[ikona]

Nudisté kontra Textiláci.

   5. Prosinec 2011 - 16:29
Roland Jitka

Chtěl bych se pozastavit nad problematikou plavek a bez plavek. V mnoha lokalitách je napsáno tolerovaná pláž nuda.

Textiláci budou vždy majoritou v tomhle nerovném souboji naturistů a textilních, ale naší největší zbraní je přirozenost chování.
Naturisté nemohou hledat nové naturisty jinde než u textiláků. Právě přirozenost naturisty, naturistů jako jediná zbraň může přimět textiláky o naturismu přemýšlet. Další naší zbraní, kterou oni nemají je jednota.
Uvedu příklad: Když bude mnoho textiláků na smíšené pláži, tak pár přirozeně se chovajících naturistů dokážou vlastně obrátit myšlení mnoha textilně smýšlejících lidí. (asi už jste to viděli, kdy ráno bylo na pláži pět nudistů a dvacet textiláků a odpoledne ti samí lidé už byli v poměru 1ku1.) Uvedení naturisté odvedli dobrou práci a strhli ostatní. (přesto vlastně nedělali nic jiného co dělají doposud, chovali se přirozeně) Pokud se ale budou chovat jako banda otrapů, opilců a exibicionistů, tak otráví všechny okolo a zůstanou na pláži sami.
Nevýhodou majoritních textiláků je nejednota. (asi jste nikdy neviděli, že by na nudy přišel jeden v plavkách a ostatní nudisté se pomalu začali oblékat do plavek) Obráceně to ale funguje, tři čtyři přirozeně se chovající nudisté dokážou nakazit majoritní textiláky. Vše jde pomalu, ale jistě. První zkusí nahoře bez, další si lehne nahý na deku, ale do vody se obleče atd. atd.

Takto se dá nakazit spousta lidí. Né cedulemi, né příkazy, vyhazovy z pláží apod. ale přirozeností nahoty.

Lidé na té pláži jsou vlastně úplně stejní. Maminky s dětmi, manažeři, prodavač, řidič nebo cukrářka a jediný rozdíl je, že mají na sobě dva decimetry čtvereční textilu oproti nám. (jejich nejednota z nich dělá potencionální naturisty)
Stále zde kolují otázky typu můj přitel, moje přítelkyně, manželka se stydí jít na nudy, jak to mám udělat jak ji přesvědčit apod. [Spiklenec] Nijak. Jděte spolu na smíšenou pláž a vy jako naturista se chovejte přirozeně a nedělejte nic jiného. Nejen, že nakazíte textiláky kolem vás, ale způsobíte zmatek v přesvědčení své partnerky, partnera proč si sundat nebo nesundat třeba i jeden díl plavek.

Popíši svou vlastní zkušenost s mojí velmi stydlivou manželkou. Navrhl jsem jí pobyt v kempu na Borské přehradě (kde je možnost být nudy) a začalo několikadenní lamentování. (v podobě nemysli si že si sundám plavky, nemysli…atd) Já si nic nemyslel a bylo mi to vlastně jedno. Choval jsem se přirozeně jako všichni kempující ostatní a najednou se stal zázrak v podobě plavky dolů u stanu, pak plavky dole na pláži, pak chození všude v prostoru kempu nahoře bez s následnou úplnou její nahotou. Tento obrat nastal po deseti dnech. (nebyla jediná, kdo to takhle praktikoval) Dnes její první otázka, když naplánuji jakoukoliv dovolenou je, jestli je to nudakemp nebo alespoň jestli je poblíž nudistická pláž. Pak se teprve zeptá jak je to daleko a kolik to bude stát.

Pokud tedy chceme, aby se rozšířila naturistická komunita, tak nejlepší je nedělat nic a chovat se přirozeně. Pozvat textilně smyšlející lidičky, rodinu, kamaráda na smíšenou pláž a ono se třeba něco změní. Když se nezmění, nevadí i tak jste svoji naturistickou bezprostředností udělali mnoho práce pro naturismus. To samé platí v aquaparcích. Pozvěte textiláky mezi nás, třeba i mikrofonem, slovy budeme rádi, když zůstanete s námi. Někdy méně znamená více a slušné chování se vždy vyplácí. Mějte to vždy na paměti při styku s textiláky. Jsou to lidé jako my.

