NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Slunovratový nejdelší naturistický víkend na Jižní Moravě

Vložil Anonymní, 1. Červen 2013 - 9:48

NATURISTICKÝ JIHOMORAVSKÝ VÍKEND
Článek o tomto víkendu ZDE
21. – 23. 6.
na 30km od Brna vzdáleném ATC Merkur Pasohlávky
(Malá Laguna).


Nudi premiéra na největším brněnském přírodním koupališti Riviera SE ODKLÁDÁ – toto koupaliště se pro veřejnost otevře až 22. 6., sobota plná her pro šiky i nešiky, nejdelší den v roce bez konce. To bude NATURISTICKÝ SUPERVÍKEND 21. – 23. 6. 2013 na Jižní Moravě.
 Sobota 22. 6. v 10:00 hod. START NUDA BĚHU kolem Malé Laguny (720m)
Po něm až do podvečera turnaje v pétanque, šipkách, fotbálku, volejbale, plachtění na vodním ptáku, aquazorbing, aquaroller. Na závěr malování na tělo a vyhlášení výsledků.
Večer živá hudba, grilování a vůbec oslava nejdelší noci v roce.
Letní slunovrat bude 23. 6. ve 13:31 hod.


Neděle 23. 6. – individuální program, podle zájmu hry na pláži.

Ubytování: ATC Merkur Pasohlávky
Stravování: možnost plné penze za 220 Kč/den (pátek večeře – neděle oběd), nutno objednat dopředu naturista@naturista.cz
Program, ceny: Všechny ceny jsou účtovány dle reálných nákladů. Za dobrovolný příspěvek na ceny do soutěží a režii akce bychom vám byli velmi povděčni, děkujeme vám!

Velké díky patří panu Kopřivovi, provozovateli krásného areálu AQUARIUM MIKULOV, který přispěl této naší akci.
V Aquariu Mikulov najdete: skvělou restauraci, která nabízí od denního menu za 69 Kč až po třeba Marinovaný steak z pravé svíčkové.
WELLNESSU vás jistě bude zajímat útulná finská sauna s velmi příjemnou odpočívárnou, moderní vířivka pro čtyři, spinning, fitness, solná jeskyně. Na konec si můžete vybrat z 9 druhů nabízených masáží.
Ve svém Vinném sklepě nabízí pan Kopřiva ke stovce druhů kvalitních vín od 31 místních mikulovských vinařů. 50 z nich je umístěno v Salonu vín Valtice.

Při cestě na Pasohlávky nebo z nich nezapomeňte navštívit Aquarium Mikulov!


Naturisti SlovinskoNaturisti Slovinsko Ale zpět na 15 km od Mikulova vzdálený ATC Merkur, přesně FKK Malou Lagunu. Stejně tak jako minulá léta nás poctí velmi milou návštěvou naši slovinští přátelé (NATURIST.SI). Jejich aktivity mohou pro nás být vzorem. V této 5× menší zemičce než je ČR totiž velmi dobře funguje 5 naturistických klubů, které mají velmi pestrou činnost. Kromě neustálých aktivit na svých lokalitách velmi často vyjíždějí společně na mezinárodní n-akce, jako ALPE-ADRIA, maďarském Sziki nebo naší Naturistické Venuši.

Chtěli byste naše slovinské přátele mile překvapit alespoň několika slovinskými slovíčky? Potom si hlavně dejte pozor na některá úskalí, která mohou česko-slovinštinu značně zhumorizovat:
Pokud se vás Slovinec zeptá, jestli byste s ním nešli kaditi, tak to neznamená, že s vámi chce prožít příjemnou chvilku na WC, ale chce si s vámi jít zakouřit (což nakonec může být i na WC i při českém slova smyslu). Slovinsky moč nemá nic společného s urologií, ale znamená sílu, čist zrak neznamená, že nemáte šedý nebo zelený zákal, ale čistý vzduch. V hornatém Slovinsku mají zřejmě velkou zimu, protože do kamen nepřikládají jen dřevo, ale hned celý les. Když přijedete do Slovinska na dovolenou s celou družinou, tak u nich nejste za feudála, ale normálního člověka s rodinou. Nemusíte být přímo majiteli obrazárny, ale svůj minimálně jeden obraz máte, protože slovinsky to znamená obličej.
Asi nejkomičtější jazykovou záměnu znají asi všichni – když vám Slovinec řekne, že „Otroci so naša prihodnost“, tak ho prosím nemějte za novodobého otrokáře, ale vizionáře, který vidí v „Dětech naši budoucnost“. 


Víte že…
… všechny naturistické akce v České republice od r. 2004 organizuje Naturista.cz?
… tak dělá bez ohledu na hmotnou vyrovnanost a ve většině případů jde o finančně ztrátovou aktivitu?
… se celoročně snažíme o udržování a rozvoj naturistického vyžití pro nejširší veřejnost?
… aktivně komunikujeme s textilními koupališti o zřízení n-prostor? Aktuálně Brněnská Riviera

Podpořte prosím toto naše snažení svým členstvím v Klubu Naturista.cz. Děkujeme vám.


Srdečně zveme všechny českomoravské, slovinské, slovenské i jim podobné naturisty k oslavě nejdelšího dne v roce. Podívejte se, jak to bylo v roce 2011, 2012 a přijeďte se přesvědčit, jak to bude vypadat v roce 2013!

Naturistická Věstonická Venuše 2013 pozvánka, plakát. Naturistická Riviera Brno – pozvánka
ATC Merkur Pasohlávky, FKK Mala Laguna
GPS: 48.895139,16.564029
Info: naturista@naturista.cz


Zobrazit místo NATURISMUS Czech Republic na větší mapě
5
 
-

Ubytování u Osady

Vložil M.Dr., 2. Červen 2013 - 11:46

My jsme několikrát spali v Hotelu u Šuláka a vždy jsme byli velice spokojeni. Je sice dražší, ale myslím, že cena je odpovídající většímu pohodlí. V zimě je cena nižší než teď v letní sezoně. Je potřeba taky připomenout, že ubytování na Osadě je vhodné pro ty, kteří přijedou vlastním přibližovadlem, protože na Osadu nejede MHD, jen lodní doprava a poslední loď odplouvá v 19:00. I když ty 3 km ze zastávky Přístaviště se dají zvládnout i pěšky ;-)

A kdo má domeček nebo stan sebou, může použít kemp Radka