NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

"Naturistické poprvé" aneb vyváženost informací na stránkách Naturista.cz

Vložil Roland Jitka, 6. Listopad 2012 - 10:37

Martinův článek (ferat) o sundání plavek poprvé mně inspiroval k zasednutí ke klávesnici a napsání tohoto článku. Donutilo mně to přehodnotit dosavadní náhled na potencionální nové naturisty ohledně jejich prvotního přemýšlení. Jak jsem již dříve napsal, tak stále nejhledanějším dotazem ve vyhledávači Naturista.cz je „poprvé bez plavek“. Tento dotaz přetrvává již několik let a přesto pro ty, kteří mají své poprvé, zde zase tolik informací není. Vypadá to spíše tak, že se Naturista.cz posunul dále a automaticky počítá už jen s lidmi, kteří své poprvé mají již dávno za sebou a možná na něj již zapomněli.[Zmatený] Vzpomeňte si na „své opravdu poprvé“ a pak si teprve přečtěte tento článek. [Zmatený]Co vlastně máme pro nové naturisty? Kromě informací o akcích v aquaparcích, naturistických dovolených a nějaké články o lokalitách a saunování. To vše ale využije jen ten naturista, který si právě své poprvé již odbyl v dřívější době. Pak je vcelku pochopitelné, že naši akci navštíví a je mu mezi svými moc fain a určitě přijde zase. Pro stávající naturisty funguje Naturista.cz velmi dobře a vždy rychle najdete požadovanou informaci. Má však stejnou možnost člověk, který o odložení plavek teprve v brzké době uvažuje? Pokud jste došli k závěru že nemá, jsme naladěni na stejnou notu a je naší společnou povinností těmto lidem opravdu k informacím pomoci i když to znamená trochu zapátrat v paměti.

 
POPRVÉ BEZ PLAVEK nebo vyhledat poprvé ostatních naturistů


Podívejte se na texty pohledem člověka, který žije plavkovým způsobem a na naše stránky zavítal spíše náhodou, ať již z jakéhokoliv důvodu. Prakticky žádná informace ho nemotivuje si plavky případně sundat. Najde zde návody a repotáže k cestám do zahraničí, bezpočet rybníků, přehrad a písáků, nějaké sauny a pak zkušenosti skalních naturistů. Prakticky minimální zmínky o lidech a jejich poprvé, včetně právě jejich nadšených pocitů.
 

Na druhou stranu zde skalní naturisté žehrají na to že jejich partner, partnerka kamarádi a známí naturisté nejsou a nemají návod na to jak by své nahé zážitky užívali společně a přesto si to moc přáli. Na druhé straně jsou to naši partneři a partnerky, kteří by nám rádi splnili naše přání, ale třeba po přečtení, že bylo v Babylonu 300 naháčů a AQUAPALACE Praha usilujeme o rekord tisíce naháčů na jednom místě, působí spíše demotivačně. (V tomto případě mám na mysli stále myšlenky člověka poprvé.)
Jsou zde dva protipóly stejných přání, ale absolutně rozdílné realizace. Skalní naturisté dělají vše proto aby nás na akcích bylo co nejvíce a naši partneři a partnerky by si při „svém poprvé“ přáli pravý opak. Najednou máme zcela rozdílná řešení v dalším postoji k naturismu. V tomto je Naturista.cz velmi nevyvážený a rád bych to svými myšlenkovými pochody v tomto článku změnil.
 

Existují tedy vlastně tři skupiny lidí. Jedni jsou skalní naturisté, kteří si možná již život bez plavek berou jako příjemnou realitu napořád. Pak jsou lidé, kteří možná uvažují o životě bez plavek proto že jejich protějšek nebo kamarád k uvedenému inklinuje. Třetí skupinu tvoří lidé, kteří možná ani neví, že by naturisty být do budoucna mohli a přesto si sem jdou přečíst třeba cestopis. Vlastně ještě existuje jedna skupina lidí, kteří mohou být v kterémkoliv stadiu naturismu nenaturismu, ale o existenci našich stránek nemají ani tušení.
FKK POPRVÉ?FKK POPRVÉ?

Asi si začínáte uvědomovat nevyváženost informací o které jsem mluvil výše. Podívejte se během dne kolik lidí projde stránkami Naturista.cz jako neregistrovaní. Je jich asi dokonce podle mého názoru více než registrovaných členů na stránkách. To znamená, že o naše stránky zájem je a návštěvnost přes sto lidí za hodinu v průměru (v létě i o mnoho více), dává docela dobrý základ, pro další informování potencionální naturistické veřejnosti a nikoliv jen skalních naturistů.

