NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Řecko - poloostrov Sithonia (Chalkidiki).*

Vložil Roland Jitka, 20. Červen 2013 - 15:22

Tak jako každý rok jsme uvažovali kam do zahraničí vyrazit, hlavně kvůli našemu (bohužel stále častěji) nehezkému létu v Čechách. Naše volba padla na Řecko. Konkrétně na ostrov Thassos, ale v cestě nám zabránila stávka přístavních dělníků. Náhradní varianta byla prostřední prst Chalkidiki poloostrov Sithonia.
Po rychlém prohledání internetu ohledně nudistických pláží jsme toho o Řecku moc nenašli, ale přesto jsme vyrazili do této nudisticky naprosto neprobádané lokality. 
Řecko je prostě jedním slovem krásné!Poloostrov Sithonia se nachází na druhém prstu střediska Chalkidiki. Je to hornatější ostrov s krásnými výhledy na moře. Ač nikde na internetu nenajdete odkaz na nějaké oficiálnější nudistické pláže (snad jen zde), tak nudismus je možný prakticky všude a také se skoro všude praktikuje. Ono se také skoro na každé odlehlejší pláži stanuje a vedle sebe žijí v naprosté symbioze nudisté a nenudisté.
KriaritsiKriaritsi Navštívili jsme lokalitu Kriaritsi
40.025248,24.016056 což je vlastně pozůstatek nějakého megalomanského projektu, kde vedou silnice od nikud nikam, mosty jsou postaveny, ale nevede k nim žádná silnice, velká schodiště, které nikam nevedou a chodníky, které vedou odnikud nikam. Jedná se o velikou plochu s velmi krásnými zákoutími a plážemi. Vaším sousedem bude obvykle samota a nebo jen velmi malé množství lidí.

Na každé pláži můžete nechat plavky v autě, jelikož lokality se hodí nejen na opalovaní a koupání, ale přímo vybízejí k naturistickým procházkám. Pokud by někdy čeští naturisté chtěli uspořádat robinzonádu tak Řecko je idealní volbou. Najdete zde úplně prázdné pláže, pláže se stanujícimi Řeky na divoko, kde je nudista prakticky každý. V těchto lokalitách je opravdu těžké potkat někoho v plavkách. Moře je tady průzračně čisté bez chaluh a velice krásná přiroda. Místo se nachází pokud jedete ze Sarti do Kalamitsi asi v polovině cesty v kopci.


Find more about Weather in Soluň, GR

Další velmi krásná nudistická lokalita je vesnička Kalamitsi, 39.99001, 23.986187 kde vedle hlavní pláže přes kopeček na levé straně najdete přimo nudistickou pláž (nazval bych jí přimo nudistickým kempem) plno stanujích Řeků a jak jinak samozřejmě bez plavek . Je dostupná asi po pěti minutách pěšky nebo přes moře, což Řekové využívají častěji, jelikož každá stanujíci rodina využívá své motorové čluny. Osobně si myslím, že je to asi nejkrásnější pláž celého poloosrova Sithonia. [Spiklenec]V Řecku se platí eurem, zde najdete aktuální kurz.
ToroniToroni
Další lokalitou je Toroni 39.995008, 23.911686 kde nalevo od hlavní pláže je cesta k nějaké památce a od té památky na kopci jsme neviděli člověka v plavkách. Jedná se soubor malých pláží částečně zastíněnými stromy oddělených skalkami, takže pokud někdo hledá absolutní klid a samotu, tak si jistě tady kolem Toroni vybere. Uvedená lokalita je zajímavá i pro potápěče. 
Pokud ještě nevíte kam na dovolenou, sedněte auta a vyražte do Řecka.
Budete maximálně spokojeni a rádi se sem budete vracet.
[Spiklenec]
Ubytováni jsme byli v Porto Koufo (je to vlastně malý přistav osobních lodí 39.971595, 23.91861) a v celé vesničce byla zhruba kilometrová úzká pláž s čistým pískem a tam jsme zjistili (a samozřejmě nejen tam), že soužití nudistů a nenudistů může být absolutně bezproblémové. Spousta Řeků uplatňuje nudismus kdekoliv a plavky si berou jen když se jdou občerstvit ke stánku s pitím přes silnici. Mnoho lidí u silnice i kempovalo s obytnými vozy a také spoustu lidí trávilo své volno z poloviny na lodích a z poloviny na pláži. Také v okolí Porto Koufo jsou zajímavé pláže, kde najdete soukromí a klid.


