NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Návštěva v solné sauně

Vložil Anonymní, 25. Červenec 2011 - 9:52

Saun je spousta druhů, některé jsou originální, jiné spíše napodobeniny, další jsou saunami jen podle názvu. Pravdou je, že současné saunování má nespočet různých podob. V indiánské sauně je téměř úplná tma, kde vládne jen mystický hlas zaříkávajícího indiána, doprovázený skupinovým oooooommmm… V sauně „našeho“ stylu, je světla tak akorát a ohledně slovního projevu se tam probírá všechno od Parlamentu až po duel Sparta-Slávia.
Pro solnou saunu je specifické to, že ze všech jejích stěn vč. podlahy vyzařuje nenapodobitelné světlo. To je opravdu tak specifické, že solnou saunu činí zcela vyjímečnou mezi ostatními druhy saun. Spolu s působením soli se tedy setkáváme s ojedinělým relaxačně-zdravotním jevem, který bychom vám dnes chtěli představit.

Základní informace o himalájských solných saunách (od SOLNÉ SAUNY.CZ)
Díky tomu, že je sauna postavená výhradně ze solných kvádrů a dřeva, obsahuje mikroklima, jehož účinky jsou velmi příznivé na kůži a dýchání. Člověk se zde doslova pročistí, kdo nezažil, neuvěří! Účinky solných saun jsou známé již od dob starověkých lázní, již tehdy lidé dobře věděli, že pobyt v těchto saunách má velmi příznivé účinky na zdraví člověka. Dnešní moderní medicína označuje toto působení jako tzv. haloterapii. Podobně jako v jeskyni je i v naší sauně vzduch nasycen cennými minerály, jelikož je celá sauna tvořena výhradně ze soli z Himalájí. Princip našich saun spočívá v tom, že nejsou tvořeny jinými materiály, které znehodnocují vytvořené mikroklima (například sauny, kde je jen uměle nainstalována deska s kousky soli). Díky tomu sauna působí podobně jako solná jeskyně, jelikož přináší intenzivní vstřebání látek teplem otevřeným pórům v kůži. Navíc se v této sauně dobře dýchá i lidem, kterým dýchání v klasické suché sauně dělá problémy – vlhkost se zde pohybuje mezi 30–60% a díky specielní konstrukci je tato vlhkost udržována samotným prostředím a nedochází zde tedy k prudkému odpařování používané vody.

Proč si pořídit Himalájskou solnou saunu?
Himalájské solné sauny jsou čerstvou novinkou, jelikož na technologii výroby držíme patent, jedná se o něco nového a netradičního – již samotný tento fakt je velkým lákadlem pro spoustu lidí. Největší výhodou je však to, že tato sauna má až překvapivě velké účinky na lidský organismus. Do těla se totiž přirozenou cestou dostanou cenné minerály ze soli, člověk si zde „pročistí plíce“ a navíc příjemná teplá záře solných kamenů působí hřejivým dojmem na lidskou psychiku (obvzláště v zimním období). Nejzajímavější je však to, že Himalájské sauny nevadí lidem, kteří běžně pobyt v sauně nemají rádi a kterým se v saunách špatně dýchá. Důvodem je fakt, že naše sauna obsahuje přirozenou vlhkost, která regulována přírodnímy solnými kameny. Proto se zde lidé rádi vrací a zvykají si pravidelně chodit.

Účinky Himalájské sauny
V Himalájské solné sauně je přirozená vlhkost vzduchu 30–60% a díky specielní konstrukci je tato vlhkost udržována samotným prostředím a nedochází zde tedy k prudkému odpařování používané vody. Vytvořené solné mikroklima je blahodárné zejména na:
  • dýchací cesty – V Himalájské solné sauně je ideální poměr přirozené vlhkosti a teploty. Díky tomu se zde dobře dýchá a člověk takto vdechuje vzduch nasycený vzácnými minerály, které jsou součástí jedinečného solného mikroklimatu. Lidé zde pociťují zlepšení při téměř jakýchkoliv dýchacích potížích. Nejvíce doporučovaná je tato procedura hlavně u onemocnění dýchacích cest, astmatu bronchiale, onemocnění plic, u chronické bronchitidy, zánětů nosních dutin, respiračních alergií dospělých i dětí.
  • kůže – Díky saunovému efektu jsou póry kůže otevřené a tudíž velmi dobře absorbují minerály, kterými solné krystaly obohacují ovzduší. Pobyt v Himalájské sauně blahodárně působý na kůži, její čistotu a doporučuje se při nejrůznějších kožních onemocněních.
  • colorterapie – solné kameny v našich saunách svítí hřejivým oranžovým světlem. Celkově to vhodně doplňuje atmosféru a člověk se zde cití velmi příjemně. Obzvláště v zimních měsících je prostředí Himalájskké sauny velmi uklidňující.


Stavba himalájských solných saun
Naše společnost je vynálezcem a jediným stavitelem unikátního systému himalájských solných saun. Pokud hledáte vyjímečnost, zdraví a možnost zajímavé investice, jste na správném místě…

Jelikož je celosolná konstrukce vyjímečná pro samotné účinky našich saun, je tato technologie chráněná průmyslovými vzory a patenty nejen v ČR ale i v rámci EU. Himalájské solné sauny jsou čerstvou novinkou, která je v rámci EU ojedinělá a naši první klienti z řad wellness, rekreačních center, lázní a hotelů stavbu himalájské sauny považují za mimořádně zajímavou investici. O ekonomických hlediscích hovoří nejen fakt, že tyto sauny jsou vysoce poptávanou návykovou záležitostí, ale i samotný provoz našich saun je velmi ekonomický, jelikož energetická úspornost ve srovnání s klasickou saunou je cca 30–40%!Solnou saunu, ale i solnou jeskyni vám v uvedené kvalitě postaví:
SOLNÉ SAUNY.CZ
Jaroslav Hynek, Smetanova 404, 25169 Velké Popovice
tel. 777 239 530


SAUŇÁCI.CZSAUŇÁCI.CZTento článek vám přinesli SAUŇÁCI.CZ – nejobsáhlejší mapa saun v ČR a zprávy ze světa saunování. 

Přispěvatelé: Líbil se vám tento článek? Máte pěkné naturistické zážitky z vaší dovolené, cestování, návštěvy bazénu, aquaparku, wellnessu? Za článek tohoto rozsahu vám nabídneme volnou vstupenku na kteroukoli naši akci [Smích]
Svoje texty, fotografie, videa posílejte na EMAIL. Nejoblíbenější článek roku bude odměněn pobytem v hotelu pro 2 osoby.
Podporovatelé: Pokud byste chtěli podpořit autora tohoto článku jakoukoli částkou, tak můžete bez jakéhokoli poplatku systémem PAY SEC na naše jméno: naturista, číslo: 3891789. Předem vám děkujeme.
Inzerenti: Chtěli byste zde prezentovat svůj obchod, služby? Využijte prosím naši širokou nabídku vaší prezentace na internetu i na reálných akcích NATURISTA.CZ.
5