NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Trocha akutní naturistovy matematiky

Vložil Anonymní, 26. Leden 2011 - 10:00

Začátky týdnů jsou vždy ve znamení zvýšené návštěvnosti Naturisty – návštěvníci očekávají zprávy a zážitky z pravidelných n-akcí. Tentokrát se nám bohužel nepovedlo dotáhnout do zdárného konce naši první n-akci v Ostravě a také z případných přispěvatelů n-cestopisů a jiných zážitků se nikdo neozval. Místo euforického popisování svištění na tobogánech a lenošení ve vířivkách plných bublinek jsem se rozhodl pro momentálně nejakutnější téma. To bohužel není zábavné, nicméně podle reakcí naturistů i některých mých nejbližších kolegů na toto bezpodmínečně musí dojít. Chtěl bych vám do detailu vysvětlit, jak to momentálně s Naturistou vypadá a co ho může potkat.


NATURISTA.CZ vyvíjí od r. 2005 čím dál více aktivit. Zpočátku v rámci běžné návštěvy n-míst, postupem času s více kontakty s provozovateli, více práce na osvětě po internetu i v reálném světě.
Výsledkem jsou velmi oblíbené aktivity na mnoha místech, server s návštěvností srovnanou s největšími evropskými FKK-stránkami v němčině, osvěta v rádiích, tisku. To se už v rámci své vlastní rekreace dělat nedá a tak nastoupilo období přemýšlení, co dál.
Zpočátku to byla inzerce Natur Travelu, která pokrývala částku za hosting a doménu na internetu. Postupem času došlo k ukončení této inzerce, podle této CK z důvodu nerentabilnosti.
V r. 2003 došlo k pokusu vydělat na naše aktivity prodejem naturistických videí. Toto jsem po několika měsících zrušil, protože tento sortiment téměř nikdo nekupoval.
Návštěvnost – možnosti inzerce.
Člověk neznalý poměrů řekne, že s takovou návštěvností musí stránky vydělávat desetitisíce za rok. Člověk znalý ví, že oblast inzerce je kapitola sama pro sebe a je jí třeba věnovat velmi mnoho času, aby potřebám provozovatele přinesla požadovaný výsledek. Moje snahy přilákat inzerenty spočívaly (-jí) v oslovování provozovatelů FKK zařízení, v zimním období saun a wellnessů. Z prvně uvedených jsem obeslal přes 50 největších FKK center na Jadranu, u Atlantiku a ve Středomoří. Stalo se tak koncem listopadu 2010 a dosud se ozval 1 FKK kemp z Rakouska, který využil zadarmo kreditu našeho reklamního systému a po jeho vyčerpání se už neozval. Jako dřívější pracovník internetové marketingové agentury vím, že o partnery – inzerenty je třeba neustále pečovat (i když jsme neziskovka). Při startu našeho moderního reklamního systému NATURISTA PPC jsem vyzval ke spolupráci a nabídl 20% ze sjednaných reklam. Neozval se ani jediný člověk. Připomínám současný stav inzerce na Naturista.cz, kdy po loňském pilotním zkušebním provozu jsme Naturista PPC rozjeli naostro a zatím jediným platícím inzerentem je Natur Travel (viz níž uvedený výpis z účtu. Všechny ostatní reklamy jsou bartery za protislužby.

Léto 2009 – NATURISTA.CZ ODMÍTNUL JAKOUKOLI SPOLUPRÁCI SVÝCH VEŘEJNÝCH AKCÍ SE SERVERY POSKYTUJÍCÍ NATURISTICKÉ DOKUMENTY
Vydal se cestou pod heslem „Naturisti sobě“ a na svých stránkách hrdě ukazuje pouze vlastní dokumenty z vlastních akcí. Je to ojedinělé, protože celá řada srovnatelných stránek, které stejně jako my propaguje FKK-letní tábory, n-pochody, zkrátka ušlechtilou naturistickou aktivitu, „žije“ z reklam s touto tématikou. Příklad FKK-ONLINE, NUDIST SEARCH (ještě před nedávnem to byl obyčejný FKK rozcestník). Podotýkám, že žije pouze na internetu, aniž by vyvíjela v reálu nějakou činnost.
NFN NederlandNFN Nederland Mým záměrem není pracovat pro jiné servery a aktivity než je NATURISTA.CZ. Chci z něho udělat soběstačně fungující neziskovou aktivitu, která bude efektivně, účinně a celorepublikově propagovat naturismus jako zdravý životní styl. Mým vzorem není Purenudism (jak se mnozí domnívají), ale holandská organizace NATURISTEN FEDERATIE NEDERLAND. Jistěže historie a vývoj jich a nás byla odlišná, nicméně cíle jsou stejné – lobovat za naturismus pokud možno na všech koupalištích, rybnících i bazénech. NFN má 60 –70 000 členů a jen běžného n-plavání v bazénech je u nich kolem 70.

