NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Podzimní poklidná a pohodová Olomouc

Vložil Anonymní, 11. Říjen 2010 - 11:30

Pouhý týden po brněnské naturistické premiéře (kam přijelo množství Středomoravanů), se konala v pořadí už 4. Naturistická Olomouc. Obavy z nízké účasti se začaly rozplývat už hodinu před začátkem, kdy se ve vestibulu začali scházet první návštěvníci. Ukazatel aktuálního počtu návštěvníků nakonec během n-večera osciloval mezi 115–120 osobami, což opět přesvědčilo o stabilním zájmu v tomto aquaparku. Během večera došlo k několika drobným změnám, které však nijak neovlivnily jeho průběh. Podle očekávání se největšího zájmu dočkaly saunové ceremoniály, které jsme v Olomouci uskutečnili poprvé.


Pro nás příjemnou novinkou bylo sdělení, že konec běžné otevírací doby AP posunul na 20. hodinu, tedy začátek našeho večera. Teoreticky jsme se tedy konali už po „zavíračce“ a mohli bychom tedy vynechat i dosti pracné zastírání prosklení. Tentokrát jsme ho ale ještě udělali, možná trochu ze zvyku. Také proto, že v Olomouci není potřeba žádných horolezeckých schopností jako v Brně… Čím blíže ke 20. hodině, tím se vestibul více zaplňoval známými i některými novými tvářemi. Slib splnil i redaktor Olomouckého deníku Martin Šinkovský, který napsal u příležitosti tohoto večera článek. Úderem 20. hodiny se už klasicky rozproudil n-večer, jak ho známe z dřívějška. Mávali na sebe staří známí nejen z Olomoucka, ale i z podstatně vzdálenějších míst, jako jsou třeba Vlašim. Zaslechl jsem i pár polských slov.


Drtivá většina naturistů míří ze šaten hned do saun(y). Nejinak tomu bylo i tentokrát a po vyhlášení konání dvou saunových ceremoniálů byla prohřívárn(ička) sauny nacpaná k prasknutí. Jedlová vůně se tedy 2× rozlinula kolem dokola. Trochu čáru přes rozpočet nám udělalo posunutí klasické otevírací doby, kdy má automatický časovací režim nastavenu určitou teplotu a po uzavírací hodině se zřejmě „hodí do spánku“. Napříště musíme toto pohlídat a personál upozornit na to, že jsm ještě tady :-). Jinak při návštěvě zdejšího saunového oddělení stále přemýšlím, jaký že to měl architekt záměr, když umístil ochlazovací bazén do vytápěné zóny a vyhřívanou vířivku ven. Nenapadá mi lepší přirovnání než humorné rčení „teplé pivo a studené párky“.


Poklidný večer se pak odvíjel podle už zaběhnutých zvyků a nálady návštěvníků. Mezi nejoblíbenější atrakce patří zvláště pro děti sjezd tobogánu na pneumatikách, které patřily k nejvyhledávanějším. Dětské soutěže byly tentokrát spíše pro menší naháčky, kteří se se svými rodiči pustili do všelijakého strefování se do koše, branky, míčků… nebo si zazávodlili v lovení puků.


Snad až příliš poklidná sobotní pohodička bohužel neinspirovala moc soutěžících v malování na tělo. O to více však vynikla velmi šikovná rodinka z Litovle, která se blýskla skvělými obrazy Kohouta a Noční plachetnice ve svitu měsíce. Po právu tito malíři získali volné vstupenky do Wellness Centra Babylon Liberec.


Příští Naturistická Olomouc: 18. 12. 2010 AQUA OLOMOUC
Článek o Naturistické Olomouci v Olomouckém Deníku Olomoucký DeníkOlomoucký Deník


5
 
-

Olomouc byla opět skvělá.

Vložil Lenka_Mirek (bez ověření), 11. Říjen 2010 - 21:38

Olomouc byla opět skvělá. Tentokrát s námi byl i náš mladší syn (13), který měl trochu ostych. Dopadlo to ovšem přesně tak, jak tady někdo psal (myslím, že Ivoš Žurek), že za 15 minut ze sebe osušku shodí. Měl téměř pravdu, osušku shodil, ale netrvalo to ani 2 minuty. Pak už jen řádil na tobogánu, trychtýři, divoké řece, skluzavce, prostě si užíval se svým kamarádem od našich přátel, které jsme vytáhli na jejich první n-akci.