NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

"Raupennest" Altenberg, Sachsen NĚMECKO.

Vložil Roland Jitka, 19. Únor 2013 - 19:43

Nedaleko Ústeckého regionu, prakticky co by kamenem dohodil od naší velmi oblíbené lokality Dlouhý rybník Cínovec se nachází
německé horské městečko Altenberg.

Je známé hlavně nám severočechům hezkou lyžařskou sjezdovkou, běžeckými tratěmi a velmi pěkným aquaparkem. Pochopitelně zde můžete objevovat i krásy Krušných hor, zde ale nazývaných německým názvem Erzgebirge.[Hvězda] Přijeďte poznat a vyzkoušet nejen krásy Krušných hor do Německa [Hvězda]


Find more about Weather in Altenberg, DL
Vzdálenějším turistům z České republiky bych doporučoval rezervovat si na návštěvu Altenbergu (GPS 50.761409,13.748438) delší čas, protože příroda Krušných hor je v této časti opravdu překrásná a stále je co objevovat při turistických procházkách okolím. Ekologie a ochrana přírodních krás je zde dovedena k dokonalosti, ale to lze říci i o jakékoliv oblasti v celém Německu. Lokalita je i houbařským rájem, protože jak známo, Němci houby prakticky nesbírají, ani když je najdou.

Obyvatelům bývalých okresů Ústí nad Labem, Teplice a Most slouží Altenberg k levnějším a kvalitnějším nákupům potravin a také k návštěvě termálního aquaparku Raupennest. Ten připomíná vzhledem k turistické návštěvnosti spíše aquapark český. Němčinu zde neuslyšíte příliš často a veškeré nápisy jsou dvojjazyčné. V recepci hotelu a u pokladny aqua se bez problémů domluvíte i česky.

Raupennest Altenberg je vlastně rehabilitační klinika s velmi teplou termální vodou a malým ale velmi hezkým saunovým světem. Ceny jsou velmi příznivé. Za čtyřhodinový pobyt v uvedených termálních lázních včetně saunového světa zaplatí dospělý jedinec 12 euro (méně než 300Kč), což je hodinově dokonce méně, než v nedalekých Teplicích nebo v Mostě, při kvalitativně nesrovnatelné úrovni služeb.
 

Co mne zaujalo je vůně vody. Vím, že vůně nelze písmenky specifikovat, ale myslím si, že i Vás může zaujmout zajímavé aroma. Nikde není ve vodě cítit chlor a také při potápění necítíte pálení v očích. Voda je kromě plaveckého bazénu teplá kolem 34–36stupňů. V areálu aqua jsou dvě vířivky, jedna část bazénu je bublinková a další je trysková. Každý bazén má své označení, podle teploty a na jakou relaxační činnost slouží. Vnitřní prostory aqua jsou plavkové. Součástí je i venkovní vyhřívaný bazén, kde jsme si plavky ve večerních hodinách sundali. Nevím jestli jsme byli sami nebo to někdo využíval stejně jako my, protože byla již tma. Je ale pravdou že jsme viděli několik lidí co šli ze saunového světa rovnou ven do bazénu jen v ručníku, tak bychom předpokládali absenci plavek. Ale jak říkám kdo ví, nijak jsme to nezkoumali. [Spiklenec]

Saunový svět (Saunaland) je relativně malý, ale na potřeby aqua a počtu lidí zcela dostačujících. Působí velmi útulně a nemusím asi říkat, že je celý naturistický. Jeho součástí jsou čtyři sauny, ochlazovací bazének a lehátka na odpočinek. Saunový svět je o patro níž pod bazény, doplněný o klidovou místnost, WC, bezplatnou půjčovnu ručníků, prostěradel a županů. Sprchy jsou jak tryskové ze stran, teplé a studené (jaké si zmáčkněte tlačítko) a zároveň lze i navolit sprchu horní opět teplá nebo studená. Stranové trysky jsou i vynikající masáž zad. Vedle lehátek je i možnost masáže nohou.


Na stránkách Raupennest Altenberg je panoramatické zobrazení saun a aquaparku


Jak jsem již řekl, sauny jsou čtyři. Větší klasická finská 80–100stupňů se saunovými ceremoniály, tu není třeba zvlášť popisovat. Druhá je maličká, tak pro dva, maximálně pro čtyři lidi v teplotě asi 45stupňů. Zajímavá je třetí Sultánova sauna, kde sedíte na teplé kamenné pohodlné lavici, vlhkost zajišťuje vodotrysk a celou saunou se prolíná perníková sladká vůně. (Nejedná se o páru.) Čtvrtá sauna je také lavicová, větší a opět s příjemnou nasládlou vůní. Ani zde nechybí krásný vodotrysk. Je jen o něco chladnější vzduchem, ale lavice jsou teplejší. Obě sauny jsou architektonickým skvostem a jejich styl svou výzdobou připomíná turecké lázně.
 