Vytvořili jsme alespoň drobné nástroje na orientaci na našich stránkách tady a taky zde


SPOLEČNĚ MÁME MOŽNOST DOKÁZAT VELMI MNOHO. [Spiklenec]


Z výše uvedeného vyvstávají i nějaké úkoly pro ty, co si uvedené myšlenky pokládají. Vy skalní naturisté popište také své poprvé, pokud si to pamatujete. Popisujte aktivity, které jsou možné třeba jen v malém množství naturistů. Soukromý Hammam jen s manželkou jak již navrhoval Martin (sailor), vodoplavení na kanoích, třeba jen ve dvou s drobnými prvky naturismu.

Je třeba zdůrazňovat, že jsou sice na našich akcích plavky zakázány, ale osušky povoleny a klidně můžete v komentáři pod článkem zmínit realitu jaká je skoro běžná, že partner byl bez plavek a přítelkyně v osušce nebo obráceně. Přesto jste si třeba Aquapalace nebo saunu hodně užívali. Návštěvu lokality FKK s popisem toho co jste zažili, ale se zmínkou, že muž byl bez plavek a žena se odvážila využít jen opalování nahoře bez. Naturistické dovolené jako akce Naturista.cz bych také komentoval způsobem tím, že je zde možnost být v rouše naturistově, ale nestává se to automaticky povinností. Domácí nahé cvičení nebo jóga ve dvou, je také dobrým a příjemným počinem, pro začínající naturisty. Takto bych asi mohl pokračovat donekonečna, ale jistě víte o čem mluvím a dobrým nápadům se meze nekladou.

Další činností by měla být propagace Naturista.cz a jeho stránek, ne jako stránek nahoty, ale odkazem pro Vaše kamarády na nějaký článek cestopisu a nebo informace týkající se jejich budoucí uvažované dovolené, nikoliv jen z pozice naturismu, ale třeba popisu cesty, místní měny nebo mapy a souřadnic. Ti si přečtou požadovanou informaci a v článku najdou informaci i o nudistické pláži a tím se může zvýšit jejich motivace uvedené vyzkoušet (možná). Protože jsou v článcích i odkazy na dřívější články s podobnou tématikou, může se stát, že se Vaši známí „začtou i jiného článku o naturismu“. Tím se jejich motivace „poprvé vyzkoušet“ může ještě podstatně zvýšit.
 


[Úsměv] Nynější textiláci jsou jen a pouze ještě neznalí informací, ale budoucí naturisté. [Spiklenec]Asi nejhorší co může skalní naturista z přemíry nadšení udělat, je popsat známým (kteří naturisté nejsou) akci v aquaparku, kde bylo 800 lidí a zároveň je pozve na dovolenou Naturista.cz na naturisticky zavedenou Lipnici s popisem jak jsme se měli všichni fain, když celá parta naháčů malovala na tělo a pak se všichni ani nevešli do sprchy, když všichni vyběhli nazí ze sauny. To je pro nového přemýšlejícího naturistu absolutně demotivující a lze způsobit pouze zděšení s reakcí „já nikde nahatý, nahatá lítat nebudu“. Takto lze popsat situaci pouze někomu, kdo skalním naturistou je a nemohl se třeba kvůli nemoci uvedené akce zúčastnit.
Volba slov hraje velikou roli a Vaše prožité nadšení nejspíše Váš kamarád(ka) nebude vnímat stejně jako Vy.

 
Různé stupně zdatnosti naturismu najdete zde


Opět se bavíme o vyváženosti informací. Jeden článek motivuje skalní naturisty k účasti a ten samý článek demotivuje možné nové naturisty a jejich myšlenka je pouze radost z neúčasti. Bylo by možná dobré psát články dva a nebo rozdílné pohledy dvou lidí v jednom článku a reportáži. Stejně se dá článek doplňovat komentáři různých lidí v různém stádiu prožívání naturismu. Je třeba počítat s různým věkem přicházejících lidí, rozdílným pohlavím a odlišně prožívaným naturismem ve všech jeho stádiích.
 

Několikrát jsem zde zaslechl, že nemám o čem psát, chodím někam málo, chodím na akce sám, soutěží se nezúčastňuji, na naturistické dovolené jsem byl jednou nebo vůbec. Právě Vaše postřehy potřebujeme k vyváženosti, nestranný pohled na soutěž, na dovolenou, na bazénovou akci a nebo na lokalitu a saunu. Jinak se totiž popisuje akce, lokalita, sauna a nebo prodloužený naturistický víkend, když jeho zábavu a chod organizujete a jinak zase když nestranným pohledem, jste třeba na akci poprvé a teprve se rozkoukáváte.

