[ikona]

Sauna Olomouc.

   9. Říjen 2007 - 17:53
Anonymní

Pokud jste pravidelnými návštěvníky finské sauny na plaveckém stadionu v Olomouci, určitě víte jaká tam panuje situace. Věřím, že na těchto stránkách se vyskytují skuteční naturisté, kteří nemilují tak hrozně moc oddělenou saunu jako a.s Olterm, která plavecký stadion provozuje. Současná provozní doba je podle mne neadekvátní dnešní době a to především o víkendech. V sobotu je uzavřena jen pro pány v neděli jen pro páry. Pondělky jsou pro společný provoz dost nevýhodné a je to tam samý chlap. Z mého pohledu je dělení sauny naprostý omyl. Chci chodit do sauny kdy chci a s kým chci, s manželem, kamarádkou, partou přátel a nebýt omezována jen na některé dny v týdnu. Není zde ani pára ve společném režimu a tak nám zbývá jen výřivka, pokud jsme na bazénu ve smíšené dvojici nebo s rodinou. Připouštím, že sauna čistě společná by nemusela vyhovovat úplně všech a proto bych nechala 1 den pro muže a 1 den pro ženy ve dnech po-čt, jinak společná bez omezení. Rozmístila jsem po Olomouci řadu letáků na tohle téma, ale bohužel se mi zatím ozvali jen dva. Sama nezměním vůbec nic a proto bych prosila o podporu. Internetové stránky plaveckého stadionu jsou www.olterm.cz. napište prosí svůj názor řediteli Oltermu ing.Kolářovi nebo vedoucímu bazénu ing.Koláčkovi. čím více nás bide, tím lépe.
Jana

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Provoz sauny v Olomouci

   9. Říjen 2007 - 20:55
petrre (bez ověření)

Tak vážně nevím, proč stále někomu vadí oddělený provoz sauny. Myslím, že provozovatel sauny nabídl nejlepší možný kompromis provozu pro všechny. Věřím, že každý si najde vhodný čas i režim pro svůj vkus. Já s manželkou jsem tam zavítal tuto neděli, a byli jsme maximálně spokojeni. Provoz byl pro páry, a opravdu bylo to velmi skvělé! Žádní otravní čumilové, jak to známe např. z Babylonu v Liberci, kde při smíšeném provozu je drtivá většina chlapů, kteří když uvidí alespoň jedinou ženu, tak na ni neomaleně civí…

Takže vážená paní, pokud vám nevyhovuje provoz sauny na OL bazéně, přeci vám nic nebrání, abyste začala navštěvovat konkurenční zařízení třeba i v jiném městě. My třeba dojíždíme z Lipníka právě do OL, a to jen díky tomu, že nám provoz sauny naprosto vyhovuje. Už se těšíme na další neděli.

Jediné, co nám dost vadí, je poměrně vysoká cena. 120Kč na osobu a 2 hod. (včetně prádla) je poměrně dost v poměru s tím, co nabízí Liberecký Babylon. Tam máte k dispozici na N-párty celý areál včetně saun na 6 hodin za pouhých 160Kč!!!! což je opravdu velký nepoměr.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Provoz sauny v Olomouci.

   10. Říjen 2007 - 18:37
Ankela (bez ověření)

Tak to jste mne skutečně převapil, pane petrre! Vy, že jste naturista? Nezlobte se, ale mám dojem, že jste zabloudil na špatné stránky. Já chodím do sauny už dlouho, někdy s manželem, jindy s kamarádkou a nebo i sama. Já z čumili tedy problém nemám a to nechodím jen do té nedělní sauny na bazénu v Olomouci, ale například chodím také o víkendu do Bohuňovic, kde je také prima sauna s venkovním bazénkem. Vy tedy tvrdíte, že ten, kdo je v sauně s partnerem nemůže být čumil? Co když jste jím zrovna Vy a manželku berete sebou, aby jste se jen zamaskoval? Hovořím s lidmi – Olomoučáky a ti to většinou cítí jinak než Vy. Takže Vy se tedy cítíte v sauně nejsvěleji mezi samýma chlapama? Úplně vám, pane chybí srovnání se světem, oproti mě. Já například jezdím do termálních lázní v Laa an der Thaya v Rakousku, hned za hraničním přechodem Hevlín. Funguje tam svělý saunový svět s pěti super saunami, výřivkou, odpočívárnami, jaký nemá u nás obdoby. Bývá tam běžně okolo 200 lidí a nějaké dělení podle pohlaví tam nikdo neřeší a nikdy jsem tam šmíráka nepotkala. ti lidé relaxují a jsou v pohodě, tak nevím, proč by to nemohlo tak být u nás. V Babylonu v sauně Afrikana jsem také byla, jako žena jsem tam byla sice v menšině,ale docela dobře jsem si s muži popovídala a nemohu si stěžovat. Nezlobte se, ale Vy jste jedním z těch, kteří dokážou naturisty spíš odradit, než získat a spíš jim škodí.
Jana

