NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Ostrava NENÍ naše!

Vložil Anonymní, 12. Leden 2011 - 22:28

4 dny před předem odsouhlasenou naší n-akcí (12.1.) se vedení společnosti SAREZA rozhodlo nepovolit tuto akci. Osobně jsem věnoval svůj čas, benzin a další prostředky pro co nejlepší prezentaci naturistů v tomto areále. N-Akce na 22.1. byla 12.1. odsouhlasena a dnes 18.1. z důvodů „obavy z chování naturistů“ nepovolena. Podotýkám, že jsem věnoval při osobním setkání se zástupci Sarezy dostatek času, abych prezentoval naše jednotlivé akce Aquapalace počínaje a ValMezem konče. Nyní na oplátku nezbývá, než se obávat nevyzpytatelného počínání Sarezy a vrátit se k areálům, kde nás vítají a poskytují veškeré zázemí. Na severní Moravě to bude tradičně Aquapark Olešná (5. 3.) a kousek dál oblíbený Aquapark Valašské Meziříčí.
Další řádky tohoto článku berte tedy prosím už jen jako marný pokus udělat něco pro ostravské naturisty.


Ostrava v čele s Antošovicemi bývala před léty přímo vzorovým místem naturistů. Každotýdenní n-plavání, spousta letních akcí, srazy naháčů z celé ČR i zahraničí. Koloběhem dějin se situace začala ubírat ne moc utěšivým směrem. Jedním z výsledků bylo bohužel zrušení veškerého n-plavání v Ostravě.
Povzbudivý zájem na Olešné, potřeba větší plochy pro roller, ale i neutuchající dotazy Ostravaků mi nedaly a po sérii nikam nevedoucích emailů jsem osobně vyrazil na vedení fy SAREZA s cílem oživit bývalou slávu ostravských naturistů. Výsledkem je naše ostravská n-premiéra, na kterou bych vás chtěl pozvat. VODNÍ SVĚT SAREZA, ve všeobecném povědomí jako „Čapkárna“ je vlastně už historickým objektem. Ten prošel v minulých letech od základu modernizací, která byla ukončena před rokem a půl.
Při mé první návštěvě mě provázel vedoucí provozu pan Svoboda. Ten má ještě v paměti před léty ukončené n-plavání SČSN. Podle něho s naturisty problém není, problémy vznikaly při střídání textiláků a naháčů v šatnách i jinde. Celé to vyústilo v nabídku Sarezy pořádat n-plavání v době 23–00 hodin. Sám jsem měl Ostravu za (bývalou) baštu naháčů a toto mě dosti z tohoto názoru vyléčilo.
Nicméně momentálně je solidní ochota začít od začátku „s čistým stolem“ a pořádat v moderním areále moderní naturistická setkání.


JESKYNĚ
Když si představím většinu našich návštěvníků po celé ČR, jak se dovedou 3 hodiny rochnit ve vířivkách, tak hned do začátku mohu slíbit jednu supermaxi vířivku v podobě Vodních jeskyní. Ty se nacházejí oddělené od ostatních prostor a skýtají nerušené vyžití všem vířivkářům.
SAREZA o Vodních jeskyních:
Vodní jeskyně je úžasné místo plné pohody a relaxace. Nechte se unášet proudem malé vodní řeky nebo jen tak v klidu odpočívejte ve vyhřáté vodě. Navštivte naši vodní jeskyni v areálu Vodní svět SAREZA a zpříjemněte si volný čas poslechem hudby pod vodou nebo na masážním lůžku.BAZÉN
Po řádném vyvířívkování a vyjeskyňování by to chtělo trochu pohybu a ten nás čeká v 25m bazénu, který je v rámci stejných služeb jako Vodní jeskyně (Vodní jeskyně, bazén, tobogán). V tomto plaveckém bazénu budeme mít hlavní stan a pro pohybmilovné naháče zde připravíme tradiční aquazorby a nově nebude chybět ani náš nový vodní roller a vodní trampolina. Uspořádáme zde také závody na nejrůznějších nafukovačkách. Kdo se bude nudit, tak si může jít na jen pár metrů vzdálený tobogán, pupkáči potom do přilehlého občerstvení. To sousedí přímo s plaveckým bazénem. Na závěr zde jako na všech našich akcích uspořádáme soutěž v malování na tělo o sladké ceny.
Sareza bazen velkySareza bazen velkyWELLNESS Kdo by chtěl vyložený klid, tak se může odebrat do wellnessového oddělení areálu.
SAREZA o místním wellnessu:
Užijte si pohodu, klid a relaxaci ve wellnesu.
Těšit se můžete na příjemné služby, vodoléčbu, klasickou, aroma či solnou páru, tepidárium (vyhřívaná lehátka), kneippův chodník, sluneční relaxaci, vodní relaxace a masáže. Nechybí zde ani solární studium, vodní jeskyně a luxusní fitness. Čeká na vás malá vodní řeka, masážní lůžka a prostor s vodní hudbou.


