NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Novoroční ValMez se spoustou naháčů a Kocourem Motorkářem

Vložil Anonymní, 6. Leden 2013 - 22:52

Naše dosavadní ponovoroční naturistické akce raději přeskočily první víkend v obavě, že posilvestrovské procitání (nejen) naturistů trvá poněkud déle a nikdo nepřijde. Velmi úspěšná listopadová Valašská noc naturistů, ze které měli radost jak naháči, tak vedení AP VM nám dodala odvahu, abychom prolomili předsudky a pokusili se sejít hned po Novém roce. Výsledek byl úžasný a novoroční ValMez se všemi 120 naháči neměl chybu. Nepřišli sice skalní příznivci tohoto opravdu bezvadného areálu (nemoci), ale poctivou reklamou se nám podařilo přilákat skutečně velké množství nových tváří.


Narychlo stanovený nevyzkoušený termín byl značným strašákem, tak kocovina nekocovina jsem se hned na Nový rok pustil do reklamy této akce. Média bohudík zabrala a tak Radio Impuls, Region Valašsko, Radio Valašsko, ale i Valašský Deník nebo se štěstím umístěný tip na víkend přímo na Novinky.cz dávali naději, že na sobotní ValMez nedorazí jen Knihovník a Žurek.

Z minulaZ minula Velkou výhodou našich valašských výjezdů je, že můžeme cestou vzít skvělého Romana Bureše, který dá pokaždé závěrečnému malování na tělo náležitý punc profesionality, ale i inspirace pro ostatní. Ani tentokrát nebylo sebemenších pochyb, že jeho dílo bude dokonalé. Pro neznalé bych chtěl uvést, že se nejedná o (profesionální) akci věnované malování na tělo, ale „koupací“ večer pro naháče. Mnozí za námi na akcích chodí, že „by se chtěli nechat namalovat od malíře“ (jak to bývá na různých akcích trochu jiného druhu). Naše malování na tělo je lidová zábava, která dává možnosti nejrůznější lidové tvořivosti. Právě i proto jde vždy o velmi spontánní neopakovatelná díl(k)a, která vzniknou během několika minut a pak nenávratně zmizí ve sprše. Pak už nezbude, než se k nim vrátit alespoň ve fotografiích.
Z minulaZ minula Tato naše Valašská noc naturistů ale teprve začíná a my máme před malováním před sebou ještě spoustu vodní zábavy. Na rozdíl od minula, kdy nám hlavně roller neustále unikal, jsem si dal tentokrát práci a dopoledne před akcí jsem celý tento kolos překontroloval a výsledkem byla jeho výdrž bez dofukování během celého valašského večera. I proto byl prakticky pořád okupován zvláště malými naháčky, kterých bylo tentokrát opravdu velké množství. Také v dvoumetrové kouli – aquazorbingu se prakticky pořád někdo koulel. Zato naše vodní trampolina tentokrát sloužila spíše jako pirátské plavidlo vlnami valašského aquaparku.


Místní wellness nás už několik let uchvacuje svými svíčkami, které jsou jediným osvětlením v této velmi útulné části Aquaparku VM. Pro nově příchozího je trochu nezvyk, prakticky si nahmatat cestu vpřed, ale pokud si na tajemnou temnotu plápolajících svíček zvyknete, tak se před vámi otevírá netušený svět pitoreskních stínů, postav, ale i páry, horka, chladu, bublinek.
Naše saunové ceremoniály v místní sauně jsou klasikou a pohádkově snivé atmosféře ostatního wellnessu se vymykají. Ticho je při nich prakticky jen po otázce: „Kdo je tady z ValMezu?“. To se skoro vždycky ozývá: „Já so Hanák, já su z Ostravy, my doszliśmy z Polski, my sme prišli zo Slovenska… ". Skutečného Valacha aby tady opravdu pohledal. O to větší je ale zábava a je už tradicí, že si na našich Valašských nocích naturistů dávají sraz mnohé rodiny ze široka daleka.