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Šmíráci a spol

   10. Říjen 2007 - 21:11
petrre (bez ověření)

Vážená paní Jano, nehodlám se o tomto stále kolem dokola dohadovat. Chci jen upozornit, že nemluvím za sebe. Pokud bych byl opravdu šmírák, jak mě zde obviňujete, tak bych neměl potřebu chodit do sauny nebo na n-párty – stačí se kouknout na internet a tam je hanbatých obrázků habaděj a je vidět daleko více než třeba v sauně!!! Takže vážená paní než někoho jen tak bezhlavě napadnete, že je šmírák, tak si to nejdřív rozmyslete.

Jinak já jsem mluvil za manželku, jak to ona cítí na podobných akcích. Já jsem rád, že přišla na chut koupání i opalování bez plavek, akorát ji občas zamrzí ti čumilové. Že třeba vy s tím nemáte problém, tak jste prostě jiná, ale musíte si uvědomit, že prostě každý nemá na to, aby běhal klidně nahatý třeba po Václaváku a ještě byl na to pyšný. Toto tedy opravdu s naturismem nemá nic společného.

Takže zkrátka je to vše o tolerantnosti. Mluvím opravdu zde ústy i manželky, která mi fakt potvrzuje, že provoz sauny v OL je naprosto vyhovující. Myslíme si, že provoz 1 den jen pro páry je naprosto ideálním pro ty, kteří se necítí na to být exhibicionistou vždy a všude.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Šmíráci a spol.

   10. Říjen 2007 - 21:43
Ankela (bez ověření)

Dobrá pane petrre, neobviňuji Vás z postraních úmyslů. Máte pravdu, nemluvíte jen za sebe, mluvíte za dva, tedy za Vás a Vaši paní. Tak to je opravdu hodně lidu. Opakuji znovu:moje filozofie, filozofie mých přátel, filozofie naprosté většiny nudistů, kteří chodí na Poděbrady je zcela jiná. To znamená: neuzavírat saunu jen pro některé skupiny a to zejména o víkendech. Hodně lidí má zájem o saunu také v pátek večer a nechtějí se dělit. Pocházím přímo z Olomouce, bavím se s lidmi i v jiných saunách, zejména v Bohuňovicích a Ti většinou jednání Oltermu odsuzují. V těch Bohuňovicích jsem se seznámila z několika příjemnými muži, tykáme si, zajdeme spolu i na pivo nebo na kávu. I když jsem v sauně například s kamarádkou, máme raději společnost smíšenou než babinec. Situaci v Olomouci znám mnohem lépe než Vy a mluvím rozhodně za více než dva lidi. Dost dobře nerozumím té Vaší poslední větě:Myslíme si, že provoz 1 den jen pro páry je naprosto ideálním pro ty, kteří se necítí na to být exhibicionistou vždy a všude.
Jana

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Myslím, že společná

   12. Říjen 2007 - 11:43
glide (bez ověření)

Myslím, že společná sauna není nic za co bychom se měli stydět. V konečném účtování ale vždy rozhoduje provozovatel, který očekává od sauny zisk. Tady v Praze většina saun zjistila, že finanční přínos společných saun je vyšší než v případě dělených hodin. Podle toho také vypadá jejich nabídka. Nevím jak v Olomouci, ale být tamním provozovatelem tak si minimálně udělám zkušební provoz společných a dělených hodin (ve srovnatelných dnech co do zájmu a návštěvnosti) a pak jej vyhodnotím.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Myslím, že společná.