PáraPára VODOLÉČBA Aby toho nebylo všeho ještě málo, tak nakonec můžete navštívit oddělení vodoléčby, kde je Pára, ochlazovací bazének, teplý bazének a odpočívárna.


OSTRAVACI! Tato akce je po dlouhé době a je organizovana dost narychlo. Pozvěte prosím VŠECHNY SVOJE ZNAME A PŘIBUZNE. Slíbil jsem, že nás bude 150, tak ať tam nejsme poprve a naposledy!

SAREZA OSTRAVA – Vodní svět, Sokolská třída 2590/44, GPS: 49.844853, 18.289227 MHD: Hornická poliklinika Trol 101, Trol 102, Trol 103, Trol 106


NATURISTICKÁ PREMIÉRA OSTRAVA ZVLÁŠTĚ PRO NATURISTICKÉ RODINY
4 dny před odsouhlasenou akcí SAREZA tuto akci nepovolila
Termín: NEPOVOLENO
Ceny: je snaha udělat nějakou jednotnou cenu pro tuto akci, ale vzhledem ke složitému místnímu pokladnímu systému to bude nějaký den trvat. Přinejhorším ceny dle CENÍKU.
Program: Aquazorbing, Aquaroller, dětské soutěže, vodní trampolina, malování na tělo.
Informace: Ivo Žurek, NATURISTA.CZ, 775 042 910, EMAIL
OSUŠKY POVOLENY – PLAVKY ZAKÁZÁNY! [Smích]
PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA NATURISTICKÝCH AKCÍCH

Interaktivní mapa SAREZA, Vodní svět:


Zobrazit místo Sauny Moravskoslezský kraj na větší mapě
Líbil se vám tento článek? Máte pěkné naturistické zážitky z vaší dovolené, cestování, návštěvy bazénu, aquaparku, wellnessu? Za článek tohoto rozsahu vám nabídneme volnou vstupenku na kteroukoli naši akci [Smích]
Svoje texty, fotografie, videa posílejte na EMAIL. Neoblíbenější článek roku bude odměněn pobytem v hotelu pro 2 osoby.
0
 
-

Ostrava musí být naše!

Vložil M.Dr., 13. Leden 2011 - 21:11

Budeme se snažit přijet, těch 100 km není tak daleko. A věříme, že ani Ostravaci se nedají zahanbit.

Mimochodem, kdyby měl někdo ze směru od Žiliny, Čadce, Jablunkova, Třince, FM zájem o svezení, může se mi ozvat přes naturistovu poštu a dohodneme se. Alternativně můžeme jet i přes Havířov, Č. Těšín nebo Ostravici. Už se těšíme.

M.Dr.

 
-

Nieładnie

Vložil 5dario (bez ověření), 18. Leden 2011 - 15:34

Czyli znowu NIC [Rozzlobený]

 
-

Inverze

Vložil Pepper, 19. Leden 2011 - 9:54

Ostravu zřejmě zahalila názorová inverze. [Zmatený]

 
-

Bohužel.