Pocit ze saunového světa je vynikající a delší pobyt v něm, je dobrým nápadem, kam si jít opravdu odpočinout a relaxovat po náročné práci v zaměstnání. Jeho návštěvu mohu jen doporučit, ač nejsem vůbec zarytý saunař. Myslím, že se vám bude líbit stejně jako mně.
Co si zaslouží v celém areálu absolutorium je čistota. Dá se říci, že všude by jste mohli z podlahy jíst. Sprchy a záchody jsou rozdělené. Rozdělení se striktně dodržuje. Šatny jsou jak to v Německu bývá zvykem společné a malé převlékací kabinky prakticky nikdo nevyužívá. Jsou tak malé, že bych se tam ani nevešel s převlékací činností. Jsou využívány pouze na úpravu vlasů, protože je to jediné místo, kde jsou zrcadla. Bezpečnost věcí v šatně a i v prostorách aqua je absolutní a cokoliv si odložíte kdekoliv, tak to tam také za dvě hodiny najdete.

Zde najdete videa příjezdových cest, jak z dálnice Ústí nad Labem – Dresden, tak z hraničního přechodu Cínovec pokud pojedete od Teplic a Dubí. Obě cesty vedou krásnými horami a jsou sjízdné jak v létě tak v zimě, protože jsou velmi dobře udržované. Cestu můžete prokládat i procházkami krásnými lesy.

V areálu nenajdete skokanské můstky ani bloky, tobogány nebo skluzavky, je to přeci jen více rehabilitační klinika pro oddech a léčení. Pro děti je zde jedině vodní chrlič ve venkovním bazénu a mělká dětská vířivka ve vnitřním areálu. Zde musím říci, že sem příliš dětí nechodí a ve vnitřním areálu je krásné relaxační ticho, někde podbarvené jen příjemnou tichou hudbou. Areál má také výbornou akustiku a i ze stavebního hlediska je na co koukat a co obdivovat. Opravdu se nejedná o strohou budovu našich, za komunistů postavených městských lázní. Přilehlý hotel spojený s aquaparkem taky působí velmi příjemně v souladu s okolní krásnou krajinou. Vedle aqua je dostatečné parkoviště a místo najdete snadno. 

Zvětšit mapu cesty autem


Jak se sem dostanete? Z Teplic směrem na Dubí a stále do kopců až na hraniční přechod Cínovec. Zde vjedete do tunelu a po vyjetí z tunelu asi po třech km vás čeká cedule Altenberg. První křižovatku projedete po hlavní silnici a na jediných semaforech v obci se dáte do leva. Jedete podle malé sjezdovky asi km a po pravé straně uvidíte aquapark. Zde zaparkujete a můžete jít příjemně relaxovat. Šťastnou cestu.


Find more about Weather in Altenberg, DL


Co říci závěrem. Návštěva Altenbergu je relaxační záležitostí jak turisticky po svých, tak i lyžováním ve všech jeho podobách. Viděli jsme i dost sáňkujích na sjezdovce. Dovolenkový pobyt vyjde levněji než u nás, v obci není turisticky přeplněno a nikde se netvoří fronty. Aquapark je menší, příjemný a relaxační. Místo je přeci jen koncipováno spíše pro klidné dospělé turisty, než pro rodiny s malými dětmi, pro které zde není tolik vodních atrakcí. My si zde užíváme pobyt dostatečně a protože se nám zde moc líbí, vznikla tahle reportáž, abychom se o radost podělili i s vámi.Zobrazit místo FKK GERMANY na větší mapě
Přispěvatelé: Líbil se Vám tento článek? Máte pěkné naturistické zážitky z Vaší dovolené, cestování, návštěvy bazénu, aquaparku, wellnessu? Podělte se o zážitky s ostatními čtenáři. Za článek většího informačního rozsahu Vám nabízíme volnou vstupenku na libovolnou akci Naturisty cz.
Svoje texty, fotografie, videa posílejte na EMAIL. [Pošta] Potěšíte sebe i ostatní naturisty.

Pokud byste chtěli podpořit Naturistu cz. jakoukoli částkou, tak můžete bez poplatku systémem PAY SEC na naše jméno: naturista, číslo: 3891789. 
Předem Vám děkujeme.

Inzerenti a zájemci: Chtěli byste zde prezentovat svůj obchod, nabídku, služby nebo Vaše činnosti? EMAIL. [Pošta]
Využijte prosím naši širokou nabídku Vaší prezentace na internetu i na reálných a oblíbených akcích NATURISTA.CZ.

5
 
-

Altenberg vypadá zajímavě

Vložil M.Dr., 19. Únor 2013 - 21:24

jen škoda, že od nás to máme tak daleko. To budeme muset někdy přijet na víc dní [Úsměv]

 
-

Vše dobré, je k něčemu špatné.

Vložil Roland Jitka, 19. Únor 2013 - 23:16

Jelikož se kolem Ústeckého regionu nachází tyhle levné aquaparky německé s podstatně teplejší vodou, tak zde na české straně Krušných Hor těžko lze cokoliv naturistického organizovat pravidelně. Naše aqua Chomutov, Most, Teplice Ústí nad Labem jsou prakticky prázdné a všichni to mají stejně daleko do Altenbergu nebo Marienbergu.

V těchto aquaparcích jsou nejčastější návštěvníci Češi, kteří spojují navštěvu bazénu a saunových světů s nákupem v německých supermaketech. Bohužel naše skvělá ekonomika příspěla k naplnění německých obchodů, kde nakoupíte a vykoupete se v aqua za stejnou cenu, jako u nás jen nakoupíte a to do toho ještě počítám i náklady na cestu. [Zmatený]