NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

Letní saunování v nedalekém Saunahofu

Vložil Anonymní, 11. Září 2014 - 10:19

Zářiové dny jsou ještě vesměs ve znamení léta a to je ten pravý čas pro saunové zahrady a dvory. V tomto jsme u nás už značně pokročili, nicméně v sousedním Německu jsou na tom přece jen dál. Saunové světy zde totiž mají výhodu velkých venkovních zahrad, samozřejmě FKK. Tak se naturisté mohou těšit na dny plné slunce. Zatímco v Čechách se řada saun na léto uzavře, v německých areálech je saunová sezóna v létě v plném proudu.

Dnes se vypravíme nedaleko od našich hranic, pouhých 87 km od přechodu Strážný – Philipsreuth do Therme Eins a jeho Saunahofu.


Bad Füssing, bavorské lázně a nevětší lázně Evropy mají i skvělou saunovou specialitu. V romantickém prostředí 200 let starého statku je umístěn Saunahof – saunový svět s množstvím saunových prohříváren, relaxačních místností a odpočíváren. Celý saunový svět je samozřejmě určen pro pobyt bez plavek. Můžete se koupat v horkém bazénu, vybrat si své lehátko uprostřed dvora nebo využít prosluněných teras, balkónů a pavlačí. Saunahof jako součást Therme 1 je umístěn v centru lázeňského Bad Füssing, které nabízí tři lázeňské areály s celkovou rozlohou vodní plochy 12.000 m2. Bad Füssing v Dolním Bavorsku je vlajkovou lodí mezi všemi bavorskými lázněmi a může se pochlubit největším počtem hostů, kteří zde nocují. Tajemstvím úspěchu jsou vlastnosti místní léčivé vody, světoznámé svými účinky a také příznivé ceny v nejrozsáhlejším termálním areálu Německa. I díky cenové strategii managementu lázní vzrostl za posledních pět let počet českých hostů o 500 procent. Dalším důvodem je snadná dostupnost Bad Füssingu z Čech. Od česko-bavorského hraničního přechodu Strážný-Philipsreut je to do Bad Füssing pouhých 87 kilometrů. 

Statek přestavěný na saunový svět, Saunahof, je návštěvníkům k dispozici od roku 2003. Rozkládá se na 3000 m2.Saunahof má obdélníkový půdorys a po obvodu jsou historické budovy, uprostřed je pak saunová zahrada s prostorným bazénem s teplou vodou a množstvím lehátek. V hlavní vstupní budově jsou soustředěny šatny ve dvou patrech, v přízemí je pak saunová restaurace. Celý statek si zachovává svoji původní atmosféru. Sauny a další vybavení je citlivě skloubeno s rustikálním designem, propracované detaily, dekorace a všechno vybavení působí na smysly návštěvníků dokonalým dojmem. Cítíte se opravdu jako na statku, ale při tom s úžasnou péčí a odpočinkem, který si zasloužíte. Nechte se rozmazlovat a přijměte pozvání do saunového statku, vybaveného s citem a nápadem. Již samotná návštěva Saunahofu je zážitek. Pro ještě větší prožitek jsou připraveny saunové rituály, ceremoniály, kterým se v Německu říká Aufguss. V Saunahofu jsou specialisté na peelingové procedury nebo využití bylin v saunování. Klasický, tradiční saunový ceremoniál zase můžete zažít v Jaga-sauně.

V lázních samozřejmě proudí i originální termální voda z Bad Füssingerského pramene. Tato voda s větším obsahem fluoridu je v rámci pitné kůry velmi vhodná (maximálně 0,5 litru za den). Do kamenných nádrží se můžete také posadit, popíjet a relaxovat.V Saunahofu najdete tyto sauny:Čarodějnické sauna (stáj) s automatickým vířením horkého vzduchu nad kamny pomocí zavěšené dekorace – čarodějnice.
Bramborová sauna (sklep). Při 60°C a vysoké vlhkosti jde o skvělou relaxaci a také místo pro speciální procedury s použitím peelingů. Dopřejte si bramborový rituál!
Senná sauna. V podkroví statku je sauna, která vás přenese do dětství a na venkov.
Myslivecká Jaga-sauna (dům). Působivá Jaga sauna v mysliveckém nebo pytláckém stylu je klasickou saunou, v které se provádí pěkné ceremoniály.
Římská parní lázeň.Bylinná sauna s varným kotlíkem :
Bylinná sauna v podkroví trošku připomíná velkou kuchyni.
Solná komora
Již při vstupu na dveřích a také ve vnitřních prostorách je sůl tematizována v příslovích. Dřevěná světnička vykládaná borovicí limba.
Prohřívárna umístěná v části statku s masérskými službami, v přízemí tak trochu připomíná vhodnost nahřát se před masáží.

Relaxační místnosti
Relaxovat můžete v okolí bazénu nebo ve speciálních stylových komůrkách. Tady si vyberete z množství nejrůznějších zákoutí s různými typy lůžek a postelí.
Certifikát vysoké kvality služeb lázeňského oddělení: Premium-Klasse
Nejvyšší ocenění pro sauna-areál od celosvětově největšího spolku milovníků sauny, Deutsches Sauna-Bund/Německého sdružení saun. Díky svému výjimečnému konceptu  a vysoké kvalitě se oblíbený sauna-areál katapultoval až na samou špičku zařízení tohoto typu v Evropě.


Vstupné na celý den je 22 EUR za osobu.
Internet: SAUNAHOF in Therme 1, Bad Füssing
Autor Pavel Hofrichter (Saunový mág), expert na nevšední zážitkové saunování a saunové ceremoniály a saunové světy.
Pro SAUŇÁCI.CZ upravil a doplnil: Ivo Žurek
Therme 1 mit Saunahof
Kurallee 1
94072 Bad Füssing GPS: 48.354496,13.312291

Zobrazit místo FKK Germany Bayern na větší mapě 

Víte, že:

  • Tuto a další desítky podobných akcí v ČR organizuje neziskový projekt NATURISTA.CZ?
  • Se zde dozvídáte aktualizované informace a tipy na vaše naturistické vyžití?
  • Se snažíme o vytváření dalších míst pro vyžití bez plavek?
  • NATURISTA.CZ se svými 1700 návštěvníky denně patří k největším FKK projektům střední Evropy.


Podpořte prosím jakkoli tuto naši činnost, mockrát děkujeme. Info pro partnery ZDE
Info: naturista@naturista.cz
5
 
-

Pěkně webovky dokonce v češtině, ALE

Vložil Jarda2, 12. Září 2014 - 14:19

na titulní straně dole si pustím video, kde mladá dvojice nadšeně běhá V PLAVKÁCH po těch všech pěkných saunách. Nějak mne úplně přešla chuť se tam někdy zajet podívat … [Tmavé brýle]

 
-

To video jsem nenašel,

Vložil M.Dr., 12. Září 2014 - 17:03

ale to pozoruji už dávno, že provozovatelé saun se bojí otevřeně ukázat, že do sauny se chodí bez oblečení, maximálně jsou lidi zahaleni v plachtách. Ale v plachtě se špatně běhá, tak jim dali plavky [Smích] Dokonce slovní informace je většinou skryta někde v provozním řádu v tmavém zákoutí webu, mnohdy ani to ne. Tak se nedivme, že potkáme v sauně lidi, kteří se upřímně diví, že by měli být bez plavek, když na videu vidí něco jiného?

 
-

Saunahof Bez plavek

Vložil wellnessnoviny (bez ověření), 14. Září 2014 - 9:00

V Saunahofu jsem by několikrát a mohu potvrdit, že celý saunový statek je přísně bezplavková zóna. Včetně relaxačního bazénu uprostřed. V plavkách jsem tam skutečně nikoho neviděl…

 
-

A je tam zvykem se zahalovat

Vložil M.Dr., 14. Září 2014 - 10:00

do plachty, nebo jsou lidé spíše nazí?

Já předpokládám, že je to přísně bezplavková zóna, jde ale o to, že videa a fotografie toho typu, kde jsou lidé v plavkách, jsou dezinformační.

 
-

zvyk v saunových areálech v Německu

Vložil wellnessnoviny (bez ověření), 15. Září 2014 - 9:53

V Německu je velká komunita vyznavačů FKK, přenáší se to i do saunových světů a saun, nikdo s tím nemá žádný problém. Nicméně pokud jdu do sauny, jdu s prostěradlem, nebo v osušce na níž si sedám (podložením celého těla, tedy i nohou – všech míst kde se dotákým dřeva = toto je v Německu a Rakousku striktní, ne jako u nás). Zahalení lidé v saunách se neobjevují (jsou podloženi a na textilu sedí). Také do bazénu vstupují nazí. Venku, mezi saunami při procházení je to individuální, někdo jde s osuškou přes rameno, někdo v plachtě… Jinak v naprosté většině německých saun nedostanete prostěradlo (můžete si je za cca 2 –3 EUR zapůjčit) ale předpokládá se, že si přinesete prostěradlo nebo dostatečně velkou osušku vlastní. Co se týká prezentačních videí tak to je zvláštní kategorie a pořád se diskutuje jak moc zobrazovat nahé lidi a reálný svět FKK tak aby to bylo veřejně publikovatelné… Ale pokud jde o obavu že tam budou lidi v plavkách, tak to buďte bez obav. Jsou tam saunéři kteří to hlídají a i sami návštěvníci případného neznalého návštěvníka důrazně upozorní.