   12. Říjen 2007 - 17:22
Ankela (bez ověření)

Skutečně, provozovatel bazénu argumentuje větším ziskem při současném provozu. Zkušební, převážně společný provoz jsem jim navrhla, ten však odmítají. Ředitel Oltermu (společnost, která provozuje bazén) mi dává za příklad konzervativní spojené království VB+Severní Irsko. Veškeré ústupky a experimenty podle něj situaci jen zhoršují. Dávno všichni víte, jak u pana ředitele pochodil pan Jirka(Dlouhán 3), který se pokoušel zorganizovat nuda plavání. Neodpověděl mu ani na doporučený dopis. Také jsem si stěžovala panu řediteli na teplotu vody ve venkovním bazénu, která se často pohybuje jen okolo 20°C, přestože je zde možnost vytápění. Odpověď pana ředitele byla, že nebude vyhazovat peníze oknem. Jana

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Sauna v Olomouci

   15. Říjen 2007 - 8:57
krall12 (bez ověření)

Saunu pro páry v neděli bych nechal, snad bych jen upravil otevírací dobu a to například takto: po-čt oddělené saunování pro pány a dámy, pá-so společná bez omezení a provoz v neděli bych nechal jak je. Paní nebo slečna Jana si zde stěžuje ne provoz v neděli, chci jen říci, že májí v Olomouci alespoň to štěstí, že je zde sauna přes víkend otevřena. Já jsem z Přerova a u nás takové štěstí nemáme a musíme jezdit do sauny do Olomouce. Je to zarážející, když v bývalém okresním městě je přes víkend sauna zavřená a společná pro páry je otevřena jen v pondělí!! Proto si myslím, že na tom jste v Olomouci ještě dobře.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Sauna v Olomouci.

   17. Říjen 2007 - 0:45
Ankela (bez ověření)

Proč mi vadí to nedělní omezení? Dobrá, bude tedy konkrétní, i když jsem to již naznačila dříve. Manžela mám, ale pracuje v nepřetržitém 12-ti hodinovém provozu ve dne i v noci a to i o víkendech ve strojírenské firmě „Timken“ v Olomouci. Pracuje běžně 3 dny a potom má třeba 3 dny volno. Tedy neděle má volné jen někdy. Dále ty nedělní kontroly jsou nám oběma velice nepříjemné, počínaje zakoupením vstupenek, kdy se mne ptají, kde máte muže a nebo manžel je dotazován, kde je vaše paní. Jinak přímo na bazéně pracuje jedna až příliš horlivá plavčice, jmenuje se paní Maruška. štíhlá, nakrátko ostříhaná blondýna. Tato paní mne drží třeba 2 minuty před dveřmi do sauny a musím čekat, než dorazí můj muž a až potom nás milostivě vpustí dovnitř. Jak jsem již řekla, můj muž je pracovně dost vytížen. Chtěla bych jít v tu neděli do sauny se svými syny 11 a 13 roků, ale nedostanu se tam, protože nejsme kompletní rodina. Co by mi třeba poradil pan Péťa z Lipníka. Mám teda jít s klukama do dámské sauny??? Já jsem naturistka od dětsví, jezdila jsem jako malá i větší holka s rodiči do bývalé NDR k Baltu na nuda pláž a názory některých rádoby naturistů zde prostě nechápu. Jana

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Jak řešit návštěvy v sauně atd.?

   17. Říjen 2007 - 19:26
petrre (bez ověření)

Takže paní Jano z Olomouce, když si nevíte rady s tak banálním problémem, tak Péťa z Lipníka vám milerád poradí.

