NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Termíny akcí NATURISTA.CZ v období září 2011 - květen 2012

Vložil Anonymní, 21. Září 2011 - 14:23

Po delších termínových přesunech se podařilo sestavit kalendář naturistických akcí tak, aby se nepřekrývaly a neprobíhaly místně i časově blízko sebe. Kromě právě uskutečněné Noci naturistů v Aquapalace nás tak čeká do května 2012 celkem 32 n-akcí v oblíbených 7 aquaparcích ČR.
Stejně tak jako na minulých akcích nás čeká mnoho zábavy i oddychu, zanedbatelné nejsou také významné slevy, které pro návštěvníky našich akcí čekají. Od Aquapalace Praha (více jak 50%) až po 10% slevu na Olešné FM mohou využít naši návštěvníci, kteří by „měli“ být našimi členy…


AquapalaceAquapalace AQUAPALACE PRAHA-Čestlice: 12. 11., 14. 1., 17. 3., 12. 5., 15. 9., 10. 11.,
Babylon LiberecBabylon Liberec Babylon Liberec: 24. 9., 29. 10., 26. 11., 27. 12., 28. 1., 25. 2., 31. 3., 28. 4., 26. 5.,
Aquapark HKAquapark HK Hradec Králové: 15. 10., 10. 12., 18. 2., 14. 4.
Brno – Kohoutovice: 8. 10., 17. 12., 3. 3.
Aquapark Olomouc: 22. 10., 3. 12., 4. 2., 24. 3.
AP OlešnáAP Olešná Aquapark Olešná Frýdek-Místek: 1. 10., 21. 1., 10. 3.
Aquapark Valašské Meziříčí: 19. 11., 11. 2., 21. 4.


Všechny tyto akce jsou časově zkoordinovány, s vedením domluveny náležitosti ohledně programu, saunové ceremoniály, propagace v místních médiích a hodnotící článek. Prosíme o rozmísťování NATURISTOVA OBČASNÍKU

Členové – nečlenové
Naše aktivity jsou od r. 2004 ve stálé oblibě a zvláště u zahraničních kolegů jsme středem obdivu – „kolik máme členů“… Partnerské zahraniční naturistické organizace totiž pracují VÝHRADNĚ pro své členy. U nás bohužel tvrdě přetrvává názor „na co bych měl průkazku“. Skutečnost, že u pokladny Aquapalace pak zaplatí za 3,5 hodinovou n-akci 250 Kč (což je méně než hodinová cena dle ceníku), pak už bere jako samozřejmost a „že on to vždycky někdo zařídí“.

V praxi to pak znamená, že naše poměrně složitě vydobyté výhody využívá 89–90% procent návštěvníků – nečlenů (v současnosti má Naturista.cz 102 členů). Tolik pro lidi, kteří si ještě pořád myslí, že členství v našem klubu je k ničemu.

Mohl bych pokračovat o živém moderním webu, kde se stále něco děje, má největší návštěvnost široko daleko, i ti nejzarytější odpůrci n-akcí tady najdou Seznamku, Mapu n-pláží, celou řadu užitečných rad a článků.

Vysoká návštěvnost není sama od sebe. Po poměrně krátké době se rapidně snižuje a zůstává hrstka skalních, kteří klasicky začnou trpět ponorkovou nemocí. Mj. i proto jsme jen letošní léto poskytli 12 rozhovorů pro obsáhlé články ve velmi čtených (seriozních) médiích, z toho 2 byly dokumentární filmy pro ČT. Všechny nebyly úplně podle našich představ, ale ve všech případech jsme o nás informovali a při návštěvě Naturisty si každý nově příchozí udělal svůj názor.
Myslím, že tyto a řada dalších hmatatelných počinů mluví ve prospěch podpory našeho snažení.