Vložil Panda, 19. Leden 2011 - 14:28

Co na to říct …

 
-

Naturismus v Ostravě

Vložil sotek (bez ověření), 27. Leden 2011 - 8:42

Na jistých stránkách lze najít videa o naturismu v Ostravě v devadesátých letech – muselo to tam být masové a při prohlížení jsem Ostravákům tiše záviděl. Bohužel se to tam později patrně zvrhlo zvrhlo, kdesi jsem četl cosi o úchylech. Je to strašná škoda. Ale konec konců – stejně je to daleko.....Pavel [Smutný]

 
-

Ostrava.

Vložil Panda, 27. Leden 2011 - 9:25

Trošku vysvětlím. Už za minulého režimu fungovala pláž v Antošovicích. Ta funguje dodnes, klientela zůstala, skalní tam chodí pořád. V roce cca 1995 byla otevřena pláž v Hlučíně na štěrkovně, funguje pořád, v létě je tam narváno, a popravdě spousta lidí (včetně mně) opustila vzdálenější Antošovice, a přešla do sice ne tak pohodového, ale bližšího Hlučína (pláž je oddělena pouze keři, na WC a do bufetu je třeba se obléknout, zato je zde mnohem čistší voda). Asi do roku 2007 fungoval pravidelný bazén (od září do května) na Čapkárně, bylo to buď v pátek večer, či v sobotu odpoledne (prostě paráda, záleželo, jak byla která sezona domluvená, provozní doba byla dvě hodiny). Nic se nějak extra neorganizovalo, lidi si prostě chodili zaplavat, vysaunovat, pak si nahoře v bufíku dali pivčo a bylo to. Cenově to vycházelo královsky. Zažili jsme časy, kdy tam nebylo k hnutí. Fungoval bazén, sauna, pára, vodoléčba. Teď je Čapkárna přestavěná na aquapark, a už to prostě nejde domluvit, jak se to domlouvalo před tím (p. Žurek by mohl vyprávět). Popravdě poslední sezony už nijak extra vytíženy nebyly, i když to zachraňovala také klientela z blízkého Polska. No, teď se modlíme, aby vydržel Hlučín (doporučuji v případě možnosti navštívit, já tam chodím od jara do podzimu – jedu se projet na kole, a po cestě zpátky se stavím zaplavat), protože je tam v létě plno – lidi holdující naturidsmu tady jsou, aby pořád fungovaly Antošovice, aby prostě nějaký „soudruh“ to nezačal řešit. Co se týče řečí o uchylácích, jsou to jenom kecy. Na nudu chodím s manželkou, dětma a známýma víc, než dvacet let, zažil jsem léta osmdesátá, boom let devadesátých, dnešní časy, kdy jsme jakoby vytlačováni na okraj … no a takové ty řeči o úchylácích, ty nás tak maximálně dorazí. Každá tradiční pláž si umí poradit s obyčejným čumilem, natož s úchylákem.

