[ikona]

Léto končí... Zamyšlení.

   11. Září 2013 - 8:36
Anonymní

Také máte v sobě takový ten pocit krásného smutku, možná lépe řečeno nostalgie po odcházejícím létu? Já ano a popravdě je to pro mě nejkrásnější část roku, miluju podzim. Tedy nikoli deště a zimu, ale tu hezčí podobu se sluníčkem, čerstvým povětřím a s vůní dozrávajících jablek a tlejícího listí. Možná ještě párkrát to bude na vyslunění venku i když v tuhle chvíli co píšu, tak tady na západě Čech prší a je 10 stupňů. [Zmatený] Úplně se mi to letos nevyvedlo-nemám mnoho prostředků, takže jsem vlastně jezdil jen na Okrouhlou u Chebu. Když bylo krásně, tvrdnul jsem v práci, když mi vyšlo volno, nevyšlo zas počasí. [Smutný] Přesto jsem se stihl příjemně opálit a konečně fakt všude. [Spiklenec] Potkal jsem tam pár lidí, dokonce i kolegu z práce, prostě pohoda. Udělal jsem i jeden zajímavý poznatek, když jsem zmínil tyto stránky, jen jeden člověk o nich věděl. Zřejmě lidé chodí k vodě jen a jen odpočívat a o jakémkoli náznaku organizovanosti i když toto označení sem nepatří, nechtějí ani slyšet. Ne, nikoho jsem do ničeho nenutil, jen jsem zmínil, že tyhle stránky existují a můžou tu najít hodně zajímavého. A pravda taky je, že „vzorek respondentů“ rozhodně nebyl nijak veliký, jednalo se tak o cca 20 lidí. [Úsměv]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Zasněné babí léto

   11. Září 2013 - 9:59
zurek (bez ověření)

Pravda, napřed jsem chtěl tvé posmutnělé nostalgii oponovat tím, že nás až do jara čeká naprosto úžasná sezona saunování se skoky do sněhových závějí, svíčkami osvícených wellnessů, tobogánování, vlnobití. Sezona, která nám skutečně ukáže, že naturisti nejsou jen věku 50+.
Ale máš pravdu, babí léto je opravdu nádherné a člověk si ho asi možná užívá víc, než ty husté třicítky v létě.

Vzorek respondentů 20 na n-pláži typu Okrouhlá je podle mne docela velký a reprezentativní. Ten „strach“ z organizovanosti je ale v českých naturistech zakořeněný už dlouhá desetiletí. Já na to mám svůj názor, který je ale bohužel v zájmu rozkvětu naturismu nepublikovatelný.

O Naturista.cz se běžný návštěvník n-pláže může dozvědět z Občasníku, kterých jsem toto léto nechal vytisknout 5000ks. Na Chebsku je docela aktivně rozdává hlavně GeorgeJirka. Občasník byl rozdán do posledního kusu už koncem července. Nový bude teď na Čestlicích. Kromě NO, plachet, samolepek máme ale značně omezené možnosti reklamy. Na druhou stranu se podařilo toto léto značně proniknout do MÉDIÍ. Informovanost tedy možná nebylo u 20 nudistů na Okrouhlé, ale suma sumarum za letošní letní prázdniny navštívilo NATURISTA.CZ přesně 238 674 UNIKÁTNÍCH (neopakujících se) NÁVŠTĚVNÍKŮ. Zájem tedy obrovský, bohužel ta velmi rezavá druhá strana mince ukazuje pouhých 33 lidí, kteří si za toto období prodloužili nebo zřídili členství v Klubu Naturista.cz. To není příteli „nezájem o organizovanost“, to je TOTÁLNÍ IGNORANTSTVÍ 99% milovníků koupání bez plavek.

Z tohoto stavu asi nebude úniku, proto se Naturista bude více méně plácat v současném stavu. Nebude moct efektivně a profesionálně podporovat zakládání nových n-pláží, zachraňovat ty upadající, jižní, západní a severní Čechy zůstanou bez zimního bezplavkového koupání (7 měsíců v roce). Páni nudisti se ale v žádném případě „nebudou chtít organizovat“.
Tak až zase na jaře rozmrznou ledy, tak na Okrouhlé ahoj.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

reakce k.. Zamyšlení...

   19. Únor 2014 - 10:30
Obrázek uživatele georgejirka
georgejirka

Ahojte naturisti [Spiklenec] , tyto články jsem náhodně objevil až dnes [Smutný] . Je pravda, že jak skončí léto na Okrouhlé končí i nudismus na chebsku. Bohužel nikoho z Okrouhlé se mi nepodařilo potkat na zimním relaxu ve wellness – sauna-pára-vířivka-bazén bez plavek. A to jezdím často a skoro i pravidelně. Jako když tu existují dvě party letní a zimní naturisti. Občastník NATURISTA byl rozdán začátkem m. srpna na hlavní pláži v Okrouhlé, autocamp.Rybářská bašta a zbytek koncem m. září ve wellness Komorní hůrka a wellness Harwey. Uvažoval jsem vzít pár výtisku i do wellness Sybilienbadu, kde bývá také hodně čechů,ale už my nic nezbylo. [Smutný] Těším se na další výtisky [Úsměv] AHOJTE JIRKA

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Letní a zimní naturisti

   23. Únor 2014 - 15:49
zurek (bez ověření)

S těma 2 partama máš Jirko pravdu, u nás to pozoruju taky. Ohledně Chebska si myslím, že Občasník nemá moc smysl, protože na nejbližší jím avizovanou n-akci to je 200km a to si určitě každý od vás zajede radši 18km do Sibyllenbad. Bezpochyby by ale dobrá „zimní“ parta, která by do SB jela 2 aty, místo 4mi apod.

Nakonec by na Chebsku mohla vzniknout aspoň taková neformální parta, jako je 1× za měsíc v Rýmařově

Celý článek o společném koupání bez plavek TADY

Takové 1měsíční sejšny se dají potom dát sem do kalendáře jako řada dalších.

Tady ten LETÁK si můžeš stáhnout a vytisknout, nebo jestli bys jich rozdal víc, tak ti je pošlu, adresu mám. Stejně tak ostatním.

Kdyby někdo na leták nechtěl dávat za žádnou cenu svůj kontakt, ani anynymní, tak může dát naturista@naturista.cz , ale musí počítat, že centrálně řízené věci nemají moc naději na úspěch.
Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.