NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

FKK kemp Levendula - Maďarsko, Balaton *

Vložil Roland Jitka, 29. Březen 2013 - 20:15

Když jsme před dvěma roky (2008) přemýšleli, kam na dovču o prázdninách, jestli zase na FKK, INA do Plzně jako každoročně, nebo někam jinam. Vyhrálo nakonec zahraničí, přesněji směr Řecko , s nějakým mezipřistáním na odpočinek.
Hledal jsem na internetu místo, kde si na cestě odpočinout a našel jsem krásný naturistický kemp Levendula na Balatonu. Maďarsko, Balaton.Vítejte na Perle v srdci Maďarska, na krásném Balatonu.Reportáž je z roku 2008, doplněná videi, mapou a informacemi z let dalších, z jedné dovolené a několika zastávek k odpočinku, při cestách jinam, Balkánským směrem. Budu rád i za vaše nové informace.

Vyrazili jsme v půl jedenácté večer z Litvínova ve směru Praha – Brno – Bratislava – Mosonmagyaróvár – Györ – Tét – Pápa – Balatonakali. Na místo jsme dorazili v půl osmé ráno, poklidovou jízdou. GPS: 46.8808310390156, 17.747533321380615.Přivítal nás nádherný kemp v krásné vesničce Balatonakali a velmi příjemná recepční. Dobře se zde domluvíte německy, francouzsky, anglicky a vedoucí hlídací služby mluví velmi dobře i česky. Levendula je velmi klidný kemp idealní pro rodiny s dětmi, jelikož stoprocentně fungují programy pro děti. Každý den si je vyzvedává učitelka, která pro ně má vždycky nějakou prima zábavu. Kemp je celý naturistický. Takže klid, pohoda a FKK, co více si přát?

Vybavení kempu je na vysoké kvalitativní úrovni. Mola, stolní tenis, sauna, animační programy, herna, diskoloď, rybolov, prodejna s vlastní pekárnou, dvě restarauce, zmrzlinový stánek, masáže, pískovistě, hřiště, prolézačky pro děti, trampolína, nafukovací hrad a bůhví co ještě. Kvalita a čistota toalet a koupelen na velmi vysoké úrovni. Kemp se nám natolik zalíbil, že jsme nakonec z mezipřistání na odpočinek udělali pobyt na skoro celou letní dovolenou.Nejprve k Maďarsku všeobecně. Maďaři jsou velmi hrdí na svoji perlu Balaton a je to opravdu velmi krásný kus země. Místní jsou velmi přívětiví a kamarádští lidé (neviděli jsme naštvaného Maďara), potrpí si na čistotu, na upravené vesničky, čisté chodníky a ulice. Prodejci nejsou podbíziví ani vlezlí a vše probíhá v poklidu. Mají vynikající vína a celkově vysoký standard hromadného stravování. Městečka jako Balatonfüred , Tihany, Balatonakali by u nás mohla být ihned prohlášena za město nebo vesnici roku. Dojem z celého Maďarska je velmi pozitivní.

Pohled na BalatonPohled na BalatonPohled na Balaton 2Pohled na Balaton 2UmývárnyUmývárnyRestaurace v kempuRestaurace v kempu Samotný kemp je vybudován přímo u Balatonu, od každé upravené parcely je maximálně padesát metrů k vodě. Parcely pro stany jsou velmi příjemně zastíněny stromy. Za dva měsíce pršelo jen čtyřikrát, pokaždé cca hodinu, jinak teploty jsou hlášeny jako ochlazení, když klesnou na dvacet osm stupnů.

V kempu jsme nepotkali komára ani v roce 2008, ani v roce 2009. Jednou v noci přišla bouřka se 110km vichřicí. Jen tři dny se rojily jepice. Kemp je idealní i pro večerní a noční rybáře. Jsou tam takové ryby, že se nám o nich v Čechách ani nesní, desetikiloví kapři (lysci), osmdesáticentimetroví boleni (což je u nás skoro rarita někdy za život chytit), dvoumetroví sumci (je problém ho vytáhnout na břeh z volné vody) a obrovští tolstolobici (ryba v Evropě nepůvodní, dovezena z Ruska), atd atd.

