[ikona]

Dotaz na smíšenou pláž

   27. Květen 2014 - 18:57
Anonymní

Zdravím! Rád bych se zeptal, zda v Čechách (či na Moravě) existuje smíšená pláž se smíšeným občerstvením (nemusí to být oficiálně, stačí „tolerovaně“). Někteří z našich známých mají (zatím) s naturismem problém a toto by pro ně bylo snesitelné. Díky za odpověď.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Například pláž Klůček

   27. Květen 2014 - 19:41
Obrázek uživatele Vasek Petra
Vasek Petra

Například pláž Klůček na Máchově jezeře – smíšená pláž většinou s převahou textiláků – občerstvení na pláži s možností stanování u pláže, nebo ve stejnojmeném kempu vzdáleném cca 10min. chůze.
Dostupnost pláže pouze pěšky nebo na kole.
Letos jsme tam ještě nebyly, tak nynější situaci neznáme.

Loni na pláž odkazovali provozovatelem umístěné cedule – vhodná i pro nudisty-FKK.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Jenom jedna smíšená s občerstvením?

   30. Červen 2014 - 8:35
petrterry (bez ověření)

Děkuji (byť jen za jednu) odpověď. Znamená to tedy, že je v ČR skutečně pouze jedna smíšená pláž se smíšeným občerstvením? To je škoda, čekal jsem, že se jich snad najde více… Pokud byste tedy ještě někdo o nějaké věděli, ocením další rady. Jak už jsem psal, stačí „tolerovaně“, nemusí být nic oficiálního.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Pokud má někdo s naturismem problém

   30. Červen 2014 - 15:15
Jarda2

tak je pro něj ideální metoda jednorázového šoku kdy se na nudapláži svlékne donaha a chová se stejně přirozeně a nenuceně jako všichni ostatní. Kdo má po této akci s naturismem problém i nadále tak ten problém už bude mít navždy a nemá smysl to lámat přes koleno a nutit se do něčeho co vlastně ani nechce. Od toho jsou textilní pláže kde mohou stydliví lidé krásně relaxovat a užívat si vody a sluníčka.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Dotaz zněl jinak

   30. Červen 2014 - 15:16
petrterry (bez ověření)

Jak jsi / jste Jardo přišel na to, že chceme někoho něco učit? Prostě mají naši známí s tím problém a my se s nimi chceme vidět, přitom nechceme být nikdo z nás omezen. Proto by byla smíšená ideálním řešením. Nám nejde o to, aby byli nutně nahatí už vždy a všude a ani jim ne (to jsou ale lidi, co…) a už vůbec nemíníme nikoho předělávat, protože kdyby jim o to šlo, tak by na to dávno přišli sami. Jen se s nimi chceme vidět u vody. Neuraž se, ale v diskusi jsem se ptal, zda taková smíšená pláž (s pivem, párkem apod.) existuje, nikoliv jak předělat textiláka.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Smíšené občestvení?

   30. Červen 2014 - 15:46
zurek (bez ověření)

Tohle se vyskytuje snad na každé nuda pláži – spousta naháčů si bere na sebe do fronty ke stánku „něco přes sebe“. Na Opaťáku v blízkosti n-pláže vymizelo občerstvení, tak na n-občerstvení chodí i textiláci – n-občerstvení prosperuje a může dál zvelebovat n-pláž. Přechod od textilu do nuda pláže tvoří přirozený poloostrov, který je právě takovým smíšeným místem.

Občerstvení NAHÁČku u n-pláže ATC Merkur Pasohlávky je speciálně vytvořeno tak, aby ho mohli navštěvovat textiláci i naháči a každý má svůj prostor. A tak podobně to je i jinde.

N-pláž na Osadě (Brněnská přehrada) je sice oddělená z obou stran palisádami, ale zvláště za nimi do textilních části je to taky hodně smíšené. Občerstvení to samé.

Na Lhotě při trochu horším počasí fungují jen n-občerstvení a na východním břehu (jak tady bylo už několikrát uvedeno), je více méně smíšená pláž.

Moc bych z toho nedělal takovou vědu. Ty přirozené přechody mezi nuda plážemi a textilními plážemi jsou skoro všude.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

taky bych použil východní stranu Lhoty...

   30. Červen 2014 - 16:10
JanL

Taky jsem chtěl napsat, ze bych v téhle situaci nejspíš využil východní břeh Lhoty, kde to k tomu „míšení“ tak nějak nativně inklinuje (i když k pramalé radosti pravověrných naháčů). Ostatně skoro nic jiného (než Lhotu a Čestlice) zatím neznám, příliš zasvěcená rada to tedy není.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Tak pokud bych měl známé pravověrné textiláky

   30. Červen 2014 - 19:38
Jarda2

a chtěl bych se s nimi mermomocí setkat u vody tak bych na sebe hodil plavky a strávil s nimi příjemné odpoledne na textilní pláži. Věřte že i těm vašim stydlivým známým by to bylo daleko příjemnější a nepřiváděli byste je do zbytečných rozpaků než je tahat na nudapláž plnou nahatých lidí.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Pravověrný naturista mezi pravověrné textiláky :-D

   30. Červen 2014 - 21:05
zurek (bez ověření)

Teda Jardo :-D Sám tedy přiznám, že jedeme i do nějakého bazénu, kde máme plavky. V dnešní době je ale docela už kuriózní, když má areál bazénovou část a mnohdy stejně velkou wellnessovou část a v jedné jsou plavky povinné a ve druhé zakázané :-D. Co jsem vypozoroval, tak většina lidí chodí do obou částí, tzn. se navzájem bez plavek vidí. Nehledě k tomu, co dnes vlastně plavky zakrývají??? Určitě ne tělesné nedostatky, to bysme museli nosit plavky z dob královny Viktorie. Myslím, že by v dohledné době mohla být alespoň polovina termálů ve stylu Therme Ludwigsfelde. Pokud to tady tedy nevezmou do parády muslimové…

Jinak ale za sebe marně vzpomínám, že bych kdy s nějakým známým řešil, jestli máme jít na textilní pláž. V současnosti mě postavili před neřešitelný úkol: do reportáže o naturismu potřebovali zarytého textiláka. Ať jsem celou neděli telefonoval, jak dlouho jsem chtěl, ani jednoho se nám nepodařilo sehnat. Tedy takového, který by šel na kameru.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Děkuji za rozumné odpovědi

   1. Červenec 2014 - 7:15
petrterry (bez ověření)

některých přispěvatelů (p.Žurek, Vasek Petra, JanL). Vaše návrhy vyzkouším, asi ten Klůček nebo Lhotu. A plně se ztotožňuji s posledním příspěvkem pana Žurka. Ale nechápu, proč má někdo potřebu poučovat, navíc mimo téma dotazu? Po dvaceti letech aktivního a výhradního „naturistování“ myslíme, že víme, proč jsme dotaz dali a navíc své známé jaksi známe (a nemusíme mít strach o jejich „rozpaky“ či co). Proč má někdo potřebu poučovat o tom, co si máme počít s našimi známými, nota bene když je vůbec nezná. Kdo mluvil o stydlivosti, co když je problém jinde (náboženský, zdravotně-estetický a nevím ještě jaký)? Znovu: dotaz zněl jinak. Prosím, zachovávejme témata diskusí, jinak to tady dopadne, jako v diskusích na Novinkách a jinde, kde každý mluví do všeho bez souvislosti s tématem. Ale to už také odbočuji z tématu diskuse, za což se správci serveru i diskutujícím omlouvám.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.