[ikona]

Aktuálně z Čestlic - aktualizace

   9. Prosinec 2020 - 19:09
Jarda2

Od čtvrtka 3. prosince se opět obnovil provoz v Aquapalace Čestlice. Hned první možný den jsem „nastoupil“ do mého oblíbeného Saunového světa a mohu jen pochválit. Kvůli pokračující pandemii jsou sice mimo provoz všechny páry, ale sauny jedou naplno. V saunách je nově stanovený maximální možný počet osob v sauně ale – na rozdíl třeba od Therme Erding – jsou tyto počty velmi rozumně stanovené a počítají s nesporným faktem, že ve vysokých teplotách saun je téměř nemožné aby se viry nějak smysluplně šířily. Ceremoniály také jedou s jediným rozdílem, že saunéři nesmí vířit vzduch máváním ručníku, ale za sebe mohu říci že mi to ani moc nevadí.

Takže za sebe hodnotím „super“ a jen doufám, že vláda provoz saun zase nezakáže.

Aktualizace čtvrtek 17.12.20

Takže vláda opět zapracovala a od pátku 18.12.20 opět nesmyslně zakázala provoz saun – opravdu by mě zajímalo, kolik osob se od začátku pandemie Covid-19 nakazilo celosvětově v saunách. Kombinace velmi vysokých teplot v saunách a poměrně vysokých hladin imunity u pravidelně se saunujících jedinců vytváří pro viry ne zrovna optimální kombinaci pro přenos.

Poslední den provozu ve čtvrtek byla (na čtvrtek) velmi vysoká návštěvnost, čestličtí saunéři to opět vzali „srdcově“ a sešli se v nečekaně hojném počtu evidentně bez nároku na mzdu. Večer tak proběhlo několik narychlo vložených ceremoniálů „nad plán“ a člověk pomalu nestíhal přebíhat z jednoho ceremoniálu na druhý. Atmosféra úžasná, doufejme že se provoz brzy obnoví.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Bída bazénů

   22. Prosinec 2020 - 3:35
nahatej

Už pár dnů jsem chtěl smutně okomentovat aktuální status quo plaveckých zařízení včetně zde medializovaných Čestlic.

Provozovat plavecký bazén je letos na mašli. Tato zařízení budou patřit k jasným lůzrům dění.

Ne že bych zjihle plakal nad Pavlem Sehnalem („jeden ze tří nejpoctivějších miliardářů ČR“) neboli SPGroup coby majitele Aquapalace Čestlice, v r. 2019 PÁTÉ nejnavštěvovanější atrakce Česka, který si – jaký div – dokázal zajistit nejmasivnější mediální nářek. Ten se svým portfoliem firem tuhle sezonu zvládne.

Podobně asi i návštěvností ŠESTÁ atrakce ČR neboli Aqualand Moravia.

Mnohem hůře na tom jsou klasické bazény, vesměs vlastněné a dotované obcemi. Zatímco v komerčních atrakcích jménem akvapark se za komerční vstupné ve vodě především skotačí a užívá, v opravdových bazénech se plave a učí plavat. Letos tak školním dětem skoro vypadla (konečně zase povinná) plavecká výuka a není jasné, kdy se regulérně a natrvalo obnoví. Takřka určitě to přinese další pokles plavecké gramotnosti a nárůst „poloplavců“ a lidí, kteří se nesměle plácají u břehu a netroufají si užívat nádhery a kladů skutečného uvolněného plavání.

Jako pozitivum můžeme konstatovat, že nárůst popularity otužování v přírodních vodách je skoro ohromující. Bezpochyby je to i díky panujícímu teplému počasí letoška i posledních let a – asi – především možnosti blbuvzdorně naflákat fotky plus videa a zavěsit je na sítě.

Ale ať už je motivace jakákoliv, je to rozhodně vybočení z většinového pohodlí 21. století a každému, kdo si vodu ani v této blbé době nenechá vzít, patří potlesk. (Dneska přišly na písák tři dámy, jimž byste od pohledu ponoření do vody nepřipsali/y ani náhodou – a užily si to. Nádhera, co v lidech je, když chtějí.)

Místo pláče nad pošmourným prosincem, covidem, PESem 4 či 5 či konkrétními politiky si dovolím připomenout:

  • ode dneška se den zase prodlužuje
  • za pouhé 3 měsíce bude kalendářně/astronomicky první jarní den, tedy doba, kdy už slunce dokáže slušně hřát
Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Co k tomu říci ? VYDRŽET

   23. Prosinec 2020 - 9:42
Obrázek uživatele georgejirka
georgejirka

Co k tomu říci ? [Šokovaný] VYDRŽET [Spiklenec] BUĎ FIT [Úsměv]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Jak na bídu

   29. Prosinec 2020 - 3:06
nahatej

Nejenom bazénáři jsou poraženými L.P. 2020. Covidová sekera nakonec dopadla i na lobbisticky podstatně silnější segment zimních hor a souvisejícího byznysu.