Den v kempu je velmi poklidný. I když je tam ubytováno pár stovek rodin, tak máte dojem, že jste v kempu sami. Opalování je možné na všech parcelách (vždy posekaná tráva), na molech, které jsou uzpůsobeny jako vlezy do vody, nebo podle vody na udržovaných plážičkách, jež jsou také travnaté. Balaton není hluboký, takže ani menší děti-neplavci nemají problémy s výškou vodního sloupce. Jelikož je v kempu velmi mnoho dětí, není problém pro vaše ratolesti najít nějakého kamaráda nebo kamáradku jakéhokoliv věku. Běžně jsou zde ubytovaní Maďaři, Slováci, Rakušané, Němci, Nizozemci, českých rodin jsme za dva roky napočítali šest.
RybolovRybolovÚlovekÚlovekNávštěva klaunaNávštěva klaunaNapjaté publikumNapjaté publikum V kempu je úplně normální nechávat otevřená auta, na stolech foťáky, peníze, kamery a veškeré hodnotnější věci, na trávě třeba rybářské pruty. Spíše vám je někdo uklidí do stanu nebo karavanu, kdyby pršelo, nebo se zvedal vítr, ale jinak si jich nikdo ani nevšimne.

Vedle kempu se nachází obrovské přírodní koupaliště s tobogánem, vodním pólem, hřišti na volejbal, skluzavkami, půjčovnou šlapadel a bůhví čím ještě. Ve dne funguje na koupališti stánkový prodej, v noci je tam letní kino, pizzerie, braserie, herna stolního fotbalu, hrací automaty, restaurace, vinárna, internet, tančírna, pivnice atd.

Find more about Weather in Budapešť, HU


U kempu je nádražíčko, kde jezdí Balatonské pendolíno (objíždí denně několikrát celý Balaton), a přístaviště turistických lodí. Balatonakali je malé městečko, nebo spíše vesnice, ale zasobování je perfektní, restaurace vynikající, dopravní obslužnost výborná. Balatonakali také funguje jako odkladiště dětí na prázdniny, jelikož vlevo od kempu je několik dětských táborů, čítajících tak tisíc dětí v létě.

Místní menuMístní menuOrientační tabuleOrientační tabuleRestaurace v obciRestaurace v obciTypické papričkyTypické papričky V nedalekém okolí je možné jezdit na čtyřkolkách (půjčovna), letat motorovým rogalem (s pilotem), helikoptérou nebo balonem. V Tihany je obří tržiště a přístav. A v Balatonfüredu je několik supermarketů, směnárna, obchodní domy, aquapark a hlavně měsíc trvající vinobraní.Na Balatonu všude bezproblémů zaplatíte platební kartou, bankomaty jsou ve větších městech. Směnárna, euro a dokonce i české koruny, najdete v každém kempu a vesničce. (Doporučuji raději všude platit forinty, vyjde to o dost levněji.) Kurz měny Maďarska, Forint. Nákupy ve vesničkách v krámcích a nebo ve větších městech v supermarketu se cenově liší asi o deset procent. Ceny v Maďarsku jsou stejné, jako u nás v každém levnějším městě. Do každé vesničky jednou denně, na cca dvě hodiny zajíždí lékař. Nejbližší nemocnice a noční kvalifikováná pohotovost je ve městě Veszprém. (Asi 30km směr Budapešť.)

Závěrem musím pochválit kemp Levendula, nejlepší kemp, kde jsme kdy byli, oázu klidu, který mají naturisté rádi. Dále chci pochválit zemi jménem Maďarsko za tři úžasné naturistické dovolené v roce 2008, 2009 a několikadenní zastávku 2011. Můžu jen doporučit vyzkoušet.