Platba výzvaPlatba výzva

SKUTEČNOST
Holá nahá skutečnost současnosti je taková, že:
Já přes den pracuji na plný úvazek, po večerech vyřizuju akutní problémy Naturisty a po nocích přemýšlím, jak to všechno ukočírovat.
V těchto dnech mě tedy až úplně do detailu netlačí nekonečné diskuze v nekonečném n-fóru, ale termín 3. 2., do kdy musím zaplatit doménu a hosting. To dělá 7.199 Kč, na účtě je 5.198 Kč.

Cílem ale samozřejmě není vydělávat na doménu a hosting. Cílem musí být aktivní propagace naturismu v ČR.
Ohledně poskytovatelů areálů pro naše akce jsme na půdě racionálního kapitalismu, kde vládne pravidlo zisku za co nejmenších nákladů. Realita je tedy taková, že některé areály nejsou ochotny přispět na naše aktivity nic, od některých dostávám částky pokrývající sotva dopravné.
Osobně mě dost zamrzel nedávný výrok, který mě srovnával se šmírujícími fotografy a „vydělávání na prodeji kalendářů“. V našich podmínkách je kalendář jedním z propagačních předmětů (trička, čepice), jejichž úkolem je reklama našich aktivit. Konkrétně u kalendáře šlo letos o náklad 100 ks, z nichž se cca. 1/3 rozdala našim pomocníkům-dobrovolníkům, provozovatelům areálů, kde fungujeme apod. V současnosti zbylo asi 15 ks, které se štěstím prodáme za nákupku. 

Co teď a co potom
Na jednom z posledních Babylonů mi jeden zasloužilý naturista – dlouholetý organizátor n-akcí v dobách UNA s úsměvem řekl: „Já jen čekám, kdy se na to vykašleš :-)“. Vykašlat se dá na všechno a vždycky. Já osobně jsem to zčásti udělal na minulé Olešné, kdy jsem dal přednost organizování nově vznikající n-aktivitě v Aquaparku Brno. I když z Olešné přicházely zprávy, že program bude i beze mne zachován, článek někdo napíše atd., tak jediné co bylo, byly dotazy „proč se tam nic nedělo, co se stalo, N-Olešná končí?“. Takže se jeví, že omezit naše dosavadní aktivity znamená nechat další vývoj na jakémsi volném pádu bez jasného dopadu.

Nechci unavovat nezáživnými skutečnostmi a skeptickými prognózami. Určitě je tady chuť pracovat ve prospěch Naturisty i větší expanze naturismu po vlastech českých.
Chtěl jsem jen uvést na pravou míru skutečný stav věcí a naznačit směr, kterým bych chtěl naše aktivity vést.
Můžu vám slíbit, že veškeré příjmy budu pravidelně uveřejňovat (členům klubu) a hlavně je budu používat ve prospěch osvěty naturismu. I když Naturistovi je už 8 let, tak se bohužel zdá, že se stále ještě potýká s novorozeneckou žloutenkou.

Kdo jste tedy na naší straně, tak prosím využijte některou z výše uvedených možností podpory – členství v klubu, shánění inzerentů (provize 20%), psaní článků. Myslím, že není nic nezákonného provozovat fotogalerii pro členy – tedy neerotické fotografie – naturistky, modelky. Na netu znáte jistě řadu subjektů, které kromě svého „n-byznysu“ nehnou pro osvětu naturismu ani prstem. Tím Naturista.cz rozhodně nechce být.
Kdo na naší straně nejste, tak prosím zvažte skutečnost, že se nenacházíte v žádných mafiánských (jak podle ohlasů soudíte) praktikách, ale ve snaze slušným způsobem propagovat naturismus.