Vy si snad myslíte, že váš pan manžel pracuje v nepřetržitém provozu sám nebo co? Tak to jste na omylu. Představte si, že i moje manželka pracuje v nepřetržitém provozu, tudíž se nemůže vždy účastnit. A to nemluvě o ženských dnech, ale te sem nebudu tahat, to jsem řešil na jiném místě diskuze. Mi to řešíme tak, pokud můžeme jít do sauny, párty Liberec apod., tak jdeme, pokud to z nějakého důvodu nejde, tak prostě nejdeme. Jak prosté ne? Nebo vy máte potřebu se saunovat každý den? I tak byste neměla mít problém, protože provozní doba OL sauny je opravdu vhodná pro každého.

jinak vy vše těžce dramatizujete. V žádném případě jsme takové kontroly jak tady popisujete nezaznamenali, to si jen vymýšlíte. Byli jsme ted v sauně několikrát a naprosto milé prostředí, bez jakéhokoliv obtěžování. Vřele můžeme doporučit všem.

jinak co se týče vašich zcestných názorů, tak jste naprosto osamocena, jak jsem předpokládal. Kontaktoval jsem vedoucí provozu Plaveckého stadionu ing.Ivo Koláček, a ten mi potvrdil, že jste asi jen 3 „naturisté“, kteří se dost drzými metodami domáhají změny režimu podle vás. Tak se vážená konečně vzpamatujte a zamyslete se nad sebou ano? Trocha tolerantnosti by vám neuškodilo.

Takže závěr je takový, že pan ing. Koláček slíbil, že provoz sauny bude zatím zachován jak je, protože většině to tak vyhovuje. Také jsem mu navrhnul některé úpravy natur terasy na OL bazéně – mile mě překvapil, přislíbil nápravu. Takže pokud dodrží slovo, příští sezonu bychom se mohli těšit na opravenou podlahu, zvýšené ohrazení a možná i plastová lehátka! Tak příští rok podám referenci, jestli nezůstalo jen u slibů.

Zatím se mějte.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Zas ta ostrá slova...

   17. Říjen 2007 - 19:59
Obrázek uživatele JirkaRybka
JirkaRybka
jinak co se týče vašich zcestných názorů, tak jste naprosto osamocena ......... Tak se vážená konečně vzpamatujte a zamyslete se nad sebou ano? Trocha tolerantnosti by vám neuškodilo.
[Šokovaný] [Zmatený] [Smutný] Pane kolego petrre, já tedy nevím jaká situace u vás v Olomouci přesně je (to že zatím našli odvahu se ozvat jen tři, nemusí ještě tolik znamenat), ale tak či tak velmi nerad na Naturistovi vidím slova tohoto druhu. Obávám se, že ani vám by trocha zamyšlení a tolerantnosti neuškodila.

Pro všechny diskutující – zdaleka nejlepší debata s nejlepšími výsledky pro všechny zúčastněné probíhá obvykle v přátelském duchu, kdy se jaksi předpokládá že se všichni snaží o to nejlepší, a nad nějakým křivým slovíčkem se mávne rukou. Silná slova mohou hodně ublížit tam, kde druhou stranu dobře neznáme – a to je na internetu opravdu málokdy. Zkusme na to nezapomínat, a rázné neuvážené výroky si radši nechávat pro sebe. Bude nám všem líp [Spiklenec]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

psal jsem odpověd,

   17. Říjen 2007 - 21:15
petrre (bez ověření)

psal jsem odpověd, bohužel se před odesláním stránky zhroutilya můj příspěvek se nevložil, a já už nemám chut ani čas to psát znova. Takže to nechávám plavat, klidně si tu mluvte o čem chcete…

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

jiná sauna

   18. Říjen 2007 - 7:53
Shpalek (bez ověření)

Docela zábavná diskuse, co tady vedete, hlavně kolega Petrre. Nicméně při té příležitosti jsem narazil na jinou olomouckou saunu, která je celý týden společná. Tak co to zkusit tam, paní Jano? http://www.jurop.cz/sauna.php Adresa je U sportovní haly 2, vy tam nejspíš trefíte. [Úsměv]

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Re:jiná sauna

   18. Říjen 2007 - 8:07
Dlouhan3

Zájemcům zašlu docela aktualizovaný seznam saun v Olomouci a okolí vč.kontaktů. Napište mi do Naturistovy pošty, bude to v Excelu. Jak vám běží naturista? Doma mám 500 MHz počítač, ale není k prohlížení naturisty použitelný, na jiných počítačích to běží tím stylem, že je to dost velká ztráta času, ani neprohlížím všechny příspěvky-lokality, jako dřív.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Sauna v Olomouci.

