zakládáme na slušnosti a úctě k tomu druhému. Notabene k Ivošovi (Žurek).


Kdyby jeho nebylo, tak by spousta věcí kolem naturismu v ČR byla jen scifi. [Vykřičník]


Každý má své mouchy, ale vytvářet slepou nevraživost vzhledem k jeho neunavné práci, dokonce na jeho stránkách, si snad vůbec nezaslouží. Pokud máte ze Slovenska nějaké výhrady ke konkrétní osobě, stačí to napsat soukromou zprávou nebo emailem tomu dotyčnému.

Každý Slovák je zde srdečně vítán, pokud v dobrém přichází.
(A máme tu hodně slovenských kamarádů, které tímto zdravím.)

Pokud se sem jen anonymně přihlásí, aby někoho očernil, myslím že bude lépe, aby odešel odkud přišel a již se nevracel.

Přijít někam, zaprudit a zase odejít, umí každý ..... Přijít a potěšit, to je umění.
Je pak jedno na které straně řeky Moravy v našem Československu bydlí.
[Spiklenec]


[Šipka] Měj toto na paměti a vynasnaž se, aby vše výše pozitivní a popsané tak zůstalo, i po tvé případné další návštěvě. Pokud je tvá motivace vedená opačným směrem, nebudeš zde nikdy vítán.

Mějte všichni hezký den Roland.

 
-

Na palici ????

Vložil kebirk, 4. Červen 2013 - 19:23
Obrázek uživatele kebirk

Jsem Čech a proti Slovákům nic nemám,jak už bylo řečeno. Naopak,mám tam rodinu. Ale takový kecy na adresu pana Žurka (Ivoše) bych fakt okomentoval jen slovy:" jdi do řiti". A myslím,že to ani není nutno překládat? Umělecké fota to nejsou, kdo by je kupoval i v dnešní době,kde jsou plné servry kdejakých čuňáren zdarma,je to přímo utopie. Jestli ty nejseš z nějakých odlehlých končin Slovenska a k internetu si odskočíš do městské kavárny? [Spiklenec] Jsme moc rádi,že tady jsou takový lidi, kteří na to mají chuť, čas a schopnosti, aby se této bohulibé a organizační činnosti věnovali.Rád se zúčastníme všech akcí, dle našich možností, ale upřimně, čas a někdy i sílu se tomu věnovat tolik, jako on, bychom neměli. Díky

 
-

Peníze z akcí

Vložil Martin Drake (bez ověření), 5. Červen 2013 - 0:43

Jakákoliv klubová zájmová činnost v ČR NENÍ výdělečná (ani jinde ve světě). Kdo si myslí opak – tedy vybereme na veřejné akci vstupné a budeme ve vatě, je naivní dětina. Řada členů nejrůznějších klubů svoji aktivitu všemožně (a často draze) dotuje. Typickým příkladem jsou vojenské kluby. Naturista na tom není jinak. Pomlouvání organizátorů je snad jedna z dalších českých společenských disciplín. Každý, kdo něco dělá pro veřejnost, ,,musí" být napaden. Pisatelé podobných úvah se asi bouchli hlavou do zdi. V případě, že dobrovolní organizátoři čehokoliv budou mít urážek dost, tak se nikde nebude konat nic a všichni můžou rovnou tvrdnout doma.

 
-

Peníze, peníze, peníze...

Vložil zurek (bez ověření), 5. Červen 2013 - 7:33

Já jsem s Naturistou zažil od r. 2003 ledasco, od amatérsky vedených akcí zpočátku, přes první zcela ojedinělé n-akce v Babylonu a HK až po organizaci profesionální akce 40th Swimming Gala v r. 2011, proti které je organizace Čestlic plácáním báboviček na písku. Bohudík Swimming Gala byla zčásti dotovaná akce INF-FNI.

Problém rozvoje naturismu v ČR je v jakémsi pohodlném setrvávání u „toho svého piva“. Já mám tady ten kus trávníku a víc mě nezajímá. Okruh opravdu obětavých lidí, kteří se angažují nad tento rámec je na potřebný rozsah opravdu děsně málo. Jedním z měřítek je počet členů národní federace. Holandsko 65 000 členů (leden) v 80 místních klubech, Německo 44 000 členů Rakousko přes 4000 členů, doumilionové Slovinsko přes 600 členů, Česko 200 řádných členů + cca. 40 členů na zkoušku.

Holanďani ale nesetrvávají u toho svého piva, ale 8 profesionálů v jejich týmu se 8 hodin denně 5 dnů v týdnu stará o to, aby se navyšoval počet FKK zařízení, aby počet členů vzrostl na plánovaných 80 000 Kč. Jsou to všechno lidi z oblasti cestovního ruchu, takže poměrně jasně ví, jakým směrem se ubírat.
V Česku se ubíráme (jak je ostatně naším národním zvykem) směrem jakéhosi „garážového kutilství“, ve kterém se neskonale vyžíváme.

Na druhou stranu je ale nepopiratelná skutečnost, že takových akcí, jakých děláme každoročně několik, organizuje celá slavná NFN.NL jen velmi málo za celé dlouhé roky.
Pokud se oprostíme od toho amatérského kutilství, tak v dnešní době máme opravdu velké šance jít dopředu. Já mám už rozpracovaný projekt, který zásadním způsobem zatraktivní členství v našem Klubu. Je tatam doba časopisů a brožurek, je tatam doba nudistických fotografií. Doba ještě nedávno futuristických projektů je tu a pokud ji opravdu profesionálně využijeme, tak nás to může nakonec skutečně posunout na evropskou úroveň.

Na prázdniny vám předvedu zmodernizovanou verzi členství našeho klubu. Podstatným způsobem napomůže naturistům v jejich n-životě.