Právě tyhle informace zde citelně chybí a jedině vy nám je můžete poskytnout. Vlastně je ani neposkytujete nám, ale těm, které by jste chtěli na akci přivést. Oni totiž jiný pohled než ten Váš, zatím nemají
a pokud jim své pocity nesdělíte, ani mít nebudou.....
Naturista KlubNaturista Klub
Přispěvatelé: Líbil se Vám tento článek? Máte pěkné naturistické zážitky z Vaší dovolené, cestování, návštěvy bazénu, aquaparku, wellnessu? Podělte se o zážitky s ostatními čtenáři. Za článek většího informačního rozsahu Vám nabízíme volnou vstupenku na libovolnou akci Naturisty cz.
Svoje texty, fotografie, videa posílejte na EMAIL. [Pošta] Potěšíte sebe i ostatní naturisty.

Pokud byste chtěli podpořit Naturistu cz. jakoukoli částkou, tak můžete bez poplatku systémem PAY SEC na naše jméno: naturista, číslo: 3891789. 
Předem Vám děkujeme.

Inzerenti a zájemci: Chtěli byste zde prezentovat svůj obchod, nabídku, služby nebo Vaše činnosti? EMAIL. [Pošta]
Využijte prosím naši širokou nabídku Vaší prezentace na internetu i na reálných a oblíbených akcích NATURISTA.CZ.

5
 
-

Každý začátek je těžký.

Vložil ferat (bez ověření), 7. Listopad 2012 - 21:19

Tak tenhle článek jsem si přečetl hnedka 2×. [Spiklenec] Roland to vystihl pěkně, což jako začátečník mohu potvrdit. [Tmavé brýle] Možná to bude můj subjektivní dojem, ale jakoby cítím z Rolandových slov trochu takové přátelské dloubnutí do vlastních řad. [Úsměv] Pořád mám za sebe pocit jakési až nepatřičnosti vyjadřovat se k tomu, co zde píšou ostřílení kozáci. Na stránkách Naturisty jsem zaregistrovaný téměř doslova pár dní, nikde jsem nebyl, nic neznám… Tak spíše berte moje úvahy s nadhledem. [Spiklenec] Jak jsem už napsal…Každý začátek je těžký a to bezesporu v každé lidské činnosti. Každý si jistě vzpomene na poprvé v nové práci, poprvé s novým partnerem/-kou, poprvé bez plavek… [Tmavé brýle] Po nějakém čase se tomu člověk zasměje, jak byl vyjukanej (obvykle samozřejmě úplně zbytečně). Je to zkrátka v lidské nátuře mít obavu z toho co neznáme. Někdo se s novým zážitkem vyrovná rychle, jiný pomaleji. Někdo hupsne do všeho po hlavě jiný potřebuje pomalejší rozjezd. Ve výhodě jsou ti, kteří mají od dětství vztah k nahotě jako k přirozené záležitosti. V tomto může rodina udělat mnoho dobrého, ale i špatného. Tahleta pozitivní rodinná „průprava“ mě bohužel minula. Člověk si pak nevědomky pěstuje jakýsi psychický blok a s přibývajícími léty je to pak mnohem horší překonat. Jako ne že by mě nenapadlo už dřív si odložit a to nejen někde u vody, ale třeba i v přírodě [Spiklenec] , nicméně asi mi chyběl ten správný impuls. [Zmatený] Ten se dostavil vlastně nedávno, začal jsem pátrat po informacích a nalezl jsem je zde a jsem rád. Fakt je, že jako první jsem na Naturistovi hledal něco o těch prvních zkušenostech. Přesně tohle začátečníkovi, který nikoho nezná, neví jak to chodí, jak se správně chovat moc pomůže. Nejsem typ, co se hnedka snadno seznámí s novými lidmi (co kdyby mě někdo ukous, že?! [Spiklenec] ) a asi mám taky i trochu komplex ze své XXXL postavy… [Smutný] Přesto cítím, že nad sebou poslední dobou uvažuju nějak jinak. Jak říkají latiníci: „Tempora mutantur et nos mutamur in illis.“ – „Časy se mění a my se měníme s nimi.“ [Spiklenec] Chtěl bych navštívit 17.11. akci v Čestlicích a asi by bylo hned po obavách z neznámého, ale doteď netuším, jak to budu mít v práci. Takže asi tak. Omlouvám se za možná zbytečně dlouhý příspěvek, prostě mi tak šly myšlenky… I tu nejlepší myšlenku je třeba pořád propagovat, vysvětlovat. Všem pěkný večer.