Zdroje – nezdroje
Závidět se nemá, ale v případě našich holandských kolegů nemůžu jinak. Členská základna čítající přes 70 000 členů dává NFN jistotu podnikat rozsáhlé aktivity na rozvoj naturismu. Letos slaví 50. výročí založení jejich Naturistické federace. Už v r. 1961 se dalo dohromady 12 naturistických klubů, aby spojili síly a všemi směry šířili naturismus. Také proto je v Holandsku 7× více bazénů s n-hodinami i jinými aktivitami než v ČR. Holandští naturisté procházeli minulými 50 lety jistě jinak než našinci. Dnes už spíše pomyslné rákosnictví svým způsobem přetrvává i do dnešní mladé generace. Nejlepší naturistická zábava – polehávat někde ve skrytém zákoutí patří u nás k nejoblíbenějším.

Ale k těm zdrojům. Holanďani mají 70 000 členů (a pro zvýšení argumentují 2 miliony naháčů v NL), kteří jim zabezpečí podporu pro aktivity nevídané, každý školák si zpočítá, kolik je 70 000×20 EUR. Našich (nejskalnějších) 102 členů nám hmotně dává šanci dopravit se na místo a zpět na výše uvedené akce. Všechny další výdaje jsou předmětem dalšího snažení a šetření. Trička, čepice, samolepky…

Nedávný výrok mého známého, že „jste to s tou pětistovkou za fotky přehnali“ je nedomyšlený, podpásový a zjevně bez dalších informací. Dnes není rok 1989, kdy tady začal Robert Koch podporován 1 USD za 40 Kčs podnikat. Na Naturistovi jsme zkoušeli jejich filmy nabízet v roce založení Naturista.cz – 2003. Pro nezájem jsem tuto aktivitu po asi 3 měsících ukončil. V dnešní době mohutného stahování, přeposílání, torrentů a dalších je prakticky nemožné opírat se o příjmy z prodeje těchto dokumentů.
Souhrnně uvedu, že „přehnaná 500koruna za fotky“ v současnosti pokryje náklady na dopravu na akce. Další značné výdaje se musí krýt z triček, inzerce, pokladničky.

Budoucnost – nebudoucnost
Asi jedinou jistotou do budoucna jsou skvělí naturisti, kteří vytvářejí skvělou atmosféru na plážích, bazénech, na n-akcích. Ti určitě nevymizí a pro mne bude vždycky radost se s nimi scházet. Vymizet může celá řada n-pláží, vyhrazených hodin, n-akcí. Po dobu co se naturismu intenzivněji věnuju nevznikla ani 1 n-pláž, ale celá řada jich zanikla. Drží se určitě zajímavé n-akce, ale jižní, západní i severní Čechy jsou absolutně bez n-plavání. Jestli se tohoto někdo ujme je velký otazník. Já osobně jsem připraven pustit se do dalších aktivit. V současné době ale necítím potřebnou podporu z řad naturistů, zájemců, naháčů, nebo jak je chceme nazvat.

Jestli máte zájem, aby se český naturismus ubíral zlatou holandskou cestou a nebyli jsme nazývání „mafiánskou východňárskou zemí“, tak se k nám připojte a podpořte naše snažení členstvím v našem Klubu NATURISTA.CZ.
Do konce roku 2011 za pouhých 200 Kč/rodinu.
5
 
-

Budoucnost nebudoucnost

Vložil Roland Jitka, 11. Listopad 2011 - 13:38

Byly zde zmíněny severní čechy. Minulý rok cca leden jsem se pokusil tady na Naturistovi o nudistické plavání v Teplicích, ale v diskusi se ozvalo (slovy tři lidé) a SZ odpovědělo (slovy jeden člověk). Ivoš mi dal šanci vyhlásit plán naturplavání v Teplicích na mikrofon v Babylonu,ale i to bylo v dalších dnech bez reakce ze strany naturistů. Ekonové bazénů a to nejen v Teplicích, ale i kdekoliv jinde přeci jen chtějí hlavně návštěvnost a tu bez podpory ostatních naturistů nemůžu sám garantovat a na tom jakákoliv organizace končí. Z toho vzniká několik otázek.

 1. Šlo by při registraci tady na Naturistovi jako povinný údaj zadávat město kde registrující se, bydlí?? (a připadně emailovou adresu)
 2. Při nápadu nějakého bazénu mít nějakou trvalejší anketu, třeba rozdělenou podle regionů nebo krajů. (mluvím o krajích kde naturplavání není)
 3. Nevíme statistiku návštěvnosti naturisty z jednotlivých regionů.

Tímto způsobem by bylo možné uvedené naturisty kontaktovat a pokusit se něco zorganizovat.

 1. Seznamka:Pokud by se zadával inzerát na plán a možnost naturplavání, zajistit aby zůstal stále nahoře a neposouuval se pryč díky dalším inzerátům jednotlivců.
 2. Rady těch co se jim povedlo již naturplavání zorganizovat nebo udělat nějakou samostatnou viditelnou diskusi jen kolem naturplavání.
 3. Otázka na nově registrované, zda mají zájem o aktivní spolupráci s Naturistou a jakou ?? (např. psaní článků, překlady textů, počítačové znalosti, ochotu zůčastnit se nějaké organizace, účast na nudiplavání atd atd .
 4. Zviditelnit u nově přihlášeného jestli je pár nebo jednotlivec.
 5. Možná by neškodil i nějaký malý dotazník u každého přihlašujíciho se na server. (zamezilo by se jen průchodu serverem po prohlídnutí nahých fotek někam jinam, a nepřihlašovali by se lidé, kteří to mají jen jako jednu návštěvu a když zjistí že fotky nejdou zvětšit zase odcházejí). Třeba by to bylo možné i napsat hned při přihlašování, že fotky jsou jen po zaplacení přispěvku.

V poslední době cokoliv se na Naturistu napíše (článek, diskuse, blog atd),tak píší jedni a ti samí lidé a nově přichozí se nezapojují a tím neznáme ani důvod jejich návštěvy Naturisty, ani postoj k naturismu atd. Nikdo nechce, aby se stal Naturista jen průchozím serverem. Bohužel jediné delší diskuse (které se pak musí uzavřít) se vytvoří ve chvíli kdy někdo napíše absolutní blbost. (exibicionismus, sex tématika a nebo popisování úchylného chování atd).

Přispěvek o nudistickém rákosnictví je také pravdivý a že nevznikají nějaké nové nudistické pláže také, ale toto je způsobeno z části i nestálým počasím v létě v České republlice, které již trvá několik let bohužel. Možná by nebylo od věci psát do nudistických map i místa, kde se naturisté vyskytují častěji, ale nic oficialního nebo živelného to není.

 
-

člen - nečlen

Vložil sailor, 15. Listopad 2011 - 22:55
Obrázek uživatele sailor

Ahoj, byl jsem poprvé na n-akci miss natura v čestlicích 12/11. Než jsem se ale rozhodl tam jít, prohlížel jsem stránky a pravidla, přihlásil jsem se do klubu naturistů a zaplatil alespoň dvousetkorunový příspěvek. Nerad využívám, přesně v tomto příspěvku popsaných výhod, jen tak z vypočítavosti a nebo třeba jen z jednorázové zvědavosti. Můžu říci, že mne velmi mile překvapila široká účast pohodových lidiček a jestliže nemohu bohužel cestovat za každou, teď už ,,naší" akcí, minimálně těch středočeských se vždy a rád zúčastním. Další a další příspěvek přidám jakmile budu znát svůj variabilní simbol. Co mne překvapilo více je počet registrovaných členů v ČR [Šokovaný] . 102 jsem opravdu nečekal. Při té účasti v Čestlicích a při brouzdání v historii akcí jsem předpokládal alespoň 600 – 800 registrovaných.Jsem bohužel také na naturismus, anebo na volnost žití a pohybu v simbioze s přírodou, sám. Rodina ani děti zatím tímto směrem nejdou. Ale co naplat. Doba je taková, že pokud se zamezí a nebo cenově znepříjemní navštívit tyto akce i ,, ne-n" respektive nahým textilákům, nepřijdou, a aquaparky omezí tyto akce z důvodu nerentability. Možná by stačilo rozdat registrovaným známky naturistické federace v počtu registrovaných a zvýšit cenu vstupného. Držitelé známek by pak měli slevu ze vstupného na obvyklou částku a ne- držitelé by měli cenu plnou. Nemusí být o moc vyšší. Stačí třeba cca 50 – 100kč. Ale pak se vyplatí zaplatit příspěvek a neporuší se zákon o dvojích cenách.

Berte to prosím jen jako názor nováčka. Jsem trochu z branže a věkem (42) už také né nováček na světě.

Pokud se jedná o pomoc, co se týče středočeského kraje, jsem po dohodě připraven pomoci. Co se týče zbytku republiky, je to složitější, ale na dohodě.

Ahoj všem Sailor


Žurek: Provozovatelé se bohužel k začlenění slev pro členy stavějí zamítavě – nechtějí si komplikovat svoje pokladní systémy věcmi, které jim stejně nic nevydělají. Už jsem to zkoušel u všech 7 aquaparků. V AP se jedná o 5 akcí za rok, kvůli kterým si nechtějí dělat starosti. Takže jsme opravdu vydáni v (ne)milost návštěvníků, kteří nám buď přispějí na náklady spojené s Naturistou, nebo peníze musíme shánět jinde. Počet členů se v poslední době trochu zvedl, ale je to očividně tím, že členský příspěvek je do konce 2011 jen 200 Kč. Nějakým způsobem se to lehce zlepšuje, ale pořád pokryjí členské příspěvky pouze náklady na PHM :-/ , do dubna 2012 = 9660 km.

 
-

děkuji za email.

Vložil Roland Jitka, 15. Listopad 2011 - 23:17

Děkuji Jirkovi Rybkovi za vysvětlení některých technických věcí.

 1. Dobře tedy město je problematické, tak alespon povinný údaj o regionu. (Můj původní záměr byl zkouknout u příchozích, pokud by byli z regionů, kde natur plavání není, napsat jim otázku zda by se chtěli zůčastnit.) Když je email problémem jako nevyžádaná pošta atd, napsat jim tuhle otázku prostřednictvím SZ přes Naturistu.
 2. Anketa by mohla být jen odkazem jinam (je jedno jestli tu bude viset přímo anketa nebo odkaz na ni.
 3. Problém se statistikou jsem něvěděl (někde tu bylo od Ivoše, že zrovna z města xxxxx moc lidí na Naturistu nechodí, tak jsem si myslel, že se to stále ještě někde eviduje. (opět jsem myslel jen ohledně případné organizace naturplavání.
 4. Tento bod by opět vyřešil odkaz jako v bodě 2 odkaz (mohl by být jeden)
 5. Na tomto bodě bychom se asi všichni shodli (navíc by to byl dobrý námět na diskusi i pro nováčky)
 6. Je tedy bez diskuse (technicky velmi náročné)
 7. Zviditelnit bylo myšleno, je tam otázka jen muž nebo žena (přidat možnost pár) Další zviditelnění není třeba.
 8. Dotazník také může být odkazový a viditelný jen při kliku na profil, totéž je i bod 6. (kdo ho vyplní teď nebo později, asi má zájem s Naturistou spolupracovat) Můj názor.

V problému (diskuse, příspěvky, blogy atd) bylo vysloveno nahlas co si spousta lidí myslí, ale není vše ztraceno pokud se problém pojmenuje. [Spiklenec] 

Poslední odstavec byl trochu neštastně mnou formulován, kdy myšlenka byla pozadu za textem. Procházel jsem lokality a stačilo by kvalitně aktualizovat stávající lokality. [Úsměv]

 
-

mail a další věci

Vložil JirkaRybka, 16. Listopad 2011 - 1:54
Obrázek uživatele JirkaRybka

Volbu „pár“ do uživatelských profilů jsem přidal (přestože podle mého není úplně na místě aby jeden profil patřil více lidem). Dál je to na větší diskusi k jednotlivým bodům, ale nemám teď sílu uvádět na pravou míru tuto podivně poloveřejnou „diskusi“. Není mi dnes dobře, pardon, tak asi i ten mail nevyzněl jak měl (byl původně psán někomu jinému).

 
-

Jirko tak díky.

Vložil Roland Jitka, 16. Listopad 2011 - 11:40

Mně to jako odpovědi stačilo i když zprostředkovaně a pochopil jsem, že některé věci směřují k někomu jinému. Uzdrav se a měj hezký den. [Úsměv] Pokud se diskuse stane veřejnou bude to jen a jen dobře.