Pokud se Vám přeci jen přestane líbit skoro liduprázdno, doporučuji navštívit městečko Sarti.
(GPS:40.096721,23.977661). Zde najdete vše, po čem běžný turista touží. Bohatý večerní život, tržnici, bankomaty, čerpací stanici, lidnatější pláže, kompletní služby, výborné restaurace a cukrárny. Město je baštou Slováků a Maďarů. V několika restauracích najdete také na jídelních lístcích slovenštinu. Pokud uslyšíte termín Orange beach je to právě tady.[Šipka] ZDE NAJDETE PODROBNOU CESTU AUTEM NA POLOOSTROV SITHONIA.


Zajímavým místem pro trávení dovolené je také městečko Vourvourou. (GPS:40.189365,23.77224). Je to taková zlatá střední cesta mezi lidnatým Sarti a Toroni a liduprázdným Porto Koufo. Místo ocení hlavně ženy, protože připomíná rozkvetlou zahradu. Přírodně je to asi nejhezčí místo poloostrova Sithonia. Pláže jsou nejen díky zvláštním kamenům tvořícím skalky nádherné. Velmi působivý je také výhled na pooostrov Athos.

Za zmínku při plánování dovolené v Řecku stojí i trochu zapomenuté městečko Sikia. Zapomenuté hlavně proto, protože neleží přímo na poloostrovní jediné silnici. Co se týče jeho okolí je pro naturisty vhodnou volbou. V Sikia je i velký kemp. Neznám úplně členění městečka ale patří k němu vše, co má ve svém názvu Sikias. Alespoň si to myslím, protože vše je blízko u ní.

Sithonie je velmi krásným místem s krásnou přírodou. Řekové jsou velmi milí a přívětiví lidé a nudismus je jevem stejně běžným jako koupání v plavkách, nad čímž se nikdo nepozastavuje a mnohde se tvoří hloučky diskutujích jak bez plavek tak v plavkách úplně společně.


Zvětšit mapu cesty do všech uvedených míst.


Řecko je zvláštní klidnou zemí, kde má každý na vše dost času a vše se dělá spontánně a s klidem Řekům vlastním. V jejich životech není žádná organizovanost, ale velká obliba absolutního ignorování všeho, co by mohlo být zakázané.

Dopravně je Řecko trošku chaotickou zemí díky absenci policie a značek. Těch pár dopravních značek, které najdete jsou zastříkány sprejem, takže si vlastně stejně děláte co chcete.

Find more about Weather in Soluň, GR
Příroda Řecka je kapitola sama pro sebe, jelikož tolik krásy je vidět málokde. Moře má čistotu absolutní a mnohde Vás může zaskočit hloubka, kde stále vidíte na dno, jako by to bylo třicet cm.
Řecko bych nazval nudistickou lokalitou budoucnosti a nudistické kempování na divoko snižuje finanční náročnost dovolené (i když kvalitních kempů je na Sithoni také dostatek).

Interaktivní mapa prvního a prostředního „prstu“ Chalkidiki – poloostrov Sithonia a Kasandra:Zobrazit místo Zobrazit FKK Greece – Chalkidiki na větší mapě.Líbil se Vám článek? Máte zážitky z Vaší dovolené, návštěvy aquaparku, wellnessu?


Podělte se s ostatními čtenáři. Za Vaše zážitky nabízíme volnou vstupenku na akci Naturista.cz.

Svoje texty, fotografie, videa posílejte na EMAIL [Pošta] Potěšíte sebe i ostatní naháče.

[Hvězda] VYUŽÍVEJTE VÝHODY, které jsme pro Vás všechny připravili a vyjednali
[Klobouk] Podpořte Naturista cz. jakoukoliv částkou, bez poplatku systémem
PAY SEC na naše jméno: naturista, číslo: 3891789. Předem děkujeme.

Své příspěvky můžete vkládat i do kasiček, na každé akci Naturista.cz.


Zájemci o spolupráci: Chcete zde seznámit ostatní s Vaši činností? EMAIL [Pošta]

Využijte nabídku Vaší prezentace na stránkách a oblíbených akcích NATURISTA.CZ.


5