NATURISTA.CZ

Přirozená radost ze života

-

THERME ERDING - největší evropský saunový svět a wellness areál

Vložil Anonymní, 15. Říjen 2009 - 14:48

Zajímá vás, kde je největší saunový svět v Evropě? Je to v zábavním komplexu – aquaparku THERME ERDING, který najdete v Německu nedaleko Mnichova. Wellness areál nabízí více než 12.000 m² klasických a moderních lázní. Zde si užijete více než 25 různých saun, aroma parních lázní, velkorysé termální bazény, četné oázy relaxace. Celý velký areál saunového světa je plně naturistický včetně vnitřních i venkovních bazénů a vířivek.
Na autentickou návštěvu vás zvou WELLNESS NOVINY 

Před naší návštěvou aqvaparku jsme pročetli několik prospektů a informací na webu. Osobní zkušenost však předčila naše očekávání. Za poměrně krátkou, 6-ti hodinovou návštěvu jsme letem světem prošli všechny části aquaparku, nejdéle jsme se zdrželi samozřejmě v unikátním saunovém světě a je nutno říci že je to opravdu to nejlepší, co jsme zatím měli možnost vidět. Necelých 400 km dělí Prahu od aquaparku, který je umístěn v blízkosti Erdingu, nedaleko Mnichova. Parkoviště je prostorné a za zmínku stojí systém světýlek v parkovacím domě, který nad každým stáním informuje zda je volné nebo obsazené. Za parking se neplatí. Přehledný systém nás dovedl do haly, kde jsme zamířili k pokladnám saunového světa. Vstupné na 5 hodin do všech částí (saunový svět, vital oase, galaxy i aqvapark) o víkendu vyjde na 32 EUR a za prodloužení této doby dáte 1 EUR za půl hodiny. Rozhodně si připočítejte pár EUR na občerstvení, které rozhodně není předražené. Přímo v bazénu, ve vodním baru, můžete ochutnat například výborný koktejl.


Do saunového světa i do vitální oázy není povolen vstup dětem do 16 let. Pro ně je vyhrazen aquapark s venkovní částí a také hala Galaxy s tobogány. Tou jsme začali. Tato část je plně textilní. Je zde 16 tobogánů rozdělených do několika kategorií. Vyzkoušeli jsme téměř všechny kromě černobílého hada, kde byla pořád 20 minutová fronta. Nejvíce nás zaujal nejvyšší člunový tobogán, divoká řeka (ta má tři stupně a po každém přijde divočejší část), tobogán, kde silnými proudy vody je dosaženo i cesty do kopce. Jedete na svém kruhu a najednou klesání končí a chvilku jedete vzhůru. Tak to jsme na tobogánech ještě nezažili. Proto jsme jízdu hned zopakovali. Na tobogán, kde jen padáte dolů chce získat velkou odvahu. Snad o něco horší je další extrémní tobogán, kde po rychlém klesání následují ještě nějaké zatáčky, ale ty si ani už neuvědomíte. Na extrémní tobogány není žádná fronta, takže potřebujete jen odvahu. Hala Galaxy je spojena krátkým tunelem s vnitřním aquaparkem a všude se dá proplout nebo projít ven. Unikátní nám přijde také posuvná střecha – kopule nad vnitřní částí. Pokud je sluníčko, můžete být uvnitř a současně venku – kopule se otevře.


Venkovní část, také se skluzavkami a bazénem nabízí i relaxaci na lehátkách a tak trochu vyvažuje příliš natěsno pojatou část vnitřního aquaparku. Ve vnitřní části chybí jakékoliv zóny, vše je smícháno v jednu, tu je občerstvení vedle jeskyně nebo whirpoolu. Je to subjektivní věc, ale připadá nám to trošku jako zmatek. Architekt zde příliš nápadů neměl. Hned vedle je oddělená část VITAL OASA, kde je větší klid. Mezi novinky patří cyklus tří koupelí, kde v posledním bazénku návštěvníky nadnáší silná koncentrace soli ve vodě. Líbily se nám orientální relaxační zóny i několik saun provoněných vonnou esencí. Zde v saunách je textilní provoz. Úžasné jsou kruhové horké koupele (foto). Rovněž relaxační plochy v orientálním stylu lákají k lenošení. Lenošit nemůžeme – čeká nás ta největší část!


To pravé přichází na závěr. Jako když vstoupíte do jiného aquaparku. Lepší designové ztvárnění prostor, s nápady, zajímavé členění, osvětlení, dekorace – ocitáte se v rozsáhlé saunové části. Centrem saunového světa je velký bazén který z vnitřní haly, připomínající odletovou halu někde na letišti, přechází ve venkovní část s dlouhou řekou, různými jacuzzi a masážními tryskami, vodním barem. Bazén navazuje na přírodní jezírko, v němž se již koupat nejde. Vyzkoušeli jsme několik saunových ceremoniálů (aufguss – poleva či nálev), nejvíce se nám líbil ten v obří keltské sauně, kde se teplo nad kamny rozhání do dalších koutů této prostorné sauny velkým praporem. Obdivovali jsme saunéra, pro jeho sílu a výdrž. Nejvýše je pak umístěno velké dřevěné křeslo – trůn pro nejodvážnějšího účastníka. Opravdu sauna je hodně silná i v nižších patrech, takže tahhle pozice nás vůbec nelákala. Osvěžení zde není v klasických sprchách, ale přímo ve vodním pekle. Jeskyně, kde padají nejrůznější mohutné vodopády a gejzíry osvěží dokonale. Pro další osvěžení je připraven bazén s ledvou vodou, který je umístěn v přírodním jezírku. Celý komplex je doplněn o skvělé relaxační posezení a poležení v keltském duchu a je umístěn samostatně uprostřed saunové zahrady.


Saun je zde 25, každá je něčím zvláštní, unikátní. V sauně s výhledem na jezero a zahradu jsme dostali jogurtovou masku jako součást speciálního rituálu. V jedné části jsou umístěné parní římské lázně s mělkým bazénem a muzikoterapií, v jiné sauně se provádí saunový rituál pro muže a podává se zde pivo. Další prohřívárna nabízí ceremoniál s podáváním čerstvého pečiva, které se propéká přímo v sauně. Jedna část je vyhrazena jen pro ženy. Další je dvoupatrovým srubem, v kterém je velmi vysoká teplota a při nálevech se opravdu divíme, že to všichni účastníci vydrží a neutíkají. Zvyšování teploty poléváním kamenů zde provádí dva saunéři, ovívání ručníkem vytvářející teplotní nárazy tak jde rychleji. Na konci této asi desetiminutové produkce se už opravdu těšíme do ledových vod. Ochladit se můžeme pod obří květinou, ve sprchách nebo v ochlazovacích bazénech či v přírodním venkovním prostředí, kde ochlazovací studny jsou nápaditě vnořeny do vod jezírka. Vila Toscana pak nabízí atmosféru jižních krajin. Zde si můžete vychutnat saunování při vůni čerstvých bylin z oblasti Středozemního moře za doprovodu italské hudby. Tématicky pomalované zdi vás přímo zvou k návštěvě jižních krajin. Můžete si zde dopřát obličejovou masku s čerstvým medem, který zjemní vaši pleť. Návštěvnice najdou v saunovém světě prostor nazvaný „Ladies only“, který je určen výhradně jim. Při vstupu si dopřejí pleťovou masku a koupel nohou. Nacházejí se zde dvě sauny – jedna prostornější, určená zejména hovorům mezi návštěvnicemi, druhá menší, určená relaxaci. Líbila se nám i solná jeskyně – sauna kde je příjemné oranžové světlo a spousta soli. Už staří Římané připisovali soli mocné účinky pro lidské tělo – ochranu, čištění, odpočinek, i léčebné účinky. Ve vedlejší sauně je při prohřívání v pravidelných intervalech spouštěn vodní gejzír.

 

Wellness ráj je umístěn pod speciální střechou Římské vily, která lze v případě dobrého počasí otevřít – odklopit, aby návštěvníky oslnilo denní slunce, či večerní měsíc a hvězdy. Nakonec vymezený čas 5 hodin přetahujeme. Proti zásadám saunování jsme prohřátí daleko více než je zdrávo, ale prostě když už jste tady tak toho chcete vyzkoušet co nejvíce. Jsme unešeni, spokojení a rozhodnutí že se brzo vrátíme. Návštěvu tohoto aquaparku doporučujeme i vám.
Informace:
THERME ERDING, Bayern, Germany
GPS: 48.29195944529092, 11.886745691299438
Download plánků, jízdních řádů apod.

Zobrazit místo GERMANY na větší mapě

 

Wellness NovinyWellness Noviny Pavel Hofrichter, www.WellnessNoviny.cz


Pro Naturista.cz upravil a doplnil: Ivo Žurek
5
 
-

Therme Erding

Vložil Pepper, 29. Říjen 2010 - 18:20

Měl jsem tu čest navštívit Therme Erding na jaře a musím říct, že tento areál je NAPROSTO SKVĚLÝ!!! (Někdo by mohl namítnout, že Tropical Islands jsou ještě lepší, ale tam jsem nebyl, nemůžu tedy porovnávat. [Úsměv] )

Nejlepší doba pro návštěvu (zejména saunového ráje) je podle mého názoru od října do března každá první a třetí sobota v měsíci a od dubna do září každá první sobota v měsíci, kdy mají otevřeno až do jedné hodiny ranní (tzv. Mitternachtssauna). Obzvlášť s dámským doprovodem považuji takovou půlnoční návštěvu saun a přilehlých atrakcí včetně podsvětlených venkovních bazénků za čirou romantiku. [Úsměv] (Škoda, že jsem tam tehdy byl sám. [Pláč] )

Pokud zvolíte za základnu pro výlet do Erdingu Mnichov, můžete využít speciální jízdenku MVV-Therme, která za 23,60 Eur kromě zpáteční jízdy do Erdingu (zastávka vlaku Altenerding) zahrnuje také čtyřhodinový vstup do části Thermenparadies a Galaxy. Za příplatek 4 Eura je možný vstup do Vital Oase (za 10 Eur do Saunaparadies+Vital Oase). Jízdenka se dá koupit např. i v automatu na nádraží. Příplatek za každou další půlhodinu je 1 Euro, které po mě tehdy kdovíproč ani nechtěli. [Úsměv]

 
-

Therme Erding - článek na iDnes

Vložil Pepper, 17. Prosinec 2010 - 12:13

Na poměry iDnes slušný článek, i přes pár bulvárních hlášek. Některé zajímavé informace autorka vynechala, ale najdete je v mém předchozím komentáři. http://cestovani.idnes.cz/…-/igsvet.asp?…

 
-

Erding

Vložil Semtex, 2. Září 2013 - 11:54

Tak jsme tento víkend konečně navštívili Erding. Od nás jsou to něco přes dvě a půl hodiny cesty (Jižní Čechy), což není tak dlouhé. Musím uznat že Sauna paradise je úchvatný a celková atmosféra skvěle relaxační. Provoz bez plavek nemá chybu, ty venkovní bazény jsou v létě moc příjemné. FKK bar také skvělý. Líbí se mi na němcích, jak smýšlejí o natohě a nic neřeší. U nás by to musel asi být smíšený provoz.

Určitě zase někdy vyrazíme a do ostatních částí už za vstup utrácet nebudeme.

 
-

Erding

Vložil Pepper, 2. Září 2013 - 16:23

Jsem rád, že ho tu nevychvaluju sám. [Úsměv] Už se těším na sobotu, kdy se tam po letech zase vypravím!!!

 
-

Erding má jednu zásadní chybu

Vložil Jarda2, 2. Září 2013 - 17:14

… a to tu, že kdo tam někdy zavítá tak už nikdy nebude – tak příjemně infantilně – nadšený z žádného jiného aquaparku … [Tmavé brýle] Za celodenní víkendové vstupné 43,– EUR dostanete fantastickou nabídku, která mnohonásobně převyšuje vše co nabízejí ostatní aquaparky široko daleko a to nejen v Česku ale i v Německu. Nemít to z Prahy tak daleko tak jsem tam každou neděli …

 
-

Jedinou „zásadní“ chybu Erdingu

Vložil Horác, 3. Září 2013 - 22:56

Jedinou „zásadní“ chybu Erdingu vidím v neexistenci „přírodní vody“ s možností udělat pár temp. Tj. kdyby byl rybník ne umělý, ale pravý a přístupný jako třeba v Gmundu NÖ.

Ty tři „kádě“ jsou sice dobré, ale možnost zaplavat si ve studené přírodní vodě chybí. Ale chápu jistě hygienické i jiné normy komplexu.

Jinak to nemá chybu.

 
-

"Přírodní vodu" v Erdingu

Vložil Jarda2, 4. Září 2013 - 12:36

… docela úspěšně supluje ten neskutečný masivní vodopád tlakové vody vedle keltské sauny. Přiznám se, že tam vždycky vstupuju skoro ze stejnou obavou jako poprvé … [Tmavé brýle]

 
-

...nádherné,ale...

Vložil georgejirka, 9. Září 2013 - 13:40
Obrázek uživatele georgejirka

To je krásné, ale o poctivém a pravidelném otužování a utužování zdraví to moc není. [Smutný] Neb rozhodují km a čas na cestě a taky tak trochu kč. Já jezdím pravidelně od bydliště 12km kousek za st.hranice – lázeň.městečko Sybilenbad. Vstupné za 3hod.11éček. 11různých saun vířivky, venkovní a vnitřní bazény, masáže , [Spiklenec] 5odpočíváren i s kašnou občerst.v ceně ovoce čaj(skořicovojablečný) atd. [Úsměv]