Jinde, než mezi textiláky budoucí naturisty nenajdeme.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Smíšené koupání v aquaparku

   5. Prosinec 2011 - 17:10
M.Dr.

Hezké, ale mám takový pocit, že v aquaparku to nějak nefunguje – viz smíšené plavání v Babylonu. Nemám sice vlastní zkušenost, ale podle toho, co jsem o tom četl tady na naturistovi, při smíšeném koupání se tam naturismus neprosadil.

Mimochodem, plavání, které chcete rozběhnout na SZ Čech, plánujete čistě nudistické, nebo smíšené?

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

FKK koupání.

   5. Prosinec 2011 - 22:16
Roland Jitka

Celé to koncipuji jako naturistické, ale zatím nás není tolik, aby to pro jeden nebo druhý aqua bylo zajímavé návštěvností. Není všem dnům konec. Věřím, že natur koupání na severu bude. [Spiklenec]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Koupání

   5. Prosinec 2011 - 23:20
M.Dr.

A proč ne smíšené? Tak by vás snad bylo víc?

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

mix koupání.

   6. Prosinec 2011 - 0:14
Roland Jitka

Také jsem nad tím uvažoval, ale Ivoš mi tu smíšenost rozmlouval.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Smíšenost a nakažlivost

   6. Prosinec 2011 - 14:46
Obrázek uživatele JirkaRybka
JirkaRybka

Tahle myšlenka tu už zazněla v minulosti nejednou. Soudě podle řady názorů a zkušeností které už tímto webem prošly, má celá věc háček: Smíšený režim, řekl bych, pomáhá získávání nových naturistů jen pokud je textilu menšina – pokud vezmete manželku do FKK kempu, dost pravděpodobně podlehne vlivu prostředí, ale pokud se v pondělním Babylonu ztrácí 4 naturisti mezi 200 textiláky, je dost pravděpodobné že naopak podlehnou prostředí oni. Přece jen málokdo má na toto žaludek, když navíc je naturista pocitově zranitelnější a převažující textiláci mají sklon si na přítomnost naháčů stěžovat nebo jim dávat najevo co si o takové „nemravnosti“ myslí – což lze na akci pod střechou důsledným přístupem personálu sice řešit (chválím Babylon), ale atraktivitu pro obě skupiny to stejně nezachrání. Navíc otevřenost a odvaha ke smíšenému režimu není mezi naturisty zdaleka většinovým přesvědčením – tady máme ještě velké rezervy, ale nelze to zlomit přes koleno ze dne na den.

Jak ale zajistíte, aby byla textiláků menšina, když jich máme v našem státě obecně pořád ještě většinu? Leda velkým přívalem naháčů, což myslím docela úspěšně funguje v začátku sobotních Babylonských párty, a věřím že i na zavedené neoficiální n-pláži s jen pár zbloudilými textiláky to může být dobré, ale spoléhat na to na každém (zvlášť nově vznikajícím) místě asi nelze. Řekl bych, že naturistické lokality cestou smíšenosti někde spíše zanikají, než že by se rozšiřovaly. Bohužel, přál bych si to jinak.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Nakažlivost opačná

   6. Prosinec 2011 - 17:30
radekb (bez ověření)

Byl jsem ve Španělsku na několika smíšených plážích a tam to funguje moc příjemně, každý zkrátka chodí a plave, jak chce. Ale to je dáno tím, že ta pláž už je tam roky, všichni zúčastnění ví, jak to tam chodí a tudíž se ani jedna skupina necítí špatně. Navíc levá strana je spíš N, pravá spíš T, mezi tím se to různě míchá a v rámci procházky po pláži každý zajde jen tak daleko na opačnou stranu, dokud je mu to příjemné [Úsměv]

U nás nebo třeba i v Chorvatsku mám pocit opačný. Je-li někde malé neoficiální N-místo, funguje jen do té doby, než se tam objeví trochu více lidí v plavkách. Nemusí to zdaleka být většina – stačí 2–3 rodinky (v Chorvatsku obvykle italské s babičkou, pejskem a podobně) a naturisté, kteří nejsou zrovna skalní a dlouholetí si začnou připadat poněkud nepatřičně a nepohodlně. Nikdo jim sice nenadává, ale pár jich nevydrží a obleče se a lavina se šíří. Nakonec zbude neoblečených několik pánů a ti bohužel nikoho nově příchozího k N-stylu neinspirují.

Takže mám bohužel pocit, že plavky jsou bohužel nakažlivější, než naopak. Proto mi to zakazování plavek na N-akcích připadá opodstatněné.

...............................................................................................................
Případ Chorvatska je trochu specifický tím, že sami Chorvaté změnili turistickou politiku. Dříve se propagoval naturismus všude z důvodu blízkého moře pro východní státy. Východ si jezdil užívat si naturismu u moře.
Dnes už východní turisté Chorvatům tolik nevoní a přeorientovali se na Italy, kteří to mají blízko také. (na rozdíl od Itálie je pořád v Chorvatsku maličko levněji)
Italové a naturismus. Tyhle dvě slova jdou málokdy dohromady. [Pláč] Cordobka

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Nakažlivost

   6. Prosinec 2011 - 23:29
Pepper

Obávám se, že máte pravdu. [Pláč] Poslouchat v textilní frontě na tobogán řeči o „hambáčích“ mi taky nebylo moc příjemné. Je ale zajímavé pozorovat, jak některé jedince „opravňuje“ miniaturní kousek látky k povyšování se nad ostatní, i když jsou jejich povětšinou nevysoustružená těla technicky vzato skoro celá vidět. [Smích]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

nakažlivost a přirozenost.

   7. Prosinec 2011 - 0:30
Roland Jitka

Myslím že právě to, že někdo odsuzuje naháče přirozeně čekajícího u tobogánu, může někoho zlomit a někoho posílit. Chovám se tím pádem jinak než ostatní a ve smíšeném režimu oficiálním, na to mám právo. A také svého práva naplno využívám.

Je to ale také v povaze, u někoho převažuje, že se rád odlišuje i v jiných činnostech lidského života a někomu zase vyhovuje splynout s davem většiny.
Přesto je to dobrá práce naturistů, že i ve smišeném režimu působí na ostatní, potencionální naturisty. (i když si majorita třeba někdy rýpne, bývají to ale jen jednotlivci) [Zmatený] V tom davu je jeden rýpal a pět možných potencialních zkoušečů nahoty. Ti pak zůstávají i v době ryze naturistickém režimu. Takže poměr deset lidí u tobogánu, jeden rýpal a třeba pět budoucích naturistů. To za nějakou invektivu stojí. [Spiklenec] Pokud by se začal naturista bránit narážkám jednoho textiláka, obrátí se proti němu všech deset jiných textiláků.
Skalní naturisté jsou na tohle zvyklí a začínající naturista nechodí hned do ohně textiláků.

Prosadit jakoukoliv svou pravdu a přesvědčení je boj. Za naturismus ve společnosti se ale vyplatí i něco překousnout. Právě přirozenost, nekonfliktní chování a tolerance je největší naturistovou devizou.
Přeji všem naturistům i kouska osobní statečnosti, ale hlavně hodně štěstí. [Úsměv]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Smíšenka

   7. Prosinec 2011 - 1:19
Obrázek uživatele JirkaRybka
JirkaRybka

Za svoji osobu rozhodně souhlasím – taky do Liberce jezdím v sobotu „na šestou“ abych si to zbytečně nezkracoval, a párkrát jsem už byl i v pondělí tím „jedním z pěti“ mezi textilem. Pořád ale jen „z pěti“ (v to pondělí), což vypovídá o reálném rozložení sil. (Nebo odvahy? … Přiznávám že i pro mne to kdysi poprvé byla ve smíšence spíš adrenalinová záležitost než relax, i když se vůbec nic nestalo. Je to o i zvyku.) Bylo by krásné, kdybychom si jemně a nekonfliktně vybojovali ještě podstatně přirozenější místo mezi lidmi, než jen na striktně separovaných plážích a akcích, má jistě smysl tím směrem lehce a opatrně působit, dokonce náhodou žijeme v jedné ze zemí, které k tomu mají v dnešní době nejblíž (však tady už prošlo třeba i tohle, tohle či tohle), ale přesto k tomu máme obecněji ještě daleko a pohled za hranice taky většinou moc lákavý v tomto směru není. Buďme tedy realisti, je to i v naturismu samotném jen jeden z názorových směrů, a tedy jen osobní volba některých jednotlivců na které širší organizování nelze asi stavět.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

nemíchat

   11. Prosinec 2011 - 20:39
SPORT

Naturisty a textiláky bych nemíchal. Naháči se přece sdružují proto, aby se mohli koupat bez plavek. Kdo chce na t-pláž nebo do t-provozu v bazénu, má nepřeberné množství možností. Pokud jsou na to různé názory mezi partnery nebo v rodině či mezi kamarády, tak je nutný kompromis.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

nemícháme.

   11. Prosinec 2011 - 22:47
Roland Jitka

Ohledně mixu textil plavky už toho bylo napsáno hodně. Zavedené akce nejsou mixem, ale v místech kde je na naturistické akce daleko, je každá propagace naturismu dobrá. Naturistická osvěta, té nebude nikdy dost. V současné době musíme bojovat o každou lokalitu a o každý bazén. Plusem zůstává, že naturistů přeci jen je každým rokem o trochu více. Možná by stačilo dostat nudisty z rákosí a bude nás dvakrát více. [Úsměv] Zvláštní je i fakt, že mnoho Ćechů je naturisty v zahraničí a v doma jsou striktní textiláci.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Míchat

   12. Prosinec 2011 - 0:14
Měsíček (bez ověření)

Já jsem rozhodně pro mix. Když si na nás textiláci mezi sebou zvyknou, což by se jistě stalo, tak by jsme už o žádné lokality a vymezené hodiny v bazénech bojovat nemuseli. jenže to by pak provozovatelé nuda-pláží utřely nos [Vyplazený jazyk] . O rákosí jsem kdysi na tomto webu psal v tomto pojetí já a už se tuším ujalo. Ještě aby se ujaly mé vize a už bude vše ok. Tam kam já v létě chodím se o tento mix snažím už několik let a věřte že má úspěch. Někdy jsem tam nahý sám mezi textiláky, jindy je nás naháčů víc, ale nikdy tam s nahotou není žádný problém. Našlo se jen pár lidí co jsme jim vadily. Naposledy předminulé léto dva lidé za celé léto. A to tam minulé léto bylo často až přelidněno. Pár naháčů a plno textilu co jsme jim byli naprosto putna [Úsměv] . A je nás tam naháčů každým rokem opravdu víc a víc [Úsměv] .

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

O Voze a o Koze.

   12. Prosinec 2011 - 12:54
Roland Jitka

Pro Měsíčka: My mluvíme asi každý o něčem jiném. Zaležitosti aqua a podobných aktivit, tam se snažíme nemíchat (pouze povolit určitou přechodnou dobu natur textil) viz např. Babylonské dvě hodiny společné.

Ty si měl nejspíše na mysli rybníky a přehrady prostě smíšené pláže venku. Tam je tahle aktivita mixu potřebná, jako propagace přirozeného naturistického života.

Nejspíše nejsme ve sporu, jen jsme každý mluvil o jiných aktivitách. Ty o letních a já o zimních. Tvoje letní aktivita je chvályhodná. Děláme to tak s manželkou také. (také jsme již dost textiláků nakazili a doufáme, že i nakazíme další) [Spiklenec]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Navštěvujete i u nás

   12. Prosinec 2011 - 22:00
pipi (bez ověření)

Navštěvujete i u nás natur-akce?

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.