 
-

Souhlasím

Vložil Martin Drake (bez ověření), 7. Listopad 2012 - 21:46

Článek je podle mě napsaný zajímavě a s jeho zněním souhlasím. Přimlouvám se také za větší zapojení se ostatních do příspěvkové činnosti v podobě reportáží, ohlasů a názorů na proběhlé akce. Také bych se rád podíval do Čestlic a doufám, že mi to vyjde. Rád bych tentokrát přispěl svým textem o této akci, svými názory.

Na svůj první večer na bazénové n-akci si dobře pamatuji a myslím, že už jsem tady o tom i psal. Pro mě to nebylo tak těžké, protože jsem už byl zvyklý z venkovní n-pláže. Přesto jsem počkal se svlečením až skoro na 20 hodinu, respektive tak do za 10 nebo 15 minut osmá, to už textiláci bleskem mizeli do šaten:-) Smíšenou jsem ještě prožil v plavkách.

Ferat – naznačuješ to, že nejspíš nemáš průpravu z rodinného prostředí. Taky ji nemám, prostě to pro mě vyplynulo tak nějak časem. Jo, taky už jsem se zamyslel, po kom to mám, ale protože jsem na nic nepřišel, dál nad tím nehloubám. Stejně si to každý musí srovnat sám se sebou. Ale do Čestlic klidně přijeď, zkus to. Není to žádný jeviště jako v Lucerně, kde na tebe opravdu kouká celý hlediště. Je to prostě.....zábava. Každý se rozhodl přijít sám za sebe a všichni najednou pro příjemný relax. Je dobré vidět na vlastní oči, kolik lidí s tebou sdílí tento zážitek.

A ještě......perfektní video Naken Yoga. Cvičí se prý v Brně, ale to je pro mě daleko. I u nás v Trutnově se určitě cvičí, pouze nikoliv takto, ale v oblečení. Mě se ale líbí právě to, že se cvičící oblečením nemusí zatěžovat a působí to na mě uvolněněji.

 
-

Co se týče poprvé.

Vložil Linka, 7. Listopad 2012 - 23:28
Obrázek uživatele Linka

Asi bych rozdělila článek do dvou rovin. Mám tedy vlastně na mysli spíše komentáře a případné články k němu.

[Šipka] První rovina bude pro lidi co mají za sebou své poprvé třeba teprve nedávno. Uvedení lidé nemají vlastně žádnou naturistickou historii. Ti by mohli i svým článkem podpořit ty, kteří své zbytečné plavky teprve sundají. Naturistické prvničky budou opravdu poněkud blíže k myšlení těch, co drží gumičku od plavek u pasu a přemýšlí zda má jít dolů, nebo ještě nikoliv.

[Šipka] Druhá rovina komentářů a článku by měla být spíše radou pro ty, co již někdy měli plavky na zemi, ale ještě je nepovažují za zbytečné. V tomto případě rady a zkušenosti lidí, co již mají nějakou naturistickou historii jsou prostě nezastupitelné.

[Spiklenec] Já sama jsem z velmi puritánské rodiny a moje nahota, kterou dnes nazývám naturismem, měla jen základ v revoltě pozdně náctileté holky k zákazům rodičů.

 
-

Poprvé třeba na třikrát.

Vložil mikina (bez ověření), 8. Listopad 2012 - 0:14

Ony jsou vlastně v životě každého člověka tři poprvé bez plavek,

1)První poprvé je, když se rozhodne plavky odložit opravdu poprvé bez lidí, někde tajně nebo v noci a podobně.

2)Druhé poprvé je, když to samé udělá na pláži, kde již nějací lidé jsou.

3)Třetí poprvé je, když už je mu to jedno a na plavky zapomene natrvalo. Pak je to poprvé na trvalo.

[Spiklenec] Celkem běžná praxe je, že spouta lidí dva poslední body stihnou v jedné minutě.

 
-

Napíšete o svém poprvé?

Vložil Roland Jitka, 8. Listopad 2012 - 23:02

Čím více článků zde bude o našich poprvé, tím více odvahy dodáme těm, co to své poprvé budou chtít vyzkoušet. To by měl být hlavní cíl Naturista.cz a toto je k tomu cíli cesta, nebo alespoń jedna z nich. Tím vy, kdo chcete opravdu něco udělat pro Naturista.cz máte námět pro články, které opravdu pomohou v rozhodování prvničkám, protože každé poprvé bude za jiných okolností a nejspíš ani jedno nebude stejné.