 
-

je to škoda

Vložil exner (bez ověření), 2. Únor 2011 - 2:50

Je to škoda, pro nás místní jsou Čestlice, Babylon, Hradec… přece jen trochu daleko. Pro spoustu z nás i Brno či Olomouc nebo ValMez. Ostrava ke stávající Olešné (kde je přece jen trošku zima, alespoň mi a mé přítelkyni) by byla příjemným zpestřením. Tak možná kdyby byl častěji ValMez, tam je úžasný areál. Nicméně nedá mi to, abych si nerýpl do vlastních řad. V článku zmíňované historické problémy při střídání textiláků s naháči… Kdybychom dodržovali minimální disciplínu a pravidla při střídání, tak by se to možná nemuselo stát. Vím, že na toto téma už bylo několik diskuzí, ale nedá mi to, když si vzpomenu na poslední Čestlice. Přítomnost nahých (hlavně) mužů v převlékárnách před zahájením akce, kdy odcházejí rodinky s dětmi, kteří naturismu neholdují a často nechtějí, aby jejich děti (manželky, manželé) koukali na nahé muže (ženy) nám nedělá dobrou reklamu. Pokud v místech, které mimo naturistickou akci nejsou určeny pro nahatý provoz pobíhají naháči, pak to jistě přispívá k obrazu naturistů jako skupinky „úchylů“ a snižuje to pravděpodobnost, že mezi nás přijdou noví lidé. A přítomnost mužů v dámských sprchách je podle mne naprosto nevhodná. Něco jiného je koupat se nahý a něco jiného provádět intimní hygienu před cizími muži, to už některým ženám je vyloženě nepříjemné. A už vůbec nemá co dělat muž v dámské sprše před začátkem nebo krátce po začátku akce, kdy je ve sprchách množství odcházejících textilaček, které si nepřejí, aby je cizí muž vůbec viděl nahou. To je naprosté nerespektování práva na soukromí jiných. A opětovně jsem na posledních Čestlicích viděl muže vcházet do dámských sprch při začátku akce (byť s manželkami), kdy tam byly ještě odcházející ženy z textilního provozu. Pak si nestěžujme na občasnou netoleranci ze stran textiláků, když jsme sami netolerantní.

 
-

Po pravdě ...

Vložil Panda, 2. Únor 2011 - 7:45

Ano, škoda to je, ale nesmíme zapomínat, že když jsme měli bazén domluven od 17 hod včetně šaten, a v 17,10 jsme ještě stáli venku, protože textilní klientela před náma nebyla schopná z těch šaten konečně vyjít ven, navíc většina naturistů z šaten (upozorňuji že společných – s kabinkama na převlečení) vycházela zahalena ručníkem v cca 17,15, a musela procházek okolo skupinek konverzujících, již oblečených textiláků, kteří nebyli schopni se jít bavit na chodbu … tak nevím. V mnoha akvaparcích je tento systém společných šaten tradiční už leta a problémy nejsou. Tady taky nebyly, jen chyběla špetka tolerance. Ale na naturistech bych hlavní chybu nehledal.

 
-

Tolerance

Vložil Pepper, 2. Únor 2011 - 14:52

Jestli to není tím, že textiláci jsou obecně netolerantnější než naturisti a každá záminka ke stížnosti se hodí, i když zrovna nejsou v právu. [Spiklenec]

 
-

Ostrava

Vložil naturista lumir, 25. Únor 2011 - 1:28
Obrázek uživatele naturista lumir

Je to škoda,že sareza zakazala n koupaní.Na Ostravsku a Karvinsku nic není to je hrůza. [Pláč]

 
-

Ostrava

Vložil 5dario (bez ověření), 28. Únor 2011 - 8:43

Zgadzam się z Panda.Dokładnie tak było.Basen był od 17 a tekstylni wychodzili kwadrans po [Zmatený] .To ewidentna wina obsługi a nie naturystów

 
-

Ostrava

Vložil Bestias (bez ověření), 1. Březen 2011 - 11:01

Jo jo souhlas, nam ostravákům zbývají jen oči pro pláč a čekání na léto. [Pláč] Jezdit na akce přes půl republiky případně ještě dál se mi opravdu nechce [Smutný]

 
-

Ostraváci přijeďte na Olešnou

Vložil zurek (bez ověření), 1. Březen 2011 - 11:09

Přijeďte na Olešnou tuto sobotu 5. 3., to máte 23 km. S N-Olešnou to vůbec nevypadá dobře. Pokud nebude návštěvnost, tak tohle místo úplně vypustím a budu se angažovat někde blíž k mému bydlišti. Bohužel nespolupracuje ani Sdružení naturistů Ostrava, které by mohlo aspoň uvést Olešnou na svých stránkách… To je potom těžká práce…