P. S.: To vše za poloviční cenu dovolené v Chorvatsku a 640 kilometrů od Litvínova.Informace: LEVENDULA NATURIST KEMPING Balaton, BalatonakaliZobrazit místo FKK Hungary na větší mapě

Odkazy na jiné maďarské strany FKK: Maďarská Naturistická Federace, Berény Naturista Kemping Home page(Balaton), FKK Kemp Angela Farm, FKK Látókép, Sziki Naturista Egyesület, Naturista Sziget

Interaktivní mapu, GPS a odkazy doplnil: Ivo Žurek.Líbil se Vám článek? Máte zážitky z Vaší dovolené, návštěvy aquaparku, wellnessu?


Podělte se s ostatními čtenáři. Za Vaše zážitky nabízíme volnou vstupenku na akci Naturista.cz.

Svoje texty, fotografie, videa posílejte na EMAIL [Pošta] Potěšíte sebe i ostatní naháče.

[Hvězda] VYUŽÍVEJTE VÝHODY, které jsme pro Vás všechny připravili a vyjednali
[Klobouk] Podpořte Naturista cz. jakoukoliv částkou, bez poplatku systémem
PAY SEC na naše jméno: naturista, číslo: 3891789. Předem děkujeme.

Své příspěvky můžete vkládat i do kasiček, na každé akci Naturista.cz.


Zájemci o spolupráci: Chcete zde seznámit ostatní s Vaši činností? EMAIL [Pošta]

Využijte nabídku Vaší prezentace na stránkách a oblíbených akcích NATURISTA.CZ.

5
 
-

Označení starších aktualizovaných článků hvězdičkou.

Vložil Roland Jitka, 29. Březen 2013 - 22:04

Na každý článek který beru k aktualizaci, dávám do nadpisu malou hvězdičku *, aby bylo jasné, že nejde o novou reportáž, ale jen doplněnou novými informacemi z dalších let. [Hvězda]

 
-

Do Levenduly se chystáme,

Vložil M.Dr., 30. Březen 2013 - 16:50

tak se chci zeptat: dá se v rámci kempu dostat k vodé se psem? Na plánku jsem viděl, že je v kempu i psí sprcha, ale u vody je piktogram s přeškrtnutým psem.

 
-

Psi v Balatonakali v kempu.

Vložil Roland Jitka, 31. Březen 2013 - 19:45

Ahoj Mirku, myslím že jsem to již říkal, ale možná ne. Paměť mi již hůře slouží někdy. [Smutný]

Správně sis všiml, že je v kempu Levendula psí sprcha, která lze použít kdykoliv a i páníček si pohoví sezením, aby nemusel celou dobu stát.

V kempu se vše důsledně dodržuje tak je zde opravdu mezi lidmi zakázáno koupání psů, nicméně večer se již lidé nekoupou, tedy když se nekoupou, tak lze na konci kempu, kde je prostupnější rákosí jít do vody i s pejskem a vlastně vyjdeš z kempu k takovému malému vjezdu do vody. Rybáři to tam používají na loďky. Co se týče zákazů je tam i zákaz rybaření a největší úlovky bolenů mám právě z kempu, zase platí že nesmí být lidi ve vodě, pak nikdo proti rybaření neprostetuje, pokud nekdo večer do vody vleze, musím stáhnou pruty ven z vody. (Stejné je to i se zákazem koupání psů.) [Zmatený]

Přes den hned za molem na parkování výletní a diskolodi lodi, cca 50metrů od recepce kempu Akali Levendula, je plážička, kde je cedule, že psi do vody můžou. Najdeš to snadno, protože za tím je velká půjčovna lodiček a ty bys při cestě tam spadl do vody, kdyby si to minul. Nebudeš tam nejspíše se psem sám, takže místo snadno poznáš. [Úsměv]

 
-

FKK Levendula Balaton?

Vložil viper, 2. Září 2021 - 7:21

Zdravim vás neviete my povedať ako funguje že vraj natursticky kemp levanduľa Ďakujem