Ze snivého valašského wellnessu jsme ale už zpátky dole v aquaparku a míříme mezi naháče tužící si tělo v plaveckém bazénu. Tady je prakticky pořád volno, protože většina naturistů dovádí v hlavní hale na vodních atrakcích. Byly i doby, kdy jsme tady pořádali poměrně početné plavecké závody, ale dnes se naháči prakticky neodtrhnou od vířivek, v lepším případě přilehlého bufetu…


A už je tu očekávané malování na tělo! Jak jsem na začátku uvedl, tato Valašská noc naturistů byla plná velmi sympatických nováčků, kteří si sice naplno užívali naturistického aquaparku, ale jakmile došlo k vyhlášení malování na tělo, tak rázem všechno utichlo, všichni zaujali pozici ležícího (dobře ukrytého) střelce a nastalo napjaté vyčkávání věcí budoucích. Na scéně pouze nahý Roman Bureš [Smích]
Nebudeme to až tak příliš dramatizovat – tato situace opravdu nastala, ale už během jednoho saunového ceremoniálu byly náznaky, že dnešní romanova modelka bude opravdu skvělá, sympatická, vysmátá, mladá, krásná, s krásným přítelem, prostě ideální! Právě i proto byl romanův výsledek opět výborný a jeho "Kocour Motorkář“ se zařadil se mezi jeho nejlepší „rychlodíla“. Z dalších obrazů vznikl nádherný třpytivý páv v podání dvou jhomoravských naturistek a tradičně Pepper, na kterém Roman jen „tak mimochodem“ ztvárnil variaci na české heslo „Venda vítězí!“ – v nadšení z blížících se prezidentských voleb.


Ponovoroční Valašská noc naturistů byla po nejistém očekávání opravdu skvělá a přítomných 120 naháčů opět ujistilo, že „Nudi ValMez“ je ve velké oblibě.

Děkuji mockrát vedení Aquaparku Valašské Meziříčí za poskytnutý areál pro naturisty, všem zaměstnancům za velmi vstřícný a chápavý přístup k nám i trpělivost, se kterou s námi musí setrvávat přes rámec své pracovní doby. Toto je zřídkavý úkaz a my jsme za něj moc vděčni.
Dále děkuji všem pomocníkům, kteří pomohli připravit všechny atrakce, během akce pomáhali s jejich provozem a na závěr pomohli vše opět uklidit do auta.
Velmi děkuji Romanovi Burešovi za opět skvělý a originální obraz, který je zase jednou z jeho inspirací pro další malíře na tělo.
Děkuji také všem vysmátým naháčům, kteří v sobotu nám všem vytvořili dokonale naturistickou atmosféru.


Pro článek o této akci klikněte semPro článek o této akci klikněte sem FOTOGALERIE TÉTO VALAŠSKÉ NOCI NATURISTŮ
Následující Valašská noc naturistů: sobota 9. 2. 2013, 20–23 hod. Plakát ke stažení
Hlavní strana Valašských nocí naturistů.


Víte že:
Tyto nezapomenutelné naturistické večery nejsou možné bez vás? Protože:
Svojí přítomností zajistíte tolik potřebnou návštěvnost pro konání takových akcí.
Napříště pozvete svoje další přátele.
O naturistických večerech povíte komukoli ve svém okolí.
Svým členstvím v Klubu Naturista.cz podpoříte konání, pořadatelství a vůbec rozvoj podobných oblíbených n-aktivit u nás. Pomůžete nám rozdávat NATURISTŮV OBČASNÍK
To všechno závisí POUZE NA VÁS. Mockrát vám děkujeme.


Valašská noc naturistů 9. 2. 2013, 20-23 hodinValašská noc naturistů 9. 2. 2013, 20–23 hodinNaturista KlubNaturista Klub
5
 
-

ValMez forever!

Vložil M.Dr., 6. Leden 2013 - 23:17

Velmi nás těší, že ValMez byl opět vynikající, přestože jsme tentokrát nemohli přijet, co nás velmi mrzí, ale na 9. únor se těšíme už teď.

 
-

Proč tak málo fotek.

Vložil Roland Jitka, 6. Leden 2013 - 23:30

Jestli tam bylo tolik lidí, proč se rozmazává na fotu obličej, když tam byli jiní lidé. Pokud začneme obličeje rozmazávat, tak zachvilku budeme mít černá prkýnka jako je to v televizi. Fotek ve fotogalerce taky není mnoho. Je to zase tím, že Ivoš musel dělat úplně vše článek, fotky organizaci atd. Stálý problém skoro každého aqua. Tohle je opravdu cesta do pekel a naturistům nějak přestávam rozumnět.