   27. Říjen 2007 - 9:54
Ankela (bez ověření)

Nerada bych tímto tématem znovu rozpoutala nějaké emoce a vášně. Ale přece jen mne zajímá, jestli měl můj příspěvek vůbec nějaký efekt. Podpořil mne s tou saunou na olomouckém bazénu vůbec někdo z Olomouce a okolí? Myslím tím alespoň e-mail se svou představou na vedení plaveckého stadionu. Jaké byly případné reakce vedení bazénu? Tedy kromě pana Petrre. Příspěvek si přečetlo v tuto chvíli 1193 lidí. Nevím kolik jich bylo z Olomouce, ale deset snad ano. Negativní reakce jsem kromě jedné osoby nezaznamenala. Je fakt, že jsou v Olomouci i jiné sauny se společným provozem, ale ani jedna nemůže té na plavecké stadionu konkurovat. Proto do toho jdu. Jana


Žurek: Technická poznámka: Údaj o počtu návštěv neberte jako počet návštěvníků. Toto číslo vzniká KAŽDÝM nakliknutím stránky. Tzn. pokud ji někdo naklikne při svém příchodu na Naturistu, tak je 1 návštěva, pak brouzdá po serveru a za chvilku se na ní zase vrátí, tak už se to započítá jako další návštěva. Je to prostě počet zobrazení, ne počet návštěv.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Sauny na Olomoucku ANKETA a DISKUSE

   3. Březen 2009 - 11:27
mim (bez ověření)

Na webu Olomouckého deníku je přehled saun na Olomoucku s otevírací dobou a cenou. K tomu je anketa, která je nejoblíběnejí sauna a taky diskuse.

http://olomoucky.denik.cz/…0090228.html

Tak kdo má k tomuto tématu pro Olomoučáky nějaké sdělení či zkušenost, tak zde je možno… :-)

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Provoz sauny v Olomouci

   6. Září 2009 - 7:19
Krizalka (bez ověření)

No tak nevím, ale mě oddělený provoz sauny maximálně vyhovuje.. můj přítel se mnou chodit nemůže, protože má jiný koníček, takže bych si ve společné asi nepřipadala moc příjemně a když už do sauny jdeme, tak si někde zaplatíme 2 hodinky sami dva, mimochodem není to nijak drahé cca 300 za pronájem, protože ani já ani on nemáme rádi čumily a ženská sauna ve středu a v pátek mi maximálně vyhovuje.. toť můj názor.. saunu miluju, je to pro mě jak droga, ale nechápu, proč někteří za každou cenu prosazují, aby byla pořád společná

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Sauna v Olomouci - začátečník

   19. Prosinec 2011 - 12:16
demien (bez ověření)

Tahle diskuse je sice už nějakou dobu mrtvá, ale zkusím to. Chci jít porvé v životě do sauny a na netu jsem si vybral „Wellness Centrum Jurop“
zde: http://www.upol.cz/…ss-up/sauna/ V čem je horší než na plaveckém bazénu? Nebo v čem je ta na bazénu tak skvělá? Liší se sauny i teplotou? Díky za rady.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.
[ikona]

Olomouc

   21. Prosinec 2011 - 23:57
Horác

Sauna UPOL patří ke kolejím, je sice celkem laciná, ale malá, de facto v podzemí, malý bazének, bez kontaktu s venkem, zdálo se mi, že čistotou příliš nevyniká… Proti tomu sauny na plaveckém bazenu jsou dvě, jedna menší, druhá veliká, obě nově obložené, venkovní větší bazének i možnost odpočívat venku, v ceně prostěradlo. Někdy je dost plno, ale dle mého názoru je to nejlepší sauna v Olomouci. Jinak k tématu: i mně zcela vyhovuje dosavadní provoz a více dnů se společným provozem netřeba.

Diskusní příspěvky vyjadřují pouze názory jejich autorů.