Pokud společenské hemžení zkusíme nahlédnout optikou moci, drsně-realisticky řečeno pohledem, že silnější pes m**á, nemilosrdně se nám ukáže realita.

Například že naturisté tahají za krátký konec příslovečného špagátku a perfektně organizovaní rybáři je při konfrontaci zválcujou.

(Teď asi nemá cenu rozebírat aktuální postavení naturismu, ale v sezoně se k tématu můžeme vrátit.)

Na lepší notu.

Za 2 měsíce a kousek skončí zima a začne jaro. Pořád má každý šanci přivítat ho ve formě. A bez rouškové buzerace v MOŽNÁ otevřených bazénech.

Nemám žádnou ambici agitovat. Ve slabé chvilce přesto nadhodím následující.

Kdejaká bulvární selebritka se předvádí otužilecky. Přiznejme jim za to uznání (vylézt na chvliku z komfortní zóny teplotně zabezpečeného středoevropana sice není žádné hrdinství, ale něco motivace a vůle to vyžaduje), ale třeba si řekněme, že totéž zvládneme taky!

Dělejte, co chcete, ale pokud byste uvažovali o nezávislosti na akvaparcích a bazénech, můžete – třeba v rámci tradičních novoročních předsevzetí – zvážit tohle:

  • nepřetápět byt/barák
  • spát v chladnu
  • zkusit otužování vzduchem – to je v soft verzi procházka nalehko, nakonec třeba v tričku
  • začít sprchování/polévání studenou vodou

Když takhle zapracujete, už v dubnu si u vody a ve vodě můžete začít užívat. –

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

RE: Jak na bídu - otužování

   30. Prosinec 2020 - 17:13
volynak

Plně souhlasím s kolegou „nahatým“ ohledně otužování.

Topím jen sporadicky, nemohl bych bydlet v paneláku, kde mají často i 25° přesušeného vzduchu, který vysušuje nosní sliznice i v krku, spím v nevytápěné místnosti (cca 12°), na umyvadle se myji studenou vodou, ale na sprchování mám přece jen trochu vlažnou. Nahatou opalovací sezonu začínám někdy už koncem března a končím začátkem října – samozřejmě podle počasí, tedy v době kdy ještě někteří nosí svetry a kabáty…

Do nového roku přeji nám všem hlavně zdraví, abychom porazili ten covid a ne on nás a brzy na nuda někde naviděnou ( Lhota, Hostivař, Vlkov, Plzeň- Bory nebo Bolevec, možná i Opaťák) [Spiklenec]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Otužování.

   20. Leden 2021 - 10:33
Noe Wosen

Začal jsem se otužovat před lety až po padesátce. Přiznám se, že studené sprchy nedávám, je mi to hodně protivné. Začal jsem sám lézt do rybníků, písáků, Vltavy, Labe i Jizery a pak jsem se dočetl, že chodit v zimě plavat sám je nebezpečné a našel jsem několik otužovacích skupinek, se kterými chodím pravidelně. Nemám normální pracovní dobu a hodně cestuji, tak vozím sekerku a ručník neustále v autě. Dvě skupinky otužilců, se kterými chodím plavat nejčastěji, jsou bezplavkové, všichni lezeme do studené vody nahatí a jsou tam mladí i staří, od 30 do 75 let, ženy v obou skupinkách převažují. Začínali jsme v plavkách a časem všichni uznali, že bez plavek to je pohodlnější. Nikdo z těchto lidí na nudu v létě nechodil, jsou to sportovci, aktivní lidi, kteří by nedokázali ležet půl dne na pláži, ale s nahotou problém nemají. Mám taky rád saunu, welnes atd, v létě jsem se koupal nahatý kdekoli. Jen jsem šel stranou abych nebyl na očích. Jestli mohu doporučit, tak to zkuste taky. Teď v této zvláštní době to je určité východisko i pro ty, kteří chtějí dělat něco pro své zdraví. Otužování je velmi zdravé. Je to zadarmo a je to naprosto pro každého, vyjma těch, co mají nemocné srdce. Před lety jsme u vody nikoho nepotkali a dnes se na vstup do vody někde stojí fronta. Na internetu si najděte informace, pozvěte kamarády a kamarádky z nudapláže a vlezte společně do studené vody. Stačí jen na deset, dvacet vteřin pro začátek a postupně prodlužujte po vteřinách dobu ve vodě. Jeden kamarád otužilec říká, že ze studené vody nemůže nikdo vylézt naštvaný. To potvrzuji, že to platí. Nahatému otužování zdar!! [Spiklenec] [Spiklenec]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.