Všem vám děkuju a v Babylonu se na vás těším.


Líbil se vám tento článek? Máte pěkné naturistické zážitky z vaší dovolené, cestování, návštěvy bazénu, aquaparku, wellnessu? Za článek tohoto rozsahu vám nabídneme volnou vstupenku na kteroukoli naši akci [Smích]
Svoje texty, fotografie, videa posílejte na EMAIL. Neoblíbenější článek roku bude odměněn pobytem v hotelu pro 2 osoby.
Pokud byste chtěli podpořit autora tohoto článku jakoukoli částkou, tak můžete bez jakéhokoli poplatku systémem PAY SEC na naše jméno: naturista, číslo: 3891789. Předem vám děkujeme.
5
 
-

Fakta

Vložil ivojan, 27. Leden 2011 - 9:47

To je zajímavé, že když někdo řeší dojmy, tak je hned příspěvků celá stránka, ale když se jedná o fakta, tak najednou všichni „chytří“ mlčí.

 
-

Fakta se řeší :-)

Vložil zurek (bez ověření), 27. Leden 2011 - 10:07

Článek vzbudil zájem několika mých přátel, kteří mi do pošty poslali návrhy na možná řešení (převážně lepšího hostingu). Vzhledem k náročnosti Naturista.cz a loňskému kolapsu právě na hostingu bude nějaký čas trvat, než se odborně tyto věci dají dohromady. Osobně považuju ale problém hostingu tak na cca. 5% veškerých problémů k řešení kolem naturismu v ČR.

Mockrát vám děkuju za ohlasy a pokud, máte nějaké návrhy, tak prosím do pošty. V komentářích, diskuzích to většinou skončí úplně někde jinde a člověk zbytečně tratí jen čas.

 
-

Trochu jsem se zastyděl

Vložil Shpalek (bez ověření), 29. Leden 2011 - 21:34

a trochu jsem se přihlásil do klubu. Poslal jsem i členský příspěvek. Pět stovek ročně za to všechno, co ty a pár dalších dobrovolníků děláte, určitě stojí.

 
-

návrh na zisk

Vložil Pohodička (bez ověření), 30. Leden 2011 - 15:40

Ivo, nebude mne zajímat, zda vyděláváš, nyní mne zajímá, že proděláváš a tak mám návrh: máš zde reklamu na Ptákoviny, vím, že je to aktivita naturistů které znám. Mnoho naturistů nějak podniká – já také. Můj návrh je tedy takový, nám podnikavým naturistům, zde dej reklamu, tu svoji moc rád ji zplatím.

 
-

Platba

Vložil Danxm (bez ověření), 30. Leden 2011 - 19:59

Kde,na jaký účet mám mám zaplatit oněch zmíněných 500,– peněz tvrdých,českých ? A s tou reklamou,jsem pro,taky podnikám,takže se rád připojím k inzerentům.

 
-

Zisky a platby :-)

Vložil zurek (bez ověření), 30. Leden 2011 - 20:13

Děkuji vám za nabídky. Přihláška a platba: stačí vyplnit formulář na této straně a pak už vám to řekne, jaký máte VS apod. Mimo to ode mne ještě dostanete email. Číslo účtu: 234223880/0300

Inzerce: od srpna 2010 funguje náš vlastní reklamní systém NATURISTA PPC. Je to úplně stejné jako proklikové systémy na Google (AdWords), Seznam (Sklik) nebo Etarget, Adfox… s tím rozdílem, že 50% nejde poskytovateli této služby, ale veškerý výnos připadne nám. Na uvedené straně se dozvíte vše potřebné, zkušební provoz tohoto systému už využilo množství subjektů. Na zkušenosti z ostrého provozu se můžete zeptat třeba CK Natur Travel.

Samozřejmě, když budete mít nějaké dotazy, tak s eptejte na EMAIL

Děkuji vám za přízeň.

 
-

upřesnění

Vložil Pohodička (bez ověření), 31. Leden 2011 - 1:11

V informacích pro inzerenty jsou trošku jiné dispozice. Obrázek do levého sloupce má max. rozměr 160×120 pixlí, za kliknutí na obrázek se odčítá 2 Kč, na textovou reklamu 1 Kč. Denní limit lze snížit nejméně na 50 Kč. [Spiklenec] Už jsem nabídky využil.