Mít v galerce ze tří hodinové jistě fain naturistické atmosféry šest fotek a z toho u dvou rozmazaný obličej, to si myslím, že se hrubě nepovedlo. Protože to není poprvé, tak si myslím Ivoši, že se ti zde rýsuje odpověd, proč někdo přijde jen jednou. Na naturistických stránkách když nový čtenář uvidí článek s rozmazaným obličejem na titulce, jistě bude mít motivaci se mnohokrát vracet a šest fotek v galerii z toho dvě s rozmázlé, taky super přiblíží naturistickou atmosféru. [Zmatený]

 
-

Miliony návštěvníků stránek vs. prchající naturisté z akcí

Vložil zurek (bez ověření), 6. Leden 2013 - 23:51

Zeptej se Vaška, ať ti zopakuje svoje postřehy od svých známých, kteří napřed chtěli přijít do Čestlic, ale potom, co viděli fotky z Naturisty, tak radikálně otočili :-(.

Takže buď budeme mít miliony návštěvníků stránek, ale proti tomu tisíce nespokojených návštěvníků akcí, které budeme obtěžovat, byť jen přítomností foťáku. Jak jsem psal ve článku – ve ValMezu byla drtivá většina nováčků. Nerad bych se dočkal jejich reakcí – fajn, ale furt tam otravoval nějakej otrapa s foťákem.

Nakonec můžete se u vás v Litvínově udělat přesně takovou n-akci jako děláme ve ValMezu. Každý má volné pole působnosti a může předvést, co umí.

 
-

ValMez

Vložil Pepper, 6. Leden 2013 - 23:58

Jen pro pořádek, ten obrázek, se kterým mi Roman výrazně a nezištně pomohl, nebyl z nadšení z nadcházejících prezidentských voleb (to třeba zavládne později), ale z nadšení z poslední prezidentské amnestie. [Spiklenec]

JInak místní wellness sice není úplně největší, ale nejhezčí určitě bude. [Úsměv]

Rolande obávám se, že Ivoš má pravdu – k čemu nám jsou houfy „čtenářů“ webu, kteří nikam nepřijdou, nebo v případě některých typů (viz Liberec) dokonce bohužel přijdou? Mě se na akcích spíš zdá, že někteří účastníci, ať už přišli náhodou, nebo chodí pravidelně, přesto web neznají. (Ještě nevím co si o tom přesně myslet. [Úsměv] )

 
-

Jako vosy na bonbon

Vložil Roland Jitka, 7. Leden 2013 - 0:40

Tak zkusím přeložit moji reakci do jiné češtiny. V první řadě to byla narážka na to, že vše opět dělá Ivoš. Organizaci, foto, článek, reklamu, propagaci, saunové činnosti.

Když se mluví o otrapovi s foťákem, tak vyfotit z dálky naturistickou atmosféru formou patnácti, dvaceti fotek, myslím nikoho z aqua nevyžene. V Čestlicích se to děje a třeba z balkonu u restaurace jsou hezké fotky a nemyslím si, že by si toho vůbec někdo všiml.

Původně jsem chtěl nechat otázku Litvínova bez odpovědi, ale má reakce by nebyla úplná. Máme bohužel tu nevýhodu, že do dvaceti minut jizdy od Litvínova jsou dva německé aqua předčící o mnoho kvalitou Babylon a rovnajícíc se kvalitou skoro Ćestlicícm, v cenách nesporně nižších než jsou naše běžné české aqua. Saunové světy jsou s bazény a tudíž naturistické. Přesto jako naturističtí patrioti navštěvujeme hlavně naše akce vzdálené více jak stodvacet a stopadesát km. Z výše uvedeného důvodu jsme opravdu nedokázali v konkurenci německých aqua vytvořit naturistické večery u nás kolem Litvínova, snažím se alespoň pomáhat Naturista.cz a naturistickému dění v ČR jiným způsobem.

Pokud tedy návštěvnost Naturista.cz není na pořadu dne, tak se omlouvám všem za reakci a příliš nechápu diskusi jak vylepšit hlavní stránku z důvodu malé jednorázové navštěvnosti.

[Šipka] Jinak se nastolila docela zajímavá otázka foto kontra návštěvnost. Myslím si, že bez dokumentace tady, nebude návštěvnost, ale z reakce Ivoše vychází spíše odpověď opačná.

[Otazník] Další otázka je jestli dostat lidi na stránky Naturista,cz a ze stránek do aqua a nebo dostat lidi do aqua a z nich pak na naše stránky Naturista.cz.

 
-

Nemá smysl se tu vzájemně napadat

Vložil Vasek Petra, 7. Leden 2013 - 1:15
Obrázek uživatele Vasek Petra

Nemá smysl se tu vzájemně napadat. Je to zbytečné. Převážné většině řekněme nováčků fota vadí a nám ostatním ne. Je třeba mezi tím najít tedy nějaký kompromis. Roland to myslí dobře, fota nastíní atmosféru akce a opravdu to napříště přiláká návštěvníky, ale zároveň odradí nováčky. Takže myslím, je to taková patová situace. Proto se opravdu musíme zamyslet o co nám vlastně jde. Oslovit nové lidi, aby se Naturista rozvíjel, nebo haldou fotek přemluvit některé nynější naturisty, aby přijeli občas do nějakého aqua na akci. Dále by také neškodilo uvádět na akcích informaci, jak jsem si všiml dříve, se uvádělo- kdy a kde se nezdržovat pokud nechci být vyfocen, třeba i náhodou, oficiálním fotografem.

 
-

Náš názor na ValMez

Vložil stpetr, 7. Leden 2013 - 9:10

Ivoši, my ti tleskáme, máš pravdu, my se totiž nechodíme do Valmezu fotit, my se chodíme především dobře vykoupat a relaxovat se starými i novými známými. Díky moc za všechno! Valaši Petra a Petr…jo a ruku v sauně jsme nezvedli, protože jsme se tam už nevlezli…:-))

 
-

Re: Jako vosy na bonbon

Vložil meesha (bez ověření), 7. Leden 2013 - 18:33

Mám podobnou zkušenost jako Ivoš. Když jsem lákal přítelkyni poprvé do Čestlic, největším problémem pro ni bylo, když na naturistovi zjistila, že se tam fotí. Naštěstí se nakonec nenechala vyplašit. Pro mě by tady fotky nemusely být vůbec. Jen lákají čumily.

 
-

třeba proto se neradi fotíme.. :-))

Vložil stpetr, 7. Leden 2013 - 22:07

http://valassky.denik.cz/…ka-2013.html

 
-

reakce

Vložil rowing (bez ověření), 7. Leden 2013 - 22:52

Chápu, že jde o svobodu slova, ale toto je podle mě spíš než reklama pro nové naturisty, důvod pro zvýšení čtenosti webu :(

 
-

Dovoluji si upozornit na

Vložil natur, 7. Leden 2013 - 23:00
Obrázek uživatele natur

Dovoluji si upozornit na Zákon č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, jeho porušením je i shromažďování a publikování fotografii umožňujících identifikaci osoby bez jejího předchozího souhlasu (a nemusí být nahatá, platí to s drobnými výjimkami i pro oblečené osoby) a já osobně bych doporučoval souhlas písemný – co platí dnes, za pár let už může být pro dotyčnou osobu nepříjemné (dosáhne určitého pracovního postavení, nastoupí k zahraniční firmě, …). Dovede si někdo představit, jak stojí s foťákem, formuláři a propiskou u vířivky, tobogánu, … A s tím procentem náhodných návštěvníků bych si hlavu nelámal, to samé „postihuje“ naše webové stránky – prostě jsou na světě lidé, kteří hledají nahaté fotky, nebo si pletou naturisty s turisty milujícími přírodu, atd.. Samozřejmě, vše se dá upravit, zvelebit, přepracovat – ale také to něco stojí. ing.Hájek Natur Travel

 
-

Fotografování

Vložil adal, 8. Leden 2013 - 8:05

S fotografováním vždy nějaké problémy budou. Je ale vyznačen oficiální fotograf. Ten by měl upozornit (a často to dělá), že fotí. Ti co na fotkách nechtějí být mají možnost jít na danou chvíli jinam. Pokud už se stane, že je někdo vyfocen a nesouhlasí, stačí říct o odstranění fotky. Já osobně netoužím na žádné fotografii být (vzhledem k mým aktivitám by to ani nebylo vhodné) a chovám se podle toho. Koupání bez plavek se ale vzdát nehodlám. Nashle v Čestlicích

 
-

Malování Kocoura Motorkáře - návod

Vložil janykula, 8. Leden 2013 - 10:44
Obrázek uživatele janykula
Pro inspiraci všem návod na malování [Úsměv] Roman Malování Kocoura MotorkářeMalování Kocoura Motorkáře
 
-

Kocour z Kostelce :-D

Vložil zurek (bez ověření), 8. Leden 2013 - 11:00

Tak to je dokonalý Romane [Smích] , díky!

Pro všechny, kdo si chtějí nanečisto vyzkoušet před sobotním Naturistickým Karnevalem Aquapalace Praha malování na tělo tady předloha:

Průhledné pozadíPrůhledné pozadí SkleněnáSkleněná

A tady celá strana s originály ke stažení od Romana Bureše.