NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Hurá na brněnskou Rivieru bez plavek!

Vložil Anonymní, 8. Červenec 2013 - 13:29

17. 7. 18–21 hod. POPRVÉ NA RIVEC BEZ PLAVEK!
Po několika odkladech zapříčiněných nepříznivým počasím jsme konečně dospěli k termínu naší bezplavkové premiéry na BRNĚNSKÉ RIVIEŘE. Dostavte se všichni v co nejhojnějším počtu, protože od zájmu se bude odvíjet bezplavkový provoz v dalším období.
Přijďte proto VŠICHNI poklepat na základní kámen této nové brněnské n-tradice. Akce se bude konat ZA KAŽDÉHO POČASÍ.
POZVĚTE VAŠE PŘÁTELE NA FACEBOOKU!

Brněnská Riviera bez plavek 17. 7. 2013, 18-21 hod.Brněnská Riviera bez plavek 17. 7. 2013, 18–21 hod.

Sponzor cen do soutěžíSponzor cen do soutěží Co: BRNĚNSKÁ RIVIERA BEZ PLAVEK První sraz naháčů na Rivecu, aquazorbing, aquahoupačka, aquaroller.
Kdy: 17. 7., 18–21 hodin.
Pro koho: pro všechny slušné naháče
Kde: Brněnská Riviera MHD Brno – BUS 44 a 84 zastávka „RIVIERA“, GPS: 49.1872175N, 16.5710750E
Občerstvení přímo u pláže: Bufet U splavu
 

POMOZTE S PROPAGACÍ AKCE! Stáhněte si PLAKÁT v ORIGINÁLE (pravým na myši a „uložit cíl jako“). černobílé letáky vám můžeme dodat, napište na: naturista@naturista.cz 

BUS 44 + 84BUS 44 + 84 Pozvěte VŠECHNY svoje známé, ať ukážeme, že co Brňák – to nudista!
Informace: naturista@naturista.cz

Své díky za umožnění prvního koupání na brněnském Rivecu pošlete prosím na email: novakova@starezsport.cz .

RIVIERA BRNO
je krásný přírodní areál s naprosto čistou teplou vodou a 650m břehu, ze kterého lze pohodlně vstoupit do vody.
Bauerova 322/7, Brno-Pisárky
GPS: 49.1882119N, 16.5693358E 

Pozvěte vaše přátele na FKK RIVIERA BRNOPozvěte vaše přátele na FKK RIVIERA BRNO
Zobrazit místo FKK Riviera Brno na větší mapě

CO PŘEDCHÁZELO PRVNÍMU KOUPÁNÍ BEZ PLAVEK
Jen zlomek dnešních značně pracovně vytížených naturistů si může dovolit cestovat dlouhé kilometry na svoji oblíbenou nuda pláž. Přitom se nabízí celá řada možností, jak využít současných koupališť a rybníků k naturistickému vyžití. Aktuální anketa svědčí o drtivém zájmu o tuto věc (92%). Ze zkušenosti víme, že zájem je i v reálu: Naturistické Kozlovice nebo i na loňské Věstonické Venuši jsme za všeobecné tolerance uspořádali pétanquový turnaj v textilní části. Já jsem akuálně přes našeho příznivce ředitele Aquaparku Brno-Kohoutovice vešel v jednání s vedením brněnské Riviery o zřízení časů nebo prostoru pro naturisty.

Město Brno ač 2. největší město v ČR nemá ve městě naturistickou pláž :-(. N-Pláž Osada na přehradě je dopravně pro mnohé naturisty značně komplikovaná, nejede tam MHD, parkoviště daleko atd. Růženin lom na Hádech je sice oblíbeným místem, ale je opět dopravně složitě přístupný a také koupání za moc nestojí.

Odrazil jsem se tedy od ředitele AP Kohoutovice, který s námi už má zkušenosti a podporuje nás a oslovil jeho kolegyni – vedoucí rekreačního areálu RIVIERA BRNO paní Ivetu Novákovou novakova@starezsport.cz ke schůzce na téma NATURISMUS NA RIVIÉŘE. Paní Nováková odpověděla kladně, do začátku navrhla i pár konkrétních návrhů a koncem týdne se sejdeme, abysme návrhny zkonkretizovali. Výsledkem bude jistě minimálně naturistická akce v tomto areálu letošní léto, pevně doufám, že i pevné n-hodiny zanesené do jejich otevíracích hodin.

Vyhrazený prostor BEZ PLAVEK na textilním koupališti?
Není to žádná rarita ani vzácnost. Historickým příkladem může být už dlouhá léta velmi dobře fungující Naturistická pláž v Týništi nad Orlicí, kde je dobrá 1/5 vyhrazena pro naturisty. Tato část NENÍ NIJAK OPTICKY ODDĚLENA a léta funguje k NAPROSTÉ SPOKOJENOSTI. Týniště nad Orlicí je maloměsto (6 555 obyvatel) a tedy (údajný) předpoklad, že se jeho obyvatelé budou naturismu zdráhat – skutečnost je naprosto jiná.

Budiž nám tedy Týniště, aktuální anketa i další místa příkladem a dejme si do nastávající letní koupací sezony závazek, že se zasloužíme o podstatné rozšíření nuda pláží.

Já na tomto místě budu referovat o pokračujících jednáních na brněnské Rivieře a prosím i další o zprávy od vás.
NATURISTA.CZ vám poskytne VEŠKEROU PODPORU – zkušenosti, příklady, materiály, cedule, plachty, články na podporu nových i stávajících n-míst atd.

Veškeré dotazy a podněty posílejte prosím na email: naturista@naturista.cz


Milí naturisté :-)

pokud jsou vám naše naturistické aktivity sympatické, podporujete nudi pláže současné i budoucí, nudi plavání v bazénech, n-akce, saunování… Můžete s námi JAKÝMKOLI ZPŮSOBEM SPOLUPRACOVAT.

Svoje nápady a návrhy pošlete prosím na email: naturista@naturista.cz

Těšíme se na vás :-)
5
 
-

Re: Hurá - velmi dobrý nápad

Vložil pat66 (bez ověření), 4. Květen 2013 - 10:34

To ani nevím, že něco takové v Brně existuje. Areál pěkný a z fotky vypadá i velký. Tam by se určitě nechalo najít místo pro vyčlenění FKK. To oddělení od textilní pláže by mohlo být spíš jen symbolické, třeba jako je na Lhotě, jen aby textiláci poznali, že vstupují do bezplavkové zóny. Byť to mám z ruky (Brno), jako natur-dovolenou bych si to tam uměl představit. Možná, že pí. Novákové pár svých návrhů pošlu, ale před tím se s tímto areálem nejdříve trochu seznámím.

 
-

Nuda plácky na koupalištích

Vložil volynak, 4. Květen 2013 - 19:44

Podle mého by bylo úplně nejlepší, kdyby každý provozovatel veřejného koupaliště či bazénu vyhradil část areálu pro potřeby nudistů. Třeba jen v určitých dnech nebo hodinách. A kdyby to bylo nějak uzákoněno, bylo by to úplně ideální. [Spiklenec]

 
-

Riviéra

Vložil Pepper, 20. Květen 2013 - 20:34

Koukám, že se tu někdo zasnil. [Smích]

Já se určitě dostavím. Jsem rád, že nejsme nějaký spolek zavilých textiláků, občas si totiž zapomenu něco někam vzít a v tomto případě si rozhodně nemusím spílat, když nechám plavky doma. [Úsměv] [Úsměv]

 
-

Riviera Supr !

Vložil LenkaPlenka (bez ověření), 21. Květen 2013 - 9:04

Jé, to je paráda, na tohle jsem se těšila už od oznámení :-) Určitě s kamarádkou půjdeme, a doufám že přijde co nejvíc lidí, aby se tam zavedly ty pravidelné nuda koupání [Spiklenec]

 
-

Riviéra - To bude bezva!

Vložil abel (bez ověření), 21. Květen 2013 - 12:49

Kousek od MHD, na pohled bezbariérové, už se těším [Úsměv] . Přece jenom, Prigl je lán cesty, a Růžeňák taky, navíc tam je plot. Ale jestli se nepletu, nebyla tam N-pláž už za bolševika (nějak pol. 60. let)?Za normalizace potom šla do kytek. Já jsem v té době v Brně nežil, jenom co si pamatuju z Rovnosti, když jsem v létě pobýval u babičky nedaleko odtud.

 
-

Riviéra

Vložil M.Dr., 24. Květen 2013 - 21:43

Uvažujeme, že bychom taky přišli, stejně potřebujeme něco v tom týdnu v Brně zařídit, tak jen aby vyšlo počasí.

 
-

Změna termínu FKK Riviery k lepšímu :-)

Vložil kebirk, 27. Květen 2013 - 12:04
Obrázek uživatele kebirk

Tak to nám pasuje lepší,než minulý termín. Doufáme jen,že nebude sněžit ????? [Spiklenec]

 
-

Každému nevyhovíš

Vložil M.Dr., 27. Květen 2013 - 17:09

Pro nás je nový termín nevhodný, ale každému nevyhovíš. Tak si to užijte.

 
-

N-pláž na Rivieře za bolševika

Vložil Prchal, 27. Květen 2013 - 21:04
Obrázek uživatele Prchal

Abeli, mě také něco říká, že na Rivieře již kdysi nějaká n-pláž v minulosti byla. Někde jsem kdysi slýchával historky z n-pláže na Rivieře, ale to jsem ještě tenkrát k mému odporu nosíval plavky – brrr… odporné slovo! 20.6. určitě příjdu, to budu z Bunculuky již zpět.

 
-

Nějak se nás bojí:)

Vložil abel (bez ověření), 12. Červenec 2013 - 11:19

Ten termín je skoro v noci. Ale chápu to, a budu se snažit přijít, a ne sám. Mám na tom hodně velký zájem, aby to fungovalo, protože jinak mám utrum, na Osadu je to daleko, je tam blbý terén, a Růžeňák je trvale oplocený, jinak tu v přírodě nic není. Trochu bída na půlmiliónové město [Rozzlobený]

 
-

Riviera se nebojí nás, ale textiláků

Vložil zurek (bez ověření), 13. Červenec 2013 - 14:50

Tento termín je maximum, co pro nás Riviera je schopna a ochotna momentálně udělat. Vedení má strach ze záporných reakcí a stížností textiláků na naháče. Proto svolilo k uskutečnění n-premiéry až po mojí zevrubné intervenci, že n-akce děláme už 10 let, ve všech případech s (velmi) kladnými ohlasy. I přesto musíme vyhrazený n-prostor opticky oddělit od textiláků a vchod do vody udělat jen 1 (poslední).

Budeme se muset 17. 7. sejít už po 16. hod. a tento prostor připravit, podobně jako to děláme na Naturistických Kohoutovicích.

MUSÍ NÁS BÝT OPRAVDU DAVY, ABY TO NEBYL PRVNÍ A POSLEDNÍ N-SRAZ NA RIVIÉŘE. Už jsou takové n-hlasy (z Osady), že na Rivieru je to moc daleko… Tak prosím ZKONZOLIDUJME SE a ve středu přijďme v co největším počtu.


Zobrazit místo FKK Riviera Brno na větší mapě
 
-

Textiláci si budou stěžovat vždy

Vložil abel (bez ověření), 13. Červenec 2013 - 16:40

Teď jde jen o to, komu budou nadržovat ve vedení koupaliště [Úsměv] Ale už by taky jednou mohli ty svoje stížnosti podložit nějakým rozumnějším argumentem. My přece nemůžeme za to, že trpí gymnofobií a svoje děti vychovávají ve stejném duchu. Veřejný pořádek nenarušujeme, nehlásáme ideologii nebo názory, odporující Ústavě ani Listině práv, tak by nás k ďasu konečně mohli nechat na pokoji, tak jak my necháváme na pokoji je! Onehdy jsem byl v Mnichově, tam je nádherný veřejný park Englischer Garten, kde je vyhražené místo pro FKK, pokud vím, tak není nijak extra oddělené. To samé jsem zažil v Berlíně, i jinde. V Bergenu v Norsku se holky opalovaly nahoře bez uprostřed města, v parku na bývalých hradbách. My jsme světoví jen v lumpárnách a hloupostech [Smutný]

 
-

Vchod do vody v osuškách?

Vložil M.Dr., 14. Červenec 2013 - 17:35

To jako budeme muset vcházet do vody tak, aby nebylo vidět, že nemáme plavky? A jaká část bazénu bude pro nás? Abychom se nepromíchali s textiláky [Vyplazený jazyk]

 
-

fotky z roku 2004

Vložil Pohodička (bez ověření), 14. Červenec 2013 - 20:00
Našel jsem čtyři fotky z roku 2004, ale myslím si, že se to od té doby nezměnilo. riviera1riviera1riviera2riviera2riviera3riviera3riviera4riviera4
 
-

Riviera

Vložil stanislav1 (bez ověření), 14. Červenec 2013 - 20:28

Ahoj,se ženou jsme rádi ,že se podařilo další místo v brně, kde se dá nahotit.Milujeme Osadu na přehradě a v chladné dny wellness v Modřicích.Chceme tuto akci podpořit alespoň tímto příspěvkem neboť si nejsme 100% jisti v tomto termínu návštěvou,ale další termín si pohlídáme a určitě přijdeme.Přejem hezké počasí. Stanislav.

 
-

Riviera

Vložil alljust (bez ověření), 19. Červenec 2014 - 18:47

17.7. jsme tam byli ale nic se nekonalo… ?? Už reklamní plakat byl zmatečný…středa 17.7.!!!??? Co tedy platilo nevím?? Středa či 17.7. ve čtvrtek?? [Úsměv]

 
-

Riviera - spontáně naturisticka?

Vložil qwerty, 19. Červenec 2014 - 19:09

Tato akce se konala v loni. Pod plakátem je uveden rok 2013 [Úsměv]

Ale posledně jsem si všiml, že zadní část (kde se konala zmiňovaná akce) je během týdne tiše tolerovaná pro opalování bez plavek. Do vody si je obléct musíte, ale aspoň je člověk nemusí na sobě mít na dece. O víkendu, vzhledem k počtu lidí to už asi neplatí, přesto po práci tam v koutku je pár lidí a nikdo nahotu neřešil, takže ani plavčíci